Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Relvile, relvile, relvile! Relvile, relvile, relvile! Kalevi jaoskond korraldas oma liikmetele alates oktoobrist 2021 relvaõppe koolituse Kaitseväe uute R20 Rahe automaatidega. Instruktoriks on Reimo Reitsnik, kes alustas A-st ja O-st, ehk siis – iga relv on alati laetud ja sihi ainult seda, mida kavatsed tulistada. detsembril Relvile, relvile, relvile!

Relvile, relvile, relvile!

Triin Ahveldt 5. nov. 2021

Kalevi jaoskond korraldas oma liikmetele alates oktoobrist 2021 relvaõppe koolituse Kaitseväe uute R20 Rahe automaatidega. Instruktoriks on Reimo Reitsnik, kes alustas A-st ja O-st, ehk siis – iga relv on alati laetud ja sihi ainult seda, mida kavatsed tulistada.

Kuna osalejate hulgas oli palju päris algajaid ning Rahet ei olnud ükski meist varem käes hoidnud, kulusid esimesed tunnid relvaga tutvumisele, ohutuskontrollile, relva lahti võtmisele, kokku panemisele ning kogu protsessi algusest peale kordamisele.


Teisel kohtumisel saime juba ka lasketiiru ning sai ka reaalselt sihtida ja tulistada. Vaatamata esialgsele konarlikkusele said lõpuks kõik töövõtted algtasemel käppa ning sihtmärkidele armu ei antud. Omandati järgmised õppetunnid:


1) hülsid on kuumad ning tasub end kaitsta naabri automaadist välja hüppava hülsi eest;
2) kõrvaklappide kandmist nõutakse põhjusega;
3) kui tekib tehniline probleem, siis esimese asjana mõtle, kas sa oled ise kõik õiges järjekorras teinud;
4) optiline sihik on üks jumalik asi.


Meie kogemus näitab, et Kaitseliit on täis abivalmeid inimesi - juhul kui leidub mõni aktivist või grupp, kes soovib mingis valdkonnas end rohkem täiendada, siis teevad nad enda poolt kõik, et seda võimaldada.

FastLion CMS

Relvile, relvile, relvile!

Relvile, relvile, relvile!

Kuna osalejate hulgas oli palju päris algajaid ning Rahet ei olnud ükski meist varem käes hoidnud, kulusid esimesed tunnid relvaga tutvumisele, ohutuskontrollile, relva lahti võtmisele, kokku panemisele ning kogu protsessi algusest peale kordamisele Teisel kohtumisel saime juba ka lasketiiru ning sai ka reaalselt sihtida ja tulistada Kalevi jaoskond korraldas oma liikmetele alates oktoobrist 2021 relvaõppe koolituse Kaitseväe uute R20 Rahe automaatidega. Instruktoriks on Reimo Reitsnik, kes alustas A-st ja O-st, ehk siis – iga relv on alati laetud ja sihi ainult seda, mida kavatsed tulistada.

Relvile, relvile, relvile!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse