Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põhja jaoskond Põhja jaoskond Lill Põhja jaoskond

Põhja jaoskond

Põhja jaoskonna juhatus

Jaoskonna juhatus 2024. aastal:

 

Esinaine: Katrin Väljataga

Aseesinaine: Katre Kröönström

Juhatuse liikmed: Evelyn Lill, Signe Liloson, Tuuli Rasso

 

Kontaktid

Põhja jaoskond on asutatud 1931. aastal ning taasloodud 2001. aastal. Tänaseks on meie liikmeskond kõvasti kasvanud ning oleme üks suurimaid Tallinna ringkonna kaheksa jaoskonna hulgas.

 

Naiskodukaitse ühendab väga erineva vanuse, tausta ja elukutsega naisi. Nii on ka meie jaoskond oma värvikate liikmete nägu. Meie hulgas on nii naiselikult tagasihoidlikke kodukaitsjaid kui ka militaarsemalt meelestatud „võitlejaid”, meil on nii värskeid gümnaasiumi lõpetajaid kui ka küpses eas daame. Me kõik täiendame üksteist ja oleme koos tugevad.

Enamik Põhja jaoskonna liikmetest kuulub vähemalt ühte ringkonnas tegutsevatest erialagruppidest. Aktiivselt lüüakse kaasa ka värskelt loodud ringkonnaüleses evakutasioonirühmas. Kuna paljudel õppustel ja üritustel on vaja Naiskodukaitse abi muuhulgas ka toitlustamisel, siis nii mitmedki toitlustusgruppi kuuluvad liikmed käivad metsalaagrites ja massiüritustel abiks toitu valmistamas ning jagamas. Kogenumad on osalenud ka kohtunikena erinevatel võistlusel.

Põhja jaoskond
Kevadtormil (2013). Foto: A.Zaborski

Põhja jaoskonna tegevusalade hulgas on küllaltki populaarne laskmine nii (sport)püstolist kui ka -püssist ning jaoskonna liikmed on edukalt esinenud paljudel võistlustel. Ringkonna traditsioonide hulka kuulub iga-aastane ringkonnasisene laskevõistlus Jane Bond, mille algatajad on just Põhja jaoskonnast. Meie jaoskonna ridadesse kuulub ka teenekas laskeinstruktor Karin Muru, kes õpetab ja juhendab kõiki ringkonna laskjaid.

Põhja jaoskond
Lasketiirus. Foto: M. Soonsein
Põhja jaoskond
Naiskodukaitse laskevõistlus (2020). Foto: erakogu
Põhja jaoskond
Rummu. Foto: K. Kangur

Lisaks ringkonna üritustele ning erialagruppide tegemistele korraldab jaoskond aeg-ajalt üritusi ka ainult oma liikmetele. Aktiivsed ühisettevõtmised on mõnusaks vahelduseks päevatöö rutiinile, samuti ei saa vähemoluliseks pidada liikmete omavahelist seltskondlikku läbikäimist. Oleme koos käinud näiteks loomaaias, Aegna saarel ja Rummu karjääris aerulaudadega sinisel veel liuglemas.

Naiskodukaitse ridadesse kuulumine annab igaühele võimaluse tegeleda just teda huvitava valdkonnaga ning see on lisaks uute sõprade-tuttavate leidmisele suurepärane võimalus ennast arendada ja täiendada ning omandada teadmisi, mida saab rakendada nii metsas kui ka igapäevaelus.

Põhja jaoskond
Aegna. Foto: E. Lill

FastLion CMS

Põhja jaoskond

Põhja jaoskond

Jaoskonna juhatus 2024 aastal: Esinaine : Katrin Väljataga Aseesinaine : Katre Kröönström Juhatuse liikmed : Evelyn Lill, Signe Liloson, Tuuli Rasso Kontaktid Põhja jaoskond on asutatud 1931

Põhja jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse