Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kalevi jaoskond käis Tiskret avastamas Kalevi jaoskond käis Tiskret Kuigi elame keerulisel ajal, ei saa ikka päris suhtlemata olla ja nii otsustasid Kalevi jaoskonna naised veel enne pühi korraks kokku saada. Ühiselt otsustati veeta aeg värskes õhus ja tutvuda Tiskrega. Foto: Annely Koolmann ← Eelmine Linnapreili metsaskäik Järgmine → Jõulurõõmu viimas Kalevi jaoskond käis Tiskret avastamas

Kalevi jaoskond käis Tiskret avastamas

Annely Koolmann, Inge Laht 20. dets. 2020

Kuigi elame keerulisel ajal, ei saa ikka päris suhtlemata olla ja nii otsustasid Kalevi jaoskonna naised veel enne pühi korraks kokku saada. Ühiselt otsustati veeta aeg värskes õhus ja tutvuda Tiskrega.

Kogunesime pühapäeval, 20. detsembril Tiskres. Tore oli näha, et meid oli nii palju kohale tulnud. Ilmataatki oli meie poolt, kinkides karge talveilma oma maheda tuulega ja säästes meid vihmast.

 

Ekskursiooni juhatas meie kallis Inge, kes on siin elanud juba pea 40 aasta ja oskas kandi kohta väga põnevaid lugusid rääkida. Alustasime matka Tiskrest ja suundusime läbi asula metsateele, mis viis mere äärde. Metsarada ümbritses ürgne loodus oma mahakukkunud puude ja kõige muuga, mis sellel aastaajal  silma paistis. Rannast oli ilus vaade Kakumäe poole ja Tiskre asum näitas oma uhket suurust. Maal, kus kunagi laiusid suured põllud, on tänaseks katmas elumajad, üks uhkem kui teine.

 

Teel mere äärde mainis Inge ühte väga põnevat fakti. Nmelt olla just siin, ürgses metsas, filmitud tuntud Aino Perviku samanimelise raamtu järgi lastefilm „Arabella, mereröövli tütar“ ja kuidas siin olid olnud erinevad filmi jaoks ehitatud sillad ja onnid. Panga kõrgest trepist üles ronides jõudsime Tabasalu loodusparki. Piknikuplatsile oli päkapikkudel pandud valmis termosega tee ja pirukad. Jaoskonna esinaisel oli võimalus siin läbi viia nn ametlik osa jaoskonna üritusest - kes sai kätte oma Naiskodukaitse sõrmuse, kes oma Naiskodukaitse märkmiku või kursuse läbimise tunnistuse.

 

Pärast väikest kehakinnitust jätkasime matka looduspargis ja jõudsime veel ka teisest trepist üles-alla ronida. Trepi juurest avanes imeline vaade merele. Tagasiteel vaatasime ära kunagise Inglise saatkonna maja - ainulaadse üleni vasest maja panga serval, mis seisab just kui õhus. Nii tore oli, et mitmed meie jaoskonna uued liikmed said osaleda ja rohkemate jaoskonna liikmetega tuttavaks ning juttu jätkus kauemaks.

 

Matka pikkuseks tuli pea seitse kilomeetri, mis oli paras pühapäevane jalutuskäik.

Aitäh kõigile osalejatele ja uute kohtumisteni!

Kalevi jaoskond käis Tiskret avastamas
Tiskre teine trepp. Foto: Annely Koolmann
Järgmine →
Jõulurõõmu viimas

FastLion CMS

Kalevi jaoskond käis Tiskret

Kalevi jaoskond käis Tiskret

Kogunesime pühapäeval, 20 detsembril Tiskres Kuigi elame keerulisel ajal, ei saa ikka päris suhtlemata olla ja nii otsustasid Kalevi jaoskonna naised veel enne pühi korraks kokku saada. Ühiselt otsustati veeta aeg värskes õhus ja tutvuda Tiskrega.

Kalevi jaoskond käis Tiskret avastamas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse