Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on vajalikud igas eluvaldkonnas Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on 19. –20. oktoobril kogunesid Jõgeva ja Viru ringkonna naiskodukaitsjad Tabivere looduskaunis ja rahulikus kohas asuvasse Jaama puhkemajja. Kahel päeval täiendati oma teadmisi psühhosotsiaalse esmaabi valdkonnas. FOTO: ERAKOGU ← Eelmine Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad saavutasid side- ja staabi erialavõistlusel kolmanda koha Järgmine → Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni alal Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on vajalikud igas eluvaldkonnas

Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on vajalikud igas eluvaldkonnas

Birgit Kranich 25. okt. 2019

19.–20. oktoobril kogunesid Jõgeva ja Viru ringkonna naiskodukaitsjad Tabivere looduskaunis ja rahulikus kohas asuvasse Jaama puhkemajja. Kahel päeval täiendati oma teadmisi psühhosotsiaalse esmaabi valdkonnas.

Teoreetilisi ning praktilisi teadmisi jagas psühhoterapeut Jana Ots, kes on meie naisi koolitanud sel teemal ka varem. Jana on sümpaatne koolitaja ning hea kõneleja, tema juttu võikski kuulama jääda.

Psühhosotsiaalse esmaabikoolitus oli nii teoorias kui ka praktikas informatiivne ning mõtlemapanev. Esimesel päeval tuletasime meelde, mis on psühhotrauma, millised on riskifaktorid, kuidas anda sellisel puhul esmaabi ning mil viisil abiga jätkata. Lisaks eelnevate teadmiste kordamisele ja uue õppimisele oli kursusel tähtsal kohal ka osalejate eneseareng. Enesesse vaatamiseks oli kursusel osalejatele loodud turvaline keskkond.

Teisel päeval kogusime uusi teadmisi. Näiteks seda, mis on dissotsiatsioonid, miks need on ohtlikud ning mida sellistel juhtudel teha. Eriti oluline teema oli laste lein. Selle teema käsitlemisel õppisime mõistma, kui erinev on laste reageering täiskasvanute omast. Nii mõnigi osaleja oli sellest üllatunud.
Osalejad jäid koolitusega rahule ning naiste suust jagus ainult kiidusõnu. „Aktiivne kuulamine on kui eluoskus, seda igas eluvaldkonnas,“ võtsid naiskodukaitsjad koolituse üksmeelselt kokku.

Meie naised on nüüd teadlikumad ning kasutavad saadud teadmisi nii igapäevaelus kui ka kriisisituatsioonides.
Suur aitäh korraldajatele, Jana Otsale ning osavõtjatele! Taaskohtumiseni!

Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on vajalikud igas eluvaldkonnas
Oli tähendusrikas ja õpetlik nädalavahetus, millest võeti kaasa teadmised, mida kasutada nii igapäevaelus kui kriisisituatsioonis. FOTO: ERAKOGU

FastLion CMS

Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on

Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on

Teoreetilisi ning praktilisi teadmisi jagas psühhoterapeut Jana Ots, kes on meie naisi koolitanud sel teemal ka varem Jana on sümpaatne koolitaja ning hea kõneleja, tema juttu võikski kuulama jääda 19.–20. oktoobril kogunesid Jõgeva ja Viru ringkonna naiskodukaitsjad Tabivere looduskaunis ja rahulikus kohas asuvasse Jaama puhkemajja. Kahel päeval täiendati oma teadmisi psühhosotsiaalse esmaabi valdkonnas.

Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on vajalikud igas eluvaldkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse