Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni alal Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni 26. –27. oktoobrini toimus Kaitseliidu Jõgeva maleva evakuatsiooni teemaline täiendõppepäev, kus osales 15 õppurit. FOTO: Tiina Arras ← Eelmine Psühhosotsiaalse esmaabi teadmised on vajalikud igas eluvaldkonnas Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni alal

Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni alal

Kristi Jaanus 1. nov. 2019

26.–27. oktoobrini toimus Kaitseliidu Jõgeva maleva evakuatsiooni teemaline täiendõppepäev, kus osales 15 õppurit.

Päeva alustas Naiskodukaitse arendusspetsialist Sälli Hinrikus, kes tutvustas õppuritele riikliku evakuatsiooniplaani kontseptsiooni ning andis põhjaliku ülevaate naiskodukaitse rollist evakuatsiooni korral. Saime ülevaate evakuatsioonigrupi tegutsemisplaanist erinevates olukordades. Sälli Hinrikus rääkis olukordadest, kus võib olla vaja elanikke evakueerida ja milliste organisatsioonidega sel juhul koostööd tehakse. Selgeks sai räägitud ka evakueerimisplaani erinevad etapid ja võimalikud evakuatsioonipunktid.

Viru maleva instruktor Aili Ehamaa andis ülevaate viimasel ajal toimunud evakuatsioonialastest koolitustest, kus oma kogemustest rääkisid ja jagasid praktilisi nõuandeid teiste riikide päästeorganisatsioonide esindajad. Ohutushoiu instruktor Tiina Arras tutvustas lähemalt Jõgeva ringkonna piirkonna evakuatsiooniplaane. Koos analüüsiti ning leiti vastused evakuatsiooni läbiviimise raskusi ja võimalusi puudutavatele küsimustele. Edasi arutati, kuidas evakuatsiooni etappide läbiviimisel saavutada maksimaalne tulemus.

Praktilised kaardiõppeharjutused viis läbi kaitseliitlane Johel Aas. See osa õppest pakkus kõige rohkem põnevust, sest enamik kohaletulnud naiskodukaitsjatest ei olnud varem kokku puutunud praktilise marssruudi koostamise ja piirkonna kaartidel kurvimeetri kasutamisega. Loomulikult prooviti ka kaasaegsemaid nutilahendusi teepikkuste mõõtmisel ja aja arvestamisel, aga kurvimeeteriga kilomeetrite mõõtmine tekitas heatujulist elevust.

Koolituse lõpus said rühmadeks jagatud naiskodukaitsjad lahendada konkreetse legendi ja piirkonnaga seotud evakuatsiooniülesande. Ülesandest ei puudunud ka üllatusmomendid ootamatute muutujate näol. Näiteks tuli ülespandud punkt 32 tunni möödudes uuesti maha võtta ja evakueeritud uude kohta sõidutada. Õnneks käisid kõik koolitajad rühmade juures ja aitasid vajadusel raskemaid küsimusi lahendada või suunasid rühmaliikmete tähelepanu küsimustele, mida õppurid ei olnud veel arvestanud. Ülesannete praktiline lahendamine tõi reaalsuse lähemale ning tegi selgeks, et selliste olukordade lahendamine nõuab head ettevalmistust ja tublisid spetsialiste ning valmisolekut olla oma riigi ja inimeste jaoks olemas.
Ülesande lahendamisega said kõik rühmad edukalt hakkama. Koolitus lõpetati aruteluga, mida peaks sarnast evakuatsiooni läbi viies silmas pidama. Evakuatsiooni õppepäev kujunes edukaks. Kõigil osalenutel kujunes selgem pilt, mida naiskodukaitse evakuatsioonirühmalt oodatakse ja mida peab veel õppima, et evakuatsiooni edukalt läbi viia.

Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni alal
Evakuatsiooni teemaline täiendõppepäev. FOTO: Tiina Arras

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni

Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni

Päeva alustas Naiskodukaitse arendusspetsialist Sälli Hinrikus, kes tutvustas õppuritele riikliku evakuatsiooniplaani kontseptsiooni ning andis põhjaliku ülevaate naiskodukaitse rollist evakuatsiooni korral Saime ülevaate evakuatsioonigrupi tegutsemisplaanist erinevates olukordades 26.–27. oktoobrini toimus Kaitseliidu Jõgeva maleva evakuatsiooni teemaline täiendõppepäev, kus osales 15 õppurit.

Naiskodukaitsjad täiendasid teadmisi evakuatsiooni alal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse