Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
NKK koormusmatk- Jõgeva variant NKK koormusmatk- Jõgeva variant Koormusmatkast on naiskodukaitsjad osa võtnud juba aastaid, kuid kuni eelmise aastani toimus see Eel-Erna raames koos meestega. Esimese päris oma koormusmatka üle pika aja korraldas eelmisel aastal Jõgeva ringkond. Järgmine kord jälle!!! ← Eelmine MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL Järgmine → Mari Raamot ja tema lugu NKK koormusmatk- Jõgeva variant

NKK koormusmatk- Jõgeva variant

Triinu Küünal

Koormusmatkast on naiskodukaitsjad osa võtnud juba aastaid, kuid kuni eelmise aastani toimus see Eel-Erna raames koos meestega.
Esimese päris oma koormusmatka üle pika aja korraldas eelmisel aastal Jõgeva ringkond.

NKK koormusmatk- Jõgeva variant
foto: erakogu

Sellekevadine NKK koormusmatk toimus 25. – 27. maini ja korraldamise au oli antud Rapla ringkonnale. Osavõtjaid tuli kohale kaheksast ringkonnast. Jõgeva võistkond laekus reede õhtul koosseisus Heli Palgi, Kirly Kadastik, Mariana Maasik ja Triinu Küünal, kaasas võistkonna esindaja ning toetajana Üllar Sõmera.

Reede õhtul kohale jõudes toimus lühike avamistseremoonia ning instrueerimine, peale mida siirdus iga võistkond hommikuks ettevalmistusi tegema ning välja puhkama.

 

Hommikune esimene start anti kell 6, Jõgeva naiskond startis kell 7. Mõnusas soojas vihmasabinas, saatjaks musttuhat sääske, alustati teekonda, mille pikkusest, iseloomust ega eesootavate ülesannete arvust aimugi polnud.

Sel korral oli palju panustatud vastutegevusele, kes võistlejaid igal võimalusel kimbutas ning nende vältimiseks tuli teedelt eemale hoida. See aga tähendas heinamaid, karjamaid, elektrikarjuseid, roomamist, sumamist, tihnikutes rahmimist. Mitmel korral tuli ületada väiksemaid ja suuremaid veetakistusi.

NKK koormusmatk- Jõgeva variant
foto: erakogu

Kuni neljanda kontrollpunktini läks Jõgeval hästi - mahtusime etteantud aega, ühtki elu ära ei andnud ja ka ülesannete sooritamine (püstolist laskmine, esmaabi andmine, munakeetmine, AK-4 lahti ja kokkupanemine) sujus. Neljandast punktist startisime reipalt, kuigi kolmandat korda seotud villis jalgade ja teadmisega, et kerge selle vahemaa läbimine olema ei saa.

Teekond järgmisse punkti Jõgeva võistkonnale saatuslikuks saigi. Takistuseks sel teel oli raba, mis kaardilt vaadates nii väga hull ei tundunudki, kuna märgitud oli sinna ka rada või laudtee. Ei üht ega teist eest ei leitud. Ainult Viru kaunid naised soo serval, sama õnnetud, kui meie. Raba aga on koht, mis inimese nii füüsiliselt kui vaimselt proovile paneb. Peale kaht tundi kaheksakesi vesises soos mättalt mättale hüppamist ja tõsist eneseületust otsustasid Jõgeva kanged naised, et see on liig mis liig. Järgmisesse punkti tõotas teekond tulla samasugune ja võeti vastu otsus, et asi ei ole seda väärt. Tervis ja terve mõistus on hinnalisemad.

Samasugusele otsusele jõudsid kaheksast kohaletulnud meeskonnast viis, nii et kõik, kes lõppu jõudsid, said pjedestaalikoha – Saare (I), Rapla (II), Viru (III) – sügav kummardus. Kuid võit oli ka rajale minek ja ükskõik kui kaugele jõudmine, sest hoolimata poolelijäänud võistlusest on see kogemus kogu eluks. Siinkohal tänan võistkonnakaaslasi – super naised olete! Ja tervitan Viru naisi, kellega soost läbi sai mütatud.

NKK koormusmatka korraldamine käib külakorda, nii et see, kellele järgmisel aastal liisk langeb, pole veel selge. Kuid see on üritus, millele tasub minna kui vaim on valmis ja ettevalmistused tehtud.

 

Järgmine kord jälle!!!

FastLion CMS

NKK koormusmatk- Jõgeva variant

NKK koormusmatk- Jõgeva variant

foto: erakogu Sellekevadine NKK koormusmatk toimus 25 – 27 Koormusmatkast on naiskodukaitsjad osa võtnud juba aastaid, kuid kuni eelmise aastani toimus see Eel-Erna raames koos meestega. Esimese päris oma koormusmatka üle pika aja korraldas eelmisel aastal Jõgeva ringkond.

NKK koormusmatk- Jõgeva variant

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse