Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL Sellekevadine mälestuspäev peeti Jõgeva ringkonna jaoks tavatult. Kaunil pühapäeval sõideti külla tartlastele, et üheskoos mälestada ja mõelda neile, kes sellele organisatsioonile alustalad ehitasid, kelle ees mõttes kummarduda ja tänusõnad lausuda. ” (Otepää) Järgmine → NKK koormusmatk- Jõgeva variant MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL

MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL

Triinu Küünal 14. mail 2012

Sellekevadine mälestuspäev peeti Jõgeva ringkonna jaoks tavatult. Kaunil pühapäeval sõideti külla tartlastele, et üheskoos mälestada ja mõelda neile, kes sellele organisatsioonile alustalad ehitasid, kelle ees mõttes kummarduda ja tänusõnad lausuda.

MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL
foto: NKK Jõgeva ringkond

Päev Tartus oli sündmusterikas, alates Peetri kirikus traditsioonilise pühapäevahommikuse jumalateenistusega. Mälestushetkedes meenutati teiste seas ka meie hulgast lahkunud naiskodukaitsjaid.

 

Kirikust siirduti Raadi kalmistule, et asetada lilled ja küünlad nende naiste haudadele, kelle tegevus organisatsiooni heaks on eriliselt silmapaistnud ja kes oma imetlusväärse tegevuse tõttu jäid repressiooniaparaadi kurjade hammasrataste vahele.

Ringkäiku alustati Alice Kuperjanovi, tähtsaima naiskodukaitsja, haualt. Alice´i auks lasti kõlada ka laulul. Edasi liiguti Ida Mutso ja Ebba Sarali haudadele ning viimaks seisatati terroriohvrite mälestussamba juures, et mõelda hetkeks neile naistele, kelle haudadele me ei saa lilli viia, sest nende asukohta ei tea isegi nende lähedased mitte.

MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL
foto: NKK Jõgeva ringkond

Selle kevade kauneima päeva tähtsündmuseks oli kindlasti Alice Kuperjanovi mälestustahvli avamine aadressil Eha 23, mis oli selle auväärt naise viimaseks elupaigaks enne arreteerimist. Kaunist helesinist maja ehib alates pühapäevast liiliamärgiga mälestustahvel, et iga möödakäija teaks, milline on selle maja ajalugu ja väärtus. Eriliselt tuleb siinkohal ära märkida, kui uhked olid selle maja elanikud avatud tahvli üle ja hea meel oli tõdeda, et see maja on saanud endale kostilised, kes oskavad hinnata ja väärtustada seda, kus nad elavad. Majast, kust viidi musti kirsasaapaid kandvate meeste saatel ära meie esimene naiskodukaitsja ja mis aegade jooksul on palju kannatanud, õhkus tänasel päeval kodusoojust ja ühtehoidmistunnet. Just seda, mida meil tänasel päeval kõigil rohkem vaja oleks.

Päeva viimaseks peatuspaigaks sai Vanemuise mäel korporatsioon Filiae Patriae, kus toimus pidulik aktus. Peeti kõnesid, lauldi laule ja uued liikmed andsid sirge seljaga ja pidulikult vande. Jõgeva ringkonda astus kaks uut liiget – Tiina Sepp ja Sirje Rämmel. Tere tulemast!

 

Lõpetuseks tänan Tartu naisi tehtud töö eest, mille tulemust saame nüüd Eha 23 seinal näha. Aitähh kutsumast, väga kaunis päev oli!

 

Triinu Küünal

NKK Jõgeva ringkonna Jõgeva jaoskonna tegevliige

 

FastLion CMS

MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL

MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL

foto: NKK Jõgeva ringkond Päev Tartus oli sündmusterikas, alates Peetri kirikus traditsioonilise pühapäevahommikuse jumalateenistusega Mälestushetkedes meenutati teiste seas ka meie hulgast lahkunud naiskodukaitsjaid Sellekevadine mälestuspäev peeti Jõgeva ringkonna jaoks tavatult. Kaunil pühapäeval sõideti külla tartlastele, et üheskoos mälestada ja mõelda neile, kes sellele organisatsioonile alustalad ehitasid, kelle ees mõttes kummarduda ja tänusõnad lausuda.

MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse