Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mälestuspäev Mälestuspäev 10. aprilli 2011. a toimus Mustvees Eesti Evangeelses Luteriusu Kirikus koos pühapäevase jumalateenistusega NKK Jõgeva ringkonna mälestuspäev. Üritus algas Naiskodukaitse lipu sissetoomisega liputoimkonna poolt, kuhu kuulusid Aive Soolepp, Merle Plovits ja Olga Jürma. ← Eelmine NKK Jõgeva ringkonna BVÕ II moodul Järgmine → Alfa 2 Bravo 4 kuuldel! Mälestuspäev

Mälestuspäev

Aive Soolepp 19. aprillil 2011

10.aprilli 2011. a toimus Mustvees Eesti Evangeelses Luteriusu Kirikus koos pühapäevase jumalateenistusega NKK Jõgeva ringkonna mälestuspäev. Üritus algas Naiskodukaitse lipu sissetoomisega liputoimkonna poolt, kuhu kuulusid Aive Soolepp, Merle Plovits ja Olga Jürma.

Naiskodukaitsjad mälestasid endi hulgast lahkunud liikmeid ja okupatsiooni ajal hukatud naiskodukaitsjaid. Meie liikmeskonna hulgast on lahkunud  Olga Kõressaare ja Anna Mugra. Lahkunute mälestuseks toimus ka leinaseisak.                        

 

Kirikuõpetaja Eenok Haameri jutlus oli väga sisukas ja õpetlik. Õpetaja rääkis Naiskodukaitsest kui riigikaitselisest organisatsioonist ja püstitatud eesmärkidest. Saime palju õpetussõnu nii organisatsioonis toimetamiseks kui isiklikuks eluks. Ta pani mõtlema ka igapäevase elu üle, meie kodule, kodurahule ja armastusele. Kui mõelda, jah siis me kõik tulemegi  just sealt. Kui kodus on kõik korras, läheb ka väljaspool hästi.  Kodurahu huvides tasub pingutada.

Mälestuspäev
NKK Jõgeva ringkonna lipp foto: Liina Laurikainen

Traditsiooniliselt võtame me mälestuspäeval vastu uusi liikmeid, nii ka seekord. Pühaliku tõotuse lugemiseks astus kolmekümne organisatsiooni liikme ja kirikurahva ette neli naiskodukaitsjat. NKK Jõgeva ringkonna aseesinaine Aive Soolepp õnnitles uusi liikmeid organisatsiooni astumise puhul. 

 

Väga palju on abistanud Naiskodukaitset Kaitseliidu Jõgeva maleva teavituspealik Ülo Pärn. Tänu temale on jäädvustatud meie ringkonna minevik Kaitseliidu ajalugu puudutavatesse raamatutesse. Kui on ajalugu, on ka organisatsioon.

 

Ülo Pärnale sai pidulikult üle antud  Naiskodukaitse keskjuhatuse poolt annetatud NKK Hõberist.

FastLion CMS

Mälestuspäev

Mälestuspäev

Naiskodukaitsjad mälestasid endi hulgast lahkunud liikmeid ja okupatsiooni ajal hukatud naiskodukaitsjaid Meie liikmeskonna hulgast on lahkunud Olga Kõressaare ja Anna Mugra 10.aprilli 2011. a toimus Mustvees Eesti Evangeelses Luteriusu Kirikus koos pühapäevase jumalateenistusega NKK Jõgeva ringkonna mälestuspäev. Üritus algas Naiskodukaitse lipu sissetoomisega liputoimkonna poolt, kuhu kuulusid Aive Soolepp, Merle Plovits ja Olga Jürma.

Mälestuspäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse