Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
NKK Jõgeva ringkonna BVÕ II moodul NKK Jõgeva ringkonna BVÕ NKK baasväljaõpe II moodul Esmaabi toimus 26-27. 03. 2011 Kirna õppekeskuses. Koolitajaks pr Maret Kommer, koos pr Kärt Kaljapulk, Pr Liina Toome, Pr Liina Laurikainen. ee/user/Liina/album/bvo_meditsiin ← Eelmine Jõgeva ringkonnal on uus esinaine Järgmine → Mälestuspäev NKK Jõgeva ringkonna BVÕ II moodul

NKK Jõgeva ringkonna BVÕ II moodul

Triin Pärsim 1. aprillil 2011

NKK baasväljaõpe II moodul Esmaabi toimus 26-27.03.2011 Kirna õppekeskuses.Koolitajaks pr Maret Kommer, koos pr Kärt Kaljapulk, Pr Liina Toome, Pr Liina Laurikainen.

NKK Jõgeva ringkonna BVÕ II moodul
Koostöös peitub jõud. Kaks NKK Jõgeva ringkonna tegevliiget ja üks KT Jõgeva ringkonna rühmavanem foto: Liina Laurikainen

Märtsikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid Alutaguse, Järva ja Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Kaitseliidu Jõgeva maleva õppekeskusesse Kirnal. Kokkusaamise eesmärk oli kõigil ühine – läbida NKK baasväljaõppe II moodul „Esmaabi“.

Koolituse läbiviimine oli usaldatud instruktor Maret Kommerile Pärnu ringkonnast, keda toetasid loengute pidamisel ja praktiliste ülesannete ettevalmistamisel abiinstruktorid Kärt Kaljapulk,  Liina Toome, Tammo Kommer ja Liina Laurikainen. Liinad olid ühtlasi ka koolituse silmadeks ja andsid hinnangu toimunule läbi objektiivi.

 

Õppurite tase esmaabi valdkonnas oli väga erinev – viimati pioneerilaagris san-salklasena tegutsenutest mõne kuu eest Punase Risti koolituse läbinuteni.    

 

Instruktor ohjas kogu seltskonda äärmise professionaalsusega. Kiitus ja au temale ning koolituse korraldajatele sellise lektori nõusse rääkimise eest.

Kahe pika koolituspäeva jooksul täiendati osalejate teadmisi teoorias ja oskusi praktikas. Eluliste näidete abil selgitati elupäästva esmaabi põhimõtteid ja erisusi elumärkide puudumise, suure välise verejooksu, šoki ja teadvusetuse korral. Oluline aspekt õpitu juures oli suur hulk esmaabivõtteid olukorras, kus puuduvad esmased meditsiinilised abivahendid.

NKK Jõgeva ringkonna BVÕ II moodul
Kannatanufoto Liina Laurikainen

Praktiliste ülesannete ehk situatsioonide loomisel näitasid abiinstruktorid ja osalejad üles hämmastavat grimmerimisoskust ja näitlejameisterlikkust. Osalejate julgus ja taluvus pandi proovile tõetruude olukordade mängimise ja lahendamisega ning loengut illustreerinud fotode ja videoklippidega.

 

Kahepäevane esmaabi maraton läbi, sai mulle selgeks tõsiasi, et ühest kursusest jääb väheks saavutamaks kindlust esmaabi osutamisel. Sain teada, kui vähe ma tegelikult tean ja et põhimõte „tark ei torma“, kehtib ka hädaolukordades. Loota sellele, et meiega ei juhtu, ei ole realistlik. Elu ja statistika näitavad muud. Seepärast on oluline hoolida sellest, mis meie ümber toimub ning säilitada kriisiolukorras külma närvi ja selget pead.

 

Järgmine →
Mälestuspäev

FastLion CMS

NKK Jõgeva ringkonna BVÕ

NKK Jõgeva ringkonna BVÕ

Koostöös peitub jõud Kaks NKK Jõgeva ringkonna tegevliiget ja üks KT Jõgeva ringkonna rühmavanem foto: Liina Laurikainen Märtsikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid Alutaguse, Järva ja Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Kaitseliidu Jõgeva maleva õppekeskusesse Kirnal NKK baasväljaõpe II moodul Esmaabi toimus 26-27.03.2011 Kirna õppekeskuses.Koolitajaks pr Maret Kommer, koos pr Kärt Kaljapulk, Pr Liina Toome, Pr Liina Laurikainen.

NKK Jõgeva ringkonna BVÕ II moodul

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse