Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas Eesti iseseisvuse taastamise 31. aastapäeval, 20. augustil korraldas Kaitseliit koostöös Mulgi vallavalitsusega Mõisaküla keskväljakul väärika sündmuse, kus tegevust jagus igas vanuses huvilistele. Kultuur Tähtpäevad ← Eelmine Naiskodukaitsjad kinkisid oma esimesele esinaisele mälestuspingi Järgmine → Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas

Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas

Kai Kannistu 30. augustil 2022

Eesti iseseisvuse taastamise 31. aastapäeval, 20. augustil korraldas Kaitseliit koostöös Mulgi vallavalitsusega Mõisaküla keskväljakul väärika sündmuse, kus tegevust jagus igas vanuses huvilistele.

Naiskodukaitsjate ülesanne sündmuse õnnestumiseks oli keeta ja pakkuda sõdurisuppi, tutvustada Naiskodukaitset ning osaleda rivistusel.

Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas
Foto: Kaire Kannistu

Lisaks eelpool nimetatud tegevustele punusime ja õpetasime soovijatelegi Ukraina kaitsjatele hädavajalikke kaitsevõrkude tegemist. Punumist juhendas Karoliina Maisla, kelle sõnul oli inimeste huvi suur. „Kõik tundsid rõõmu, et saavad panustada ja Ukrainat toetada“.

Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas
Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas

Sündmusel osalejad said värskendada ja kinnistada oma teadmisi igapäevaturvalisuse valdkonnas. Vajalik oli teada esemeid, mis sõiduautos igapäevaselt peaks olemas olema. Lahtise pagasnikuga auto juures kutsus huvilisi enda teadmisi proovile panema ringkonna esinaine Jane Koitlepp: „Inimestele tuleb ikka üllatuseks mis asjade varud autos koguaeg olemas võiks olla. Näiteks termokile, kompass, söögitegemise vahendid, pealamp. Samuti üllatas neid, et see kõik mahub kenasti ära ühe keskmise seljakoti sisse.“ Nii ta on, info talletub paremini, kui oled saanud praktiliselt ise valikust vajalikud esemed seljakotti pakkida.

Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas
Foto: Kaire Kannistu

Erinevaid tegevusi pakkusid Kaitseliitlased, Kodutütred ja Noorkotkad. Väga populaarsed olid veoauto kastis  linnatuuril osalemine ja värvilised õhupallid. Kohal olid ka päästjad, politseinikud ja vabatahtlikud Eesto Punasest Ristist.

 

Mõisaküla linnarahvale oli korraldatud laat ning avatud olid kodukohvikud. Pidupäeva lõppakordiks kõlas isa ja poja, Ain ja Ainar Arulate lõõtspillimuusika ning laul.

FastLion CMS

Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas

Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas

Naiskodukaitsjate ülesanne sündmuse õnnestumiseks oli keeta ja pakkuda sõdurisuppi, tutvustada Naiskodukaitset ning osaleda rivistusel Foto: Kaire Kannistu Lisaks eelpool nimetatud tegevustele punusime ja õpetasime soovijatelegi Ukraina kaitsjatele hädavajalikke kaitsevõrkude tegemist Eesti iseseisvuse taastamise 31. aastapäeval, 20. augustil korraldas Kaitseliit koostöös Mulgi vallavalitsusega Mõisaküla keskväljakul väärika sündmuse, kus tegevust jagus igas vanuses huvilistele.

Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse