Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite 27. augusti hommikul kogunesid ootusärevad Sakala ringkonna naised Viljandi Vabaduse platsile, teadmata, mida väljakuulutatud “Päev iseendale” toob. Viljandi jaoskonna juhatusel oli aga siht silme ees - korraldada kõigile ringkonna naistele üks motiveeriv ning tore päev. Kultuur Käsitöö ← Eelmine Taasiseseisvuspäeval Mõisakülas Järgmine → „Juhuu! Millal on järgmine seiklus?” ja „Issand, millesse ma ennast mässinud olen!?” Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha

Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha

Mariliis Tammeväli 30. augustil 2022

27. augusti hommikul kogunesid ootusärevad Sakala ringkonna naised Viljandi Vabaduse platsile, teadmata, mida väljakuulutatud “Päev iseendale” toob. Viljandi jaoskonna juhatusel oli aga siht silme ees - korraldada kõigile ringkonna naistele üks motiveeriv ning tore päev.

Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha

 

Pärast kogunemist seati sammud Bonifatiuse Gildi, kus juba ootasid naisi käsitöömeistrid.
Päev algas paiga tutvustusega ning ringkäiguga imelises gildimajas.
Seejärel tutvustati erinevate sajandite rõivaid ning seda, kuidas neid õmmeldi ja kanti. Nii mõndagi kostüümi võib näha apteeker Melchiori triloogia filmides. Pärast tutvustust said naised ise keskaegseid riideid selga proovida ning mälestuseks tehti mitmeid meeleolukaid fotosid.

 

Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha
Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha

Päev jätkus kolme huvitava töötoaga, kuhu naised sõbralikult ära jagati. Esimeseks töötoaks oli organzalille valmistamine, teiseks vitraa¾ehete õpituba ning kolmandaks kehakoorija valmistamise õpituba. Meistrite käe all valmisid imeilusad ja lõhnavad käsitöötooted. 


Kõik töötoad olid väga huvitavad ning pakkusid paljudele uusi oskusi ning kogemusi. Iga naine sai enda valmistatud toote koju mälestuseks kaasa võtta. Päev lõppes mõnusa lõunasöögiga kohvikus “Herr Artur”.

Oli üks tõeliselt motiveeriv ja loov päev. Oleme õnnelikud, et Viljandis on võimalik sellist gildi külastada ja õppida oma ala parimatelt.

 

FastLion CMS

Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite

Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite

Pärast kogunemist seati sammud Bonifatiuse Gildi, kus juba ootasid naisi käsitöömeistrid Päev algas paiga tutvustusega ning ringkäiguga imelises gildimajas 27. augusti hommikul kogunesid ootusärevad Sakala ringkonna naised Viljandi Vabaduse platsile, teadmata, mida väljakuulutatud “Päev iseendale” toob. Viljandi jaoskonna juhatusel oli aga siht silme ees - korraldada kõigile ringkonna naistele üks motiveeriv ning tore päev.

Motivatsioonipäev viis rännakule sajandite taha

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse