Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Stardipauk uutele uudistele Stardipauk uutele uudistele Sakala ringkonna avalike suhete grupi liikmed kogunesid malevasse, et saada uusi teadmisi ortograafiast ja kinnistada olemasolevat teksti koostamise põhimõtetest. Õpetussõnu jagas meile ühiskonnateaduste instituudi õppejõud Karin Saarepuu. ← Eelmine Sakala ringkond - 100 liiget! Järgmine → Meie ise loome traditsioone! Stardipauk uutele uudistele

Stardipauk uutele uudistele

Ülle Riiner 19. jaan. 2014

Sakala ringkonna avalike suhete grupi liikmed kogunesid malevasse, et saada uusi teadmisi ortograafiast ja kinnistada olemasolevat teksti koostamise põhimõtetest. Õpetussõnu jagas meile ühiskonnateaduste instituudi õppejõud Karin Saarepuu.

Stardipauk uutele uudistele
Foto: NKK Sakala ringkond

Koolitaja abiga arutasime läbi põhipunktid, millele pöörata rõhku teksti koostamisel, kuidas valmib oluline  teade või olemuslugu toimunust. Pealkiri on alati vajalik, ent milline pealkiri tekstile panna? Kas selge ja lühike või sisu pikalt lahtiseletav? Läheneda võibki mitmeti, aga hea oleks kui pealkiri on uudislause kõige lühem kokkuvõte.

 

Olulise infona jäi meelde soovitus mitte kirjutada liiga pikki tekste, vaid pigem püüda end väljendada lihtsalt ja lühidalt, mitte liiga „nämmutada“ ühe ja sama  asja juures. Koolitaja arvas, et naiskodukaitse kodulehe tekstid võiksid olla usaldusväärsust tekitavad, mitmekülgsed ja vabatahtlikust kui põhimõtet rõhutavad. Saarepuu soovitas kirjutada erinevaid artikleid ühest ja samast üritusest, esitades olulised detailid, mis erilist tähelepanu vääriksid.

Stardipauk uutele uudistele
Foto: NKK Sakala ringkond

 

Paljude näidete toel esitatud kantseliiti sisaldavad laused ja fraasid tundusid kohati küll naljakad, ent samas mõistsin, et sageli ma just selliseid väljendeid oma kirjutistes kasutangi. Koolitaja andis ka kirjanduse viiteid, kust abi saada ja oma kantseliiti ravida.

 

Tuletasime meelde suure ja väikese algustähe. Ei osanud aimatagi, et uute keelereeglite järgi on õige: Rootsi aeg, Eesti Päevaleht, Esimene maailmasõda, Tallinna kilud ja võidupüha.

Stardipauk uutele uudistele
Foto: NKK Sakala ringkond

 

Arutasime koos läbi meie kodulehe mõningad artiklitest välja nopitud ja veidi valesti kirjutatud laused.

 

 

Koolituse lõpuks oli stardipauk keeleliselt tugevamate uute uudiste valmimisele antud. Kuidas aga avalike suhete grupi liikmed õpitut kasutavad ning mismoodi juba järgmised lood ja artiklid kirja pannakse, seda näitab aeg.

FastLion CMS

Stardipauk uutele uudistele

Stardipauk uutele uudistele

Foto: NKK Sakala ringkond Koolitaja abiga arutasime läbi põhipunktid, millele pöörata rõhku teksti koostamisel, kuidas valmib oluline teade või olemuslugu toimunust Pealkiri on alati vajalik, ent milline pealkiri tekstile panna? Kas selge ja lühike või sisu pikalt lahtiseletav? Läheneda võibki mitmeti, aga hea oleks kui pealkiri on uudislause kõige lühem kokkuvõte Sakala ringkonna avalike suhete grupi liikmed kogunesid malevasse, et saada uusi teadmisi ortograafiast ja kinnistada olemasolevat teksti koostamise põhimõtetest. Õpetussõnu jagas meile ühiskonnateaduste instituudi õppejõud Karin Saarepuu.

Stardipauk uutele uudistele

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse