Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala ringkond - 100 liiget! Sakala ringkond - 100 Meil on suur rõõm sellest, et aasta lõpus liitus Sakala ringkonnaga sajas tegevliige. Kahe nulliga arvust võib leida maagiat, üks verstapost on ületatud ja uued väljakutsed ootavad ees. ← Eelmine Rõõmu on andjal ja saajal Järgmine → Stardipauk uutele uudistele Sakala ringkond - 100 liiget!

Sakala ringkond - 100 liiget!

Eda Kivisild 8. jaan. 2014

Meil on suur rõõm sellest, et aasta lõpus liitus Sakala ringkonnaga sajas tegevliige. Kahe nulliga arvust võib leida maagiat, üks verstapost on ületatud ja uued väljakutsed ootavad ees.

Sakala ringkond - 100 liiget!

Kui Naiskodukaitse Sakala ringkond 1995. aastal taasasutati, oli liikmeid kõigest viis. 2005. aastal oli meie ridades 51 liiget. 2013. aasta alguses kuulus ringkonda 86 ja aasta lõpus 100 tegevliiget. Lisaks kuulub ringkonda üks toetaja- ja kaks auliiget.

 

Tundub, et aastaid toimunud organisatsiooni tutvustamine hakkab vilja kandma, meie koosseis on suurenenud. Ringkonna esinaine Tiina Ott: "Eriti hea meel on mul selle üle, et meie ridades on üle 100 liikme ning käesoleval aastal õnnestus Sakalal aastakäsus püstitatud liikmeskonna suurendamise ülesanne edukalt täita."

Sakala ringkond - 100 liiget!

 

Tere tulemast organisatsiooni täieõiguslik liige Pia-Eve!

 Soovin Sinuga intervjuud teha. See on keeruline, sest oleme üle kümne aasta ühes naiskooris koos olnud ja vähe on neid fakte, mida ma Sinust veel ei tea. Aga siiski, kuidas Sina Naiskodukaitseni jõudsid?

„Eks ma Sinu kaudu jõudsin. Mäletad, paar aastat tagasi tegid Naiskodukaitses itaalia keele kursust. Ka mina hakkasin seal käima, aga see jäi soiku. Minu keelevaist ei ole nii hea. Naiskodukaitse mõte jäi aga sellest ajast kummitama ja nüüd eelmise aasta lõpus see teoks saigi.“

 

Millised Sinu esmased muljed Naiskodukaitsest on?

„Ma olen siin nii vähe olnud, ei ole ühte kuudki täis. Käisin naiskooriga ringkonna aastapäeval esinemas, seal oli kahjuks vähe inimesi ja ma läksin ise pärast esinemist kohe ära ka. Aga meilile tuleb igasuguseid teateid ja pakkumisi, see mulle meeldib. Saab end kohe osana Naiskodukaitsest tunda.“

 

Sel juhul on vist pigem paslik küsida, mida sa Naiskodukaitsest ootad?

„Et saaks tegutsema hakata. Tahaks teha midagi sportlikku. Kanuuretk kärestikel oleks väga lahe, aga ma arvan, et see on liiga ekstreemne minu jaoks. Erialagruppidest  tahan kindlasti  kuuluda spordigruppi ja ehk kuhugi veel, aga konkreetselt ma seda praegu  öelda ei oska. Kui baasväljaõppe läbin, siis saan oma kutsumuse täpsemalt  määratleda.“

 

Sa töötad Viljandi Tarbijate Ühistus. Millega sa töövälisel ajal tegeled? Mulle tundub, et praegu tuled ju otse jooksmast!

VTÜ-s olen majandusjuht. Nagu siin juba jutuks on olnud, siis laulan naiskooris Eha ja olin päris mitu aastat koorivanem. Praegu kuulun koori juhatusse. Tegelen suusatamise ja pikamaajooksuga, et lume tulekuks valmis olla. Ja su tunne ei peta sind, tulen tõesti just jooksmast.

Natuke teen ka käsitööd – koon, õmblen ja tikin. Mõni aasta tagasi tegin endale ise Viljandi kihelkonna rahvarõivad.

Lisaks veel tantsin rahvatantsu Viljandi naisrühmas.

 

Sa oled ju kõrgharidusega toiduainete tehnoloog?

Jah, olen lõpetanud TPI (praeguse TTÜ) toiduainete tehnoloogia erialal. Erialasel tööl paraku ei tööta.

 

Sul on ka neli last. Nende jaoks ikka jääb aega?

Mul on lisaks neile veel kolm lapselast ka. Olen nende kõigi jaoks olemas.

FastLion CMS

Sakala ringkond - 100

Sakala ringkond - 100

Kui Naiskodukaitse Sakala ringkond 1995 aastal taasasutati, oli liikmeid kõigest viis Meil on suur rõõm sellest, et aasta lõpus liitus Sakala ringkonnaga sajas tegevliige. Kahe nulliga arvust võib leida maagiat, üks verstapost on ületatud ja uued väljakutsed ootavad ees.

Sakala ringkond - 100 liiget!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse