Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsja – MINA! Naiskodukaitsja – MINA! Ikka ja jälle olen ma viimase nelja aasta jooksul pidanud vastama küsimusele, miks ma olen Naiskodukaitse liige, mida ma seal teen ja mis ma sellest saan. Nüüd, mil kõik rohkemal või vähemal määral Eesti julgeoleku peale mõtlevad, olen ka mina ise selle peale rohkem mõtlema hakanud. Kui tema kutsub sihipärase tegevuse leidmiseks astuma Kaitseliitu, siis mina siin kõrval kutsun kõiki teotahtelisi, vastustust mittekartvaid ja toredaid naisi Naiskodukaitsesse! ← Eelmine Naiskodukaitse baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodul Kirnal Järgmine → Uksest sisse, trepist üles ja metsa Naiskodukaitsja – MINA!

Naiskodukaitsja – MINA!

Triinu Küünal, Jõgeva jaoskonna esinaine, 19. märtsil 2015

Ikka ja jälle olen ma viimase nelja aasta jooksul pidanud vastama küsimusele, miks ma olen Naiskodukaitse liige, mida ma seal teen ja mis ma sellest saan. Nüüd, mil kõik rohkemal või vähemal määral Eesti julgeoleku peale mõtlevad, olen ka mina ise selle peale rohkem mõtlema hakanud.

Miks ma olen naiskodukaitsja ja mis ma sellest saan? Selle üle juureldes jäid mulle kogemata ette Naiskodukaitse väärtused, mis ühekorraga kõik minu mõtted ja tunded raami panid ja selgeks raputasid:

Naiskodukaitsja – MINA!
Organisatsiooniõdedega koos Naiskodukaitse 87. aastapäeva tähistamas. Koigi mõis Järvamaal. Foto: Merle Rüütel

 

Organiseerumine naistena –

Naiskodukaitse ühendab eri põlvkondadest ja erineva sotsiaalse taustaga tegusaid naisi, andes neile kõigile võimaluse mitmekülgseks ning kasulikuks ühiskondlikuks tegevuseks.

 

Naiskodukaitsjad on Naised suure algustähega. Meid on väga noori ja meid on elukogenuid. Igaühel meist on oma väärtus, igaühel meist on midagi anda ja igaühel meist on tahe seda väärtust teistega jagada.  Nende naistega koos olles on tunne, et 1+1 pole mitte ainult kolm, vaid suisa neli. Alles viimane nädalavahetus nendega koos tõestas taas, milline võimas jõud meis peitub koos ühise asja nimel tegutsedes. Kõrvaltvaatajad said vaid pead vangutades tõdeda, et midagi nii võimast pole nad varem näinud.

Vastutus – Naiskodukaitse koondab liikmeid, kes tunnetavad oma vastutust  isamaa ja ühiskonna ees ning on vajadusel valmis kiiresti reageerima täitmaks vabatahtlikult oma riigikaitselisi kohustusi.

 

Mitte ainult vastutus, vaid võimalus seda vastutust võtta, on see, mis mind Naiskodukaitsesse tõi ja mis mind siin hoiab. Võimalus midagi reaalselt teha, olemas olla, panustada. Jah, ma olen nõus selle nimel öösiti tööd tegema. Rasket tööd. Jah, ma olen selle nimel nõus perest eemal olema, kauem kui mõnikord sooviks. Jah, ma vastutan oma tõotuse eest kaitsta põhiseadusega maksmapandud riigikorda. Ka siis, kui on raske.

Naiskodukaitsja – MINA!
Foto: erakogu

 

Eneseareng – Naiskodukaitse on organisatsioon, mis tõstab läbi eneseteostusvõimaluste, üksteiselt õppimise ja koolituste naiste sotsiaalset toimetulekuvõimet. Omandatud teadmised ja oskused on rakendatavad nii organisatsiooni siseselt kui ka väliselt.

 

Naiskodukaitse on suurepärane võimalus õppida. Õppida just seda, mis endale huvitavam tundub. Veel väärtuslikumad kui teadmised ja oskused, on kogemused, mis teadmiste omandamise käigus on osaks saanud. 1190 kuivtoidupakki, raske seljakotiga 36 tunni jooksul 78 km või juhikurusus Kaitseliidu koolis on kõik väga erinevad õppetunnid, mis igaüks lisaks uutele tarkustele õpetavad ka iseennast paremini tundma. Selliseid väljakutseid õppida ja midagi uut teada saada pole pakkunud üksi varem läbitud koolisüseem.

 

Turvalisus – Naiskodukaitse aitab oma tegevuse ja hoiakutega kaasa turvalisema elukeskkonna loomisele. Iga Naiskodukaitse liige suudab hädaolukorras ise hakkama saada ja ka teisi aidata.

 

Ma tean, kuidas siduda haava, ma tean, kuidas metsas ellu  jääda ja ma tean, kuidas levib tulekahju. Ma tean, kuidas õnnetuse puhul käituda, aga ma tean ka seda, kuidas viia õnnetuse juhtumise võimalus minimaalseks.

 

Pärimuse hoidmine – Naiskodukaitse hoiab au sees organisatsiooni traditsioone ja rahvuslikke tavasid ning jäädvustab ja väärtustab organisatsiooni ajalugu.

 

Naiskodukaitsel on pikk ja väärikas ajalugu koos traditsioonidega. Nende hoidmise ja kandmisega avaldame austust tublidele naistele, kes enne II maailmasõda Naiskodukaitset arendasid ja kes hilisemate sündmuste käigus raskelt kannatasid.

 

Jõgeva maleva pealik major Mati Kuusvere ütles hiljuti, et pole mõtet osta kokku aiapäkapikke, vaid tegutseda tuleb sihipäraselt. Kui tema kutsub sihipärase tegevuse leidmiseks astuma Kaitseliitu, siis mina siin kõrval kutsun kõiki teotahtelisi, vastustust mittekartvaid ja toredaid naisi Naiskodukaitsesse!

FastLion CMS

Naiskodukaitsja – MINA!

Naiskodukaitsja – MINA!

Miks ma olen naiskodukaitsja ja mis ma sellest saan? Selle üle juureldes jäid mulle kogemata ette Naiskodukaitse väärtused, mis ühekorraga kõik minu mõtted ja tunded raami panid ja selgeks raputasid: Organisatsiooniõdedega koos Naiskodukaitse 87 aastapäeva tähistamas Ikka ja jälle olen ma viimase nelja aasta jooksul pidanud vastama küsimusele, miks ma olen Naiskodukaitse liige, mida ma seal teen ja mis ma sellest saan. Nüüd, mil kõik rohkemal või vähemal määral Eesti julgeoleku peale mõtlevad, olen ka mina ise selle peale rohkem mõtlema hakanud.

Naiskodukaitsja – MINA!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse