Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul Jõgeval Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul Reedel, 18. septembri õhtul saabusid Jõgeva maleva uude staabi- ja tagalakeskusesse üheksa Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjat, et ühiselt võtta osa baasväljaõppe esmaabi moodulist. Lisaks saabus ka kolm toredat instruktorit – Anu Jõgeva, Kaja Teder, Lea Matusorg, et kõik vajalik õppuritele selgeks teha. ← Eelmine AK4 relvaõpe Järgmine → Aasta naiskodukaitsja Triinu Küünal tunneb tiitli üle siirast rõõmu Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul Jõgeval

Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul Jõgeval

Kairi Sumero, Vaiga jaoskonna tegevliige 23. sept. 2015

Reedel, 18. septembri õhtul saabusid Jõgeva maleva uude staabi- ja tagalakeskusesse üheksa Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjat, et ühiselt võtta osa baasväljaõppe esmaabi moodulist. Lisaks saabus ka kolm toredat instruktorit – Anu Jõgeva, Kaja Teder, Lea Matusorg, et kõik vajalik õppuritele selgeks teha.

Nagu tutvumisringis selgus, olid paljud ka varem esmaabikoolitustel osalenud, näiteks tööl või autokoolis, kuid kõik olid seda meelt, et alati tasub end täiendada. Pärast tutvumisringi asusime üheskoos usinasti teoreetilisi teadmisi omandama. Seda loomulikult selleks, et neid praktikas kasutada oskaksime. Teoreetilisi teadmisi saime erakorraliste haigusseisundite, erinevate traumade, allergiate ja esmaabivahendite kohta. Loomulikult korrati ka üle, mida hädajuhtumi korral teha.


Praktiseerimiseks avanes laupäeva päeval suurepärane võimalus. Kõigepealt said kõik õppurid ise proovida elustamist. Seda tegime spetsiaalse nuku peal, mille küljes olevalt näidikult sai jälgida, kas südamemassaa¾i tehes vajutad õigesse kohta ja piisavalt tugevalt ning kas suust suhu hingamist tehes jõuab õhk ikka kopsudesse. Pärast seda harjutasime sidumist. Põnevamad näited olid ehk köndi (näiteks kui käsi on maha lõigatud) ja haava, milles on võõrkeha, sidumine. Lisaks sellele harjutasime veel sõrme ja pea sidumist ning kolmnurkrätiga käe kaela sidumist. Lõpuks proovisime veel kõik seada kannatanut stabiilsesse külgasendisse ja näidati, kuidas on kõige parem inimest autost välja tõsta.


Kui teooria ja praktika läbitud, jõudis kätte kogu nädalavahetuse ilmselt kõige põnevam osa – situatsiooniülesanded. Grupp jagati pooleks, pooled olid kannatanud ja pooled päästjad (vahepeal vahetati), lavastati õnnetus. Selleks kasutati erinevaid imitatsioonivahendeid, nt kunstverd. Situatsiooniülesande käigus said kõik õppurid end proovile panna, kuidas hädaolukorras käituda ning kas teoorias õpitu ka praktikas välja tuleb. Kuigi õnnetus oli lavastatud, tundus kõik ikkagi päris tõeline ja olukord ärev. Hiljem pidime endale tunnistama, et tegelikult ei olegi nii lihtne abistada ning isegi kui tead mida teha, võib selle päriselt täideviimine osutuda oodatust raskemaks.


Kui kogu õppematerjal ning praktika läbitud, tegime testi, et oma teadmisi kontrollida. Kõik kursusel osalenud sooritasid testi edukalt ning võisid endaga rahule jääda. Väga suure panuse nädalavahetuse õnnestumiseks andsid loomulikult instruktorid. Nad rääkisid palju oma kogemustest, tõid näiteid elust enesest ning kaasasid õppureid arutellu. Tagasisidest selgus, et kõik kursusel osalejad jäid instruktoritega väga rahule ja vastupidi ka.

Kokkuvõtteks võib öelda, et esmaabialaseid teadmisi tasub kindlasti mõne aja tagant uuendada ja meelde tuletada, et olukorras, kus tuleb neid praktikas kasutama hakata, teaks ikka mida teha ning oleks julgus, et üldse midagi ette võtta.

← Eelmine
AK4 relvaõpe

FastLion CMS

Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul

Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul

Nagu tutvumisringis selgus, olid paljud ka varem esmaabikoolitustel osalenud, näiteks tööl või autokoolis, kuid kõik olid seda meelt, et alati tasub end täiendada Pärast tutvumisringi asusime üheskoos usinasti teoreetilisi teadmisi omandama Reedel, 18. septembri õhtul saabusid Jõgeva maleva uude staabi- ja tagalakeskusesse üheksa Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjat, et ühiselt võtta osa baasväljaõppe esmaabi moodulist. Lisaks saabus ka kolm toredat instruktorit – Anu Jõgeva, Kaja Teder, Lea Matusorg, et kõik vajalik õppuritele selgeks teha.

Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul Jõgeval

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse