Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
AK4 relvaõpe AK4 relvaõpe Jõgeva ringkonna naised osalesid AK4 relvaõppel Kirnal. Seekord olid tublideks õppuriteks Vaiga ja Maarja jaoskonna naised. Enne kui relvaga reaalselt laskma sai hakata, tuli läbida teooria osa ning praktilised harjutused, mis lõppesid relvatesti sooritamisega. Laskmisharjutustel, kus oma oskuste arendamiseks olid kohal juba varasemalt relvaõppe läbinud naised, saime meie osalemisloa alles pärast relvatesti sooritamist. Juhendajaks oli Andreas Kangur. ← Eelmine Naiskodukaitse baasväljaõppe toitlustamise moodul Järgmine → Naiskodukaitse baasväljaõppe esmaabi moodul Jõgeval AK4 relvaõpe

AK4 relvaõpe

Margit Maanre, Vaiga jaoskonna tegevliige 28. juulil 2015

Jõgeva ringkonna naised osalesid AK4 relvaõppel Kirnal. Seekord olid tublideks õppuriteks Vaiga ja Maarja jaoskonna naised. Enne kui relvaga reaalselt laskma sai hakata, tuli läbida teooria osa ning praktilised harjutused, mis lõppesid relvatesti sooritamisega. Laskmisharjutustel, kus oma oskuste arendamiseks olid kohal juba varasemalt relvaõppe läbinud naised, saime meie osalemisloa alles pärast relvatesti sooritamist. Juhendajaks oli Andreas Kangur.

Esmalt tutvusime relva tehniliste andmetega. AK4 (G3 variant) on automaat, mis on valmistatud Rootsis Heckler&Koch Saksamaa litsentsiga. Selle relva kohta on öeldud, et seda on lihtne käsitseda ning ta on laskmise ajal stabiilne ja täpne. Relva puudustena on nimetatud salve väikest mahutavust (salve mahub 20 padrunit) ning relva suurt massi (5,3 kg täis salvega) ning pikkust (1025mm), mis muudab relva käsitsemise kitsastes oludes või lühemakasvulisele võitlejale ebamugavaks. Relv on varustatud dioptersihikuga, mis hõlbustab sihtimist. AK 4 on kasutusel Rootsi ja Eesti sõjaväes.

Lisaks materiaalosale oli tähtis saada teadmised ohutusreeglitest, mis tähtsad enda ja teiste turvalisuse tagamiseks. Relva tuleb käsitseda alati nii nagu see oleks laetud. Väga suure osa moodustas relvaõppest relva tundma õppimine. Õppisime pähe relva osad. See toimus nii vaatluse kui peamiselt praktilise tegevuse kaudu. Harjutasime relva lahti ja kokku panemist iseseisvalt ja koos kaaslasega. Rääkisime ka relva tööpõhimõtetest, hooldusest ja puhastamisest. Korduva tegevuse kaudu saime kõik lõpuks relva osad selgeks. Märkamatult täienes sõnavara paari päevaga mitmekümne sõna võrra. Proovisime relva kokku panna ka aja peale. Kõige tähtsam selle juures on mitte rabistama hakata. Kõik said kenasti hakkama!

Edasi harjutasime relva kandmist ja laskeasendeid. Relva suure massi tõttu kujunes nii mõnelgi meist näiteks püstise laskeasendi hoidmine parajaks katsumuseks. Värin tuleb kätesse kergesti. Siinkohal oleks paras mainida, et hea füüsiline vorm tuleks relva käsitsemisel igati kasuks. Relv on raske, laskeasendi hoidmiseks on vaja kasutada lihaseid ning laskeharjutusel sõltub täpsuski suuresti käte tugevusest, sest laskepäev võib kujuneda pikaks ning väsimus saabub kiiresti. Samas peljata pole midagi, hakkama said kõik ja enamus meist ilma eeskujuliku füüsilise vormita. Järgmisel päeval saabub lihtsalt pisike lihasvalu. Mis ei tapa, teeb tugevaks!

Enne laskeharjutusi oli oluline tutvuda ka tiiruprotseduuridega. Lasketiirus käib kõik käsu peale ning mingi isetegevus pole lubatud. Iseseisvalt peaks iga laskja hakkama saama tõrgete eemaldamisega, millega minulgi laskmispäeval kokku tuli puutuda. Samas on laskeinstruktor, kes vajadusel appi tõttab, alati olemas. Kui end ebakindlalt tunned, tasub ja võib abi ikkagi küsida.

Relvõpe lõppes relvatesti sooritamisega. Selle peab sooritama iga laskja iseseisvalt. Testi sooritamiseks peab oskama relva kokku ja lahti panna, tundma relva osi ja tööpõhimõtet, relva kandmisviise, ohutustehnikat, protseduure tiirus ning käsklusi. Mul on hea meel, et kõik relvaõppel osalenud läbisid testi ning võisid endaga igati rahule jääda.

Pühapäevane laskepäev oli justkui kirss tordil ning lisapreemiaks saime proovida ka valangutega laskmist, millest paljud ajateenijad ainult unistavad.

FastLion CMS

AK4 relvaõpe

AK4 relvaõpe

Esmalt tutvusime relva tehniliste andmetega AK4 (G3 variant) on automaat, mis on valmistatud Rootsis Heckler&Koch Saksamaa litsentsiga Jõgeva ringkonna naised osalesid AK4 relvaõppel Kirnal. Seekord olid tublideks õppuriteks Vaiga ja Maarja jaoskonna naised. Enne kui relvaga reaalselt laskma sai hakata, tuli läbida teooria osa ning praktilised harjutused, mis lõppesid relvatesti sooritamisega. Laskmisharjutustel, kus oma oskuste arendamiseks olid kohal juba varasemalt relvaõppe läbinud naised, saime meie osalemisloa alles pärast relvatesti sooritamist. Juhendajaks oli Andreas Kangur.

AK4 relvaõpe

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse