Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mõtle raamidest välja Mõtle raamidest välja Iga veetilk uuristab aja möödudes kivisse augu ja proovima peab. Märtsikuu kolmandal laupäeval kogunesime naiskodukaitsjatega Tartu malevasse, et osaleda kõrg- ja kutsekoolide värbamiskoolitusel. Osalesid huvilised Tartu, Võrumaa ja Sakala ringkonnast. ← Eelmine Võrkpall treenib naerulihaseid Järgmine → Ka kohvikann ja pesumasin naeravad! Mõtle raamidest välja

Mõtle raamidest välja

Kerstin Käärik 18. märtsil 2014

Iga veetilk uuristab aja möödudes kivisse augu ja proovima peab. Märtsikuu kolmandal laupäeval kogunesime naiskodukaitsjatega Tartu malevasse, et osaleda kõrg- ja kutsekoolide värbamiskoolitusel. Osalesid huvilised Tartu, Võrumaa ja Sakala ringkonnast.

Mõtle raamidest välja

Päevakavas olid ettekanded ja ajarünnakud. Virge Prank-Vijard, Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli üldainete osakonna juhataja ja Liine Maasikase, Tartu Kutsehariduskeskuse karjäärinõustaja ettekanded hõlmasid kutsehariduse õppekavade reformi, koolikeskkonda ja õpilasi. Siin koorus välja hea mõte pakkuda kutsekoolidele praktikakohti, et saada juurde uusi liikmeid.

 

Ajurünnakut võimalike lähenemisviisidega juhtis Liisa Aru. Minule oli see blokk kõige põnevam, sest siin said tahvlile kirja kõik seinast-seina mõtted: vormis mehed, väärtus, lähme külla, plakat, perekond jne. Kirjapandut kommenteeris Triin Tõnsing, kelle sõnul võiks rohkem mõelda raamidest välja. Vaja oleks ka poolutoopilisi mõtteid, sest Naiskodukaitse organisatsioon pakub tegevusi nii ajule, hingele kui kehale.

 

Rühmatöös mõtlesime, kuidas agiteerida kutse- ja ülikoolide tudengeid. Siin pakuti välja väga erinevaid ideid: koostöö tudengiorganisatsioonidega, osalemine tudengipäevadel, asutuse suvepäevade meditsiiniteenistuse tagamine, NKK voldiku tudengi (rebase) kotti lisamine,  fotovõistluse väljakuulutamine, õpetajate päeval tegevuse pakkumine õpetajatele jne. Sujuvalt sai mõelda ka asjadele, mis meid tutvustaks: raamatu järjehoidja, pabertaskurätid NKK ümbrises, sõrmuse kott, NKK nädal, heakorratalgud.  

 

Kirja sai tõesti palju häid mõtteid ja siit tuli kohe järgmine küsimus – kust leida inimressurssi? Kui teeme mitme inimesega suure ürituse ja osavõtt jääb liiga leigeks, sest noortel puudub aeg ning huvi, siis, kuidas mõjub see meie organisatsioonile? Samas uuristab ka iga veetilk aja möödudes kivisse augu ja proovima ikka peab.

 

Viljandimaal on kolm kooli, kus saab NKK tegevust tutvustada: Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia.  Suur tänu Tartu ringkonna naistele kes aitasid asjalikult sisustada järjekordset laupäeva ja andsid mitu huvitavat ideed igapäevatööks. 

FastLion CMS

Mõtle raamidest välja

Mõtle raamidest välja

Päevakavas olid ettekanded ja ajarünnakud Virge Prank-Vijard, Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli üldainete osakonna juhataja ja Liine Maasikase, Tartu Kutsehariduskeskuse karjäärinõustaja ettekanded hõlmasid kutsehariduse õppekavade reformi, koolikeskkonda ja õpilasi Iga veetilk uuristab aja möödudes kivisse augu ja proovima peab. Märtsikuu kolmandal laupäeval kogunesime naiskodukaitsjatega Tartu malevasse, et osaleda kõrg- ja kutsekoolide värbamiskoolitusel. Osalesid huvilised Tartu, Võrumaa ja Sakala ringkonnast.

Mõtle raamidest välja

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse