Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Ma sain targaks!“ „Ma sain targaks!“ Enda ja sõprade imestuseks, panin ennast kirja NKK Jõgeva ringkonna käsitöö laagrisse Vaiatu kultuurimajas. Käisin nädal aega palavikuliselt ringi ja mõtlesin, et head nahka sellest üritusest tulla ei saa. Käsitööks võib minu puhul lugeda ka nööbi ette panekut või sokinõelumist ning parimal juhul suudan endale valmistada muna ja makarone. Ärevus hinges, hakkasime hommikul KL bussiga Jõgevalt Vaiatusse sõitma. Vahepeatus tehti toidukauba s. t. lihakastide, lihakastide ja siis veel lihakastide pealevõtmiseks. ← Eelmine Jõgevamaal on isad hinnas Järgmine → Tänulõuna creme brulee ja kaitseministriga „Ma sain targaks!“

„Ma sain targaks!“

Kersti Vahtre 20. nov. 2012

Enda ja sõprade imestuseks, panin ennast kirja NKK Jõgeva ringkonna käsitöö laagrisse Vaiatu kultuurimajas. Käisin nädal aega palavikuliselt ringi ja mõtlesin, et head nahka sellest üritusest tulla ei saa. Käsitööks võib minu puhul lugeda ka nööbi ette panekut või sokinõelumist ning parimal juhul suudan endale valmistada muna ja makarone. Ärevus hinges, hakkasime hommikul KL bussiga Jõgevalt Vaiatusse sõitma. Vahepeatus tehti toidukauba s.t. lihakastide, lihakastide ja siis veel lihakastide pealevõtmiseks.

„Ma sain targaks!“
foto: NKK Jõgeva ringkond

Kui naiskodukaitsjad kultuurimajja jõudisid, olid pannid ja potid juba tulel – täname väga Vaiatu rahvamaja tegusat perenaist, kes andis meile kasutada oma köögi. Edasi asusime endale hommikusööki valmistama, et seejärel süüa tegema hakata – ei ole väga loogiline??! Muidugi on! Siinkohal ei hakka üles loetlema, mitu söögikorda laagri jooksul kokku oli, sest see näib võimatuna. Küll aga seletan lahti, mis laagris toimus. Kogu rahvas s.o 30 inimest jagati käsitöö ja toitlustamise rühmadesse.

Käsitöö rühmas sai valmistada omapäraseid ja huvitavaid karpe, albumeid, märkmike ning seepe. Kui tavaliselt ei ole minu valmistatud käsitööd võimalik sõpradele kinkida, siis seekord sain endele uhke karbi, mida julgen laual hoida ja hunniku head seepi, mille kavatsen nii mõnelegi sõbrale kingikotti poetada. Köögis sai kätt proovida erinevate jõulutoitudega, alates süldi tegemisest kuni verivorstide toppimiseni. Esimesed ohvrid tekkisid juba rulaadi jaoks liha fileerimisel. Õnneks olid meie instruktoril esmaabi vahendid käepärast ja amputatsiooni kellelegi tegema ei pidanud. Valmistasime laagris väga palju erinevaid toite ja kõiki korraga meelde jätta oleks keeruline. Tore oli see, et meile anti kaasa toitlustamisrühma juhendaja ja meie ringkonna instruktori koostatud raamatuke: “Jõulutoidud naiskodukaitse moodi“, mis sisaldas kõiki laagris valmistatud toite. Usun, et tänu sellele on laagris osalenute jõululauad see aasta palju rikkalikumad.

Järgmisel päeval saime valmistada pärlitest loomakesi. Selleks oli küll natuke rohkem kannatust vaja(mis pole minu tugevaim külg), aga tulemus oli siiski üllatavalt hea. Vaimustusin nendest pisikestest kiiksuga loomakestest niivõrd, et varusin ka koju traati ning pärleid. Viimase asjana katsime endale toidulaua ja vohmisime kõhud head-paremast täis.

 

Koju jõudes uuris mult õde, kuidas laager oli ja mida huvitavat tegime. Mina vastasin kiiruga: „ma sain targaks!“. Tegelikult mõtlesin vist targemaks, sest proovisin laagris palju uusi asju ning sain tuttavaks ringkonna toredate naistega.

FastLion CMS

„Ma sain targaks!“

„Ma sain targaks!“

foto: NKK Jõgeva ringkond Kui naiskodukaitsjad kultuurimajja jõudisid, olid pannid ja potid juba tulel – täname väga Vaiatu rahvamaja tegusat perenaist, kes andis meile kasutada oma köögi Edasi asusime endale hommikusööki valmistama, et seejärel süüa tegema hakata – ei ole väga loogiline??! Muidugi on! Siinkohal ei hakka üles loetlema, mitu söögikorda laagri jooksul kokku oli, sest see näib võimatuna Enda ja sõprade imestuseks, panin ennast kirja NKK Jõgeva ringkonna käsitöö laagrisse Vaiatu kultuurimajas. Käisin nädal aega palavikuliselt ringi ja mõtlesin, et head nahka sellest üritusest tulla ei saa. Käsitööks võib minu puhul lugeda ka nööbi ette panekut või sokinõelumist ning parimal juhul suudan endale valmistada muna ja makarone. Ärevus hinges, hakkasime hommikul KL bussiga Jõgevalt Vaiatusse sõitma. Vahepeatus tehti toidukauba s.t. lihakastide, lihakastide ja siis veel lihakastide pealevõtmiseks.

„Ma sain targaks!“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse