Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viru ringkonna uued tegevliikmed tegid algust baasväljaõppega Viru ringkonna uued tegevliikmed 27. - 28. märtsil vältas Viru- Nigula kultuurimajas Naiskodukaitse baasväljaõppe Imoodul, mille eesmärgiks oli uutele organisatsiooniga liitujatele anda põhiteadmisedNaiskodukaitsest, Kaitseliidust, riigikaitsesüsteemist ja kaitseväest. ← Eelmine Küüditamise mälestuspäev Läänemaal Järgmine → Naiskodukaitsjad arendasid avaliku esinemise oskust Viru ringkonna uued tegevliikmed tegid algust baasväljaõppega

Viru ringkonna uued tegevliikmed tegid algust baasväljaõppega

K. Kitsing 30. märtsil 2010

27.- 28. märtsil vältas Viru- Nigula kultuurimajas Naiskodukaitse baasväljaõppe Imoodul, mille eesmärgiks oli uutele organisatsiooniga liitujatele anda põhiteadmisedNaiskodukaitsest, Kaitseliidust, riigikaitsesüsteemist ja kaitseväest.

14 tundi kestnud kursusel räägiti julgeolekuriskidest, vabatahtlike naiste rollist riigikaitses, Eesti Kaitseväe ülesehitusest, Kaitseliidust Eesti riigikaitsesüsteemis. Võeti läbi ka olulisemad rivimäärustiku põhipunktid ja viidi läbi sellekohane praktiline harjutus. Suuremas osas keskenduti Naiskodukaitse ajaloole ja ideoloogilale, juhtimissüsteemile ja struktuurile, Naiskodukaitse liikmeskonnale ja sisemisele korraldusele. Käsitleti Naiskodukaitse tegevust, erialasid, väljaõppevõimalusi ning iga indiviidi arenguperspektiive organisatsioonis.
Värsketele tegevliikmetele tutvustati ka vormi ja selle elemente ning rõhutati nõudeid nende kandmisel.

Baasväljaõppe viisid läbi Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorid Ülle Lauri ja Kristel Kitsing. Viru- Nigulast oli kokku kohal tosin uut tegevliiget, kes juba aprillis viivad läbi uue jaoskonna asutamiskoosoleku.

Baasväljaõpe on kohustuslik väljaõpe igale liikmeks astujale ning see koosneb neljast moodulist ja tuleb läbida kahe aasta jooksul.Organisatsiooniõpetus on neist esimene. Lisaks tuleb uutel tegevliikmetel läbida 16 tunnine esmaabikoolitus, välitoitlustuskursus, mille praktika toimub suures välilaagris ja sõdurioskused, kus
16 tunni sisse peab mahtuma topograafia, orienteerumine, side- ja staabiõpe, riviõpe, maskeerumine, liikumisviisid, varustuse pakkimine, relvad ning ohutustehnika tundmine jm.
Viru ringkonna uued tegevliikmed tegid algust baasväljaõppega

FastLion CMS

Viru ringkonna uued tegevliikmed

Viru ringkonna uued tegevliikmed

14 tundi kestnud kursusel räägiti julgeolekuriskidest, vabatahtlike naiste rollist riigikaitses, Eesti Kaitseväe ülesehitusest, Kaitseliidust Eesti riigikaitsesüsteemis Võeti läbi ka olulisemad rivimäärustiku põhipunktid ja viidi läbi sellekohane praktiline harjutus 27.- 28. märtsil vältas Viru- Nigula kultuurimajas Naiskodukaitse baasväljaõppe Imoodul, mille eesmärgiks oli uutele organisatsiooniga liitujatele anda põhiteadmisedNaiskodukaitsest, Kaitseliidust, riigikaitsesüsteemist ja kaitseväest.

Viru ringkonna uued tegevliikmed tegid algust baasväljaõppega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse