Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Küüditamise mälestuspäev Läänemaal Küüditamise mälestuspäev Läänemaal 25. märtsil meenutasid NKK Lääne ringkonna naiskodukaitsjad, KL Lääne maleva kaitseliitlased, Läänemaa kodutütred ja noorkotkad koos SEE Teatri näitlejatega Risti ja Haapsalu raudteejaamas 1949. aastal märtsiküüditamist etendusega „Me läksime koidikul …”. php?id=104355 ← Eelmine Baasväljaõppe esmaabikoolitus tõi Lõõlasse rohkelt huvilisi Järgmine → Viru ringkonna uued tegevliikmed tegid algust baasväljaõppega Küüditamise mälestuspäev Läänemaal

Küüditamise mälestuspäev Läänemaal

S. Mustkivi 29. märtsil 2010

25. märtsil meenutasid NKK Lääne ringkonna naiskodukaitsjad, KL Lääne maleva kaitseliitlased, Läänemaa kodutütred ja noorkotkad koos SEE Teatri näitlejatega Risti ja Haapsalu raudteejaamas 1949. aastal märtsiküüditamist etendusega „Me läksime koidikul …”.

SEE Teater taaselustas 25. märtsi traagika tõestisündinud lugude põhjal kirjutatud näitemängu kaudu. Autor ja lavastaja on Marina Sillaste.
Kuigi Ristil ja Haapsalus puudub nüüdseks rongiliiklus, ei ole inimeste mälestustes kustunud selle päeva ja öö õudused. Kell 12 mängiti Risti raudteejaamas lavastuse esimest osa ja peale näitemängu mindi mälestusmärgi „Raudteerööpad mäletavad” juurde, Naiskodukaitse esindaja asetas lilled mälestusmärgile ning kõik said süüdata oma küünla.
Tervet näitemängu sai näha kell 19 Haapsalu raudteejaamas. Eelhäälestuse andis juba tolleaegse veoauto sõit läbi linna, mis tõi kastitäie „küüditatuid” raudteejaama. Näitemängu  tõmmati ka publik, kui lõppes lavastuse esimene osa ja „küüditati” publik koos näitlejatega perroonile, kus läks näitemäng edasi. Lõpuks süüdati rööbastele küünaldest tuletee — üks rida neile, keda viidi külmale maale, teine rida suubus tagasi publikusse, need olid  kaugelt naasnud hinged. Siis süütasid vaatajad oma küünlad.
Põlvkond – kes „õnneks“ teab sündmustest ainult mälestuste jutustamise või ajalooõpikute vahendusel, sai tajuda hetkeks, mis siiski sel kaugel hirmsal päeval toimus. 

Videolõik Aktuaalses Kaameras 25.03.2010 (ca 10-ndal minut)  http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=104355   

FastLion CMS

Küüditamise mälestuspäev Läänemaal

Küüditamise mälestuspäev Läänemaal

SEE Teater taaselustas 25 märtsi traagika tõestisündinud lugude põhjal kirjutatud näitemängu kaudu 25. märtsil meenutasid NKK Lääne ringkonna naiskodukaitsjad, KL Lääne maleva kaitseliitlased, Läänemaa kodutütred ja noorkotkad koos SEE Teatri näitlejatega Risti ja Haapsalu raudteejaamas 1949. aastal märtsiküüditamist etendusega „Me läksime koidikul …”.

Küüditamise mälestuspäev Läänemaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse