Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viru ringkonna õppus KIIL toimus Väike-Maarjas Viru ringkonna õppus KIIL Kaitseliidu kevadise suurõppuse SIIL raames toimusid Naiskodukaitsel üle kogu Eesti evakueerimisõppused. Viru Ringkonna evakueerimisõppus kannab nime KIIL ning evakueerimislaager seati üles Väike-Maarjas. Õppust viis läbi Viru ringkonna evakueerimisgrupp, mis loodi selle aasta alguses. ← Eelmine Evakueerimisõppus SIIL pressiteade Järgmine → Väike-Maarja valla aasta ema on Leie Nõmmiste Viru ringkonna õppus KIIL toimus Väike-Maarjas

Viru ringkonna õppus KIIL toimus Väike-Maarjas

Liis Ambos 5. mail 2018

Kaitseliidu kevadise suurõppuse SIIL raames toimusid Naiskodukaitsel üle kogu Eesti evakueerimisõppused. Viru Ringkonna evakueerimisõppus kannab nime KIIL ning evakueerimislaager seati üles Väike-Maarjas. Õppust viis läbi Viru ringkonna evakueerimisgrupp, mis loodi selle aasta alguses.

Viru ringkonna õppus KIIL toimus Väike-Maarjas

Õppuse legendiks oli raudteel juhtunud õnnetus kaubarongiga, mistõttu oli tekkinud õhusaaste ning ümberkaudsed inimesed tuli evakueerida. Kuna Lääne-Virumaal on raudteeõnnetuse oht nii Tapal, Kundas kui Rakveres, on turvaliseks evakueerimispaigaks just Väike-Maarja. Õppusel osalesid inimesed üle kogu maakonna, kokku oli õppusega seotu sadakond inimest.

Õppuse KIIL eesmärgiks oli saada kiiresti tööle evakueerimisstaap ning evakueerimislaager, kuhu näiliselt ohus olevad inimesed transportida. Samuti oli eesmärgiks läbi viia igapäevaturvalisust ja kriisiolukorras tegutsemist toetavad tegevused evakueerimisõppusel osalejatele. Kahe päeva jooksul mängiti läbi eluliselt olulised situatsioonid.

 

Evakueerimisõppusi Naiskodukaitse poolt meie piirkonnas varem läbi viidud ei ole, kuid 2010 aastal said meie piirkonna kaitseliitlased ning naiskodukaitsjad ristsed Padaorus lumevangi jäänud inimeste evakueerimisel Viru-Nigula Spordihalli. Tollal üsna kiiresti üles seatud evakueerimislaager täitis oma eesmärki ning üle 170 evakueeritu said ilma paranedes jätkata oma teekonda.

FastLion CMS

Viru ringkonna õppus KIIL

Viru ringkonna õppus KIIL

Õppuse legendiks oli raudteel juhtunud õnnetus kaubarongiga, mistõttu oli tekkinud õhusaaste ning ümberkaudsed inimesed tuli evakueerida Kuna Lääne-Virumaal on raudteeõnnetuse oht nii Tapal, Kundas kui Rakveres, on turvaliseks evakueerimispaigaks just Väike-Maarja Kaitseliidu kevadise suurõppuse SIIL raames toimusid Naiskodukaitsel üle kogu Eesti evakueerimisõppused. Viru Ringkonna evakueerimisõppus kannab nime KIIL ning evakueerimislaager seati üles Väike-Maarjas. Õppust viis läbi Viru ringkonna evakueerimisgrupp, mis loodi selle aasta alguses.

Viru ringkonna õppus KIIL toimus Väike-Maarjas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse