Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Evakueerimisõppus SIIL pressiteade Evakueerimisõppus SIIL pressiteade Kaitseliidu kevadise suurõppuse SIIL raames toimuvad Naiskodukaitsel üle kogu Eesti evakueerimisõppused. Viru Ringkonna evakueerimisõppus, mis toimub 4. -5. mail, kannab nime KIIL ning evakueerimislaager seatakse üles Väike-Maarjas. Õppust viib läbi Viru ringkonna evakueerimisgrupp, mis loodi selle aasta alguses. innerHTML = writetospan; Evel[no-Smpam)y.Press@mail.ee ← Eelmine Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskond ootab aasta ema kandidaate Järgmine → Viru ringkonna õppus KIIL toimus Väike-Maarjas Evakueerimisõppus SIIL pressiteade

Evakueerimisõppus SIIL pressiteade

Evely Press 26. aprillil 2018

Kaitseliidu kevadise suurõppuse SIIL raames toimuvad Naiskodukaitsel üle kogu Eesti evakueerimisõppused. Viru Ringkonna evakueerimisõppus, mis toimub 4.-5. mail, kannab nime KIIL ning evakueerimislaager seatakse üles Väike-Maarjas. Õppust viib läbi Viru ringkonna evakueerimisgrupp, mis loodi selle aasta alguses.

Evakuatsiooniõppused on üks osa 2.-14. maini kogu Eestit hõlmavast ja Kagu-Eestis ning Põhja-Lätis kulmineeruvast õppusest Siil 2018.

 

Õppuse legendiks on raudteel juhtunud õnnetus kaubarongiga, mistõttu on tekkinud õhusaaste ning ümberkaudsed inimesed tuleb evakueerida. Kuna Lääne-Virumaal on raudteeõnnetuse oht nii Tapal, Kundas kui Rakveres, on turvaliseks evakueerimispaigaks valitud just Väike-Maarja. Õppusel osalevad inimesed üle kogu maakonna, kokku on õppusega seotuid ligi 90.

 

Õppuse KIIL eesmärgiks on saada kiiresti tööle evakueerimisstaap ning evakueerimislaager, kuhu näiliselt ohus olevad inimesed transportida. Samuti on eesmärgiks läbi viia igapäevaturvalisust ja kriisiolukorras tegutsemist toetavad tegevused evakueerimisõppusel osalejatele (enesekaitse, esmaabi andmine, kodune turvalisus jne).

 

Lisaks naiskodukaitsjatele on võimalus õppusel osaleda ka kaitseliitlaste peredel ning tsiviilisikutel üle kogu maakonna. Kes soovib evakueerimisõppusel osaleda (lapsed alates 7 a üksi, nooremad vanemaga), peaks täitma vastava ankeedi hiljemalt 2. mail 2018.  Ankeet on leitav Naiskodukaitse Viru Ringkonna Facebooki lehelt või lingilt https://goo.gl/forms/JBvfMlarymwSaQjF2.

 

Evakueerimisõppusi Naiskodukaitse poolt meie piirkonnas varem läbi viidud ei ole, kuid 2010 aastal said meie piirkonna kaitseliitlased ning naiskodukaitsjad ristsed Padaorus lumevangi jäänud inimeste evakueerimisel Viru-Nigula Spordihalli. Tollal üsna kiiresti üles seatud evakueerimislaager täitis oma eesmärki ning üle 170 evakueeritu said ilma paranedes jätkata oma teekonda.

 

Täpsem info:
Evely Press
Evakuatsioonigrupi ülem

 

 

FastLion CMS

Evakueerimisõppus SIIL pressiteade

Evakueerimisõppus SIIL pressiteade

Evakuatsiooniõppused on üks osa 2 -14 Kaitseliidu kevadise suurõppuse SIIL raames toimuvad Naiskodukaitsel üle kogu Eesti evakueerimisõppused. Viru Ringkonna evakueerimisõppus, mis toimub 4.-5. mail, kannab nime KIIL ning evakueerimislaager seatakse üles Väike-Maarjas. Õppust viib läbi Viru ringkonna evakueerimisgrupp, mis loodi selle aasta alguses.

Evakueerimisõppus SIIL pressiteade

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse