Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viru malevat asub juhtima major Marek Laanisto Viru malevat asub juhtima Alates 1. septembrist asub Kaitseliidu Viru maleva pealikuna ametisse Pärnumaa maleva staabiülem major Marek Laanisto. Seni Viru malevat juhtinud kapten Rein Luhaväli suundub tööle erasektorisse ja jääb edaspidi kodumalevas tegutsema vabatahtliku kaitseliitlasena. Foto: Kristel Kitsing ← Eelmine Raplakad väisasid Virumaad Järgmine → Maasturiga ärihai ja “mossega” pensionär andsid üksteisele tina Viru malevat asub juhtima major Marek Laanisto

Viru malevat asub juhtima major Marek Laanisto

Kristel Kitsing 31. augustil 2012

Alates 1. septembrist asub Kaitseliidu Viru maleva pealikuna ametisse Pärnumaa maleva staabiülem major Marek Laanisto. Seni Viru malevat juhtinud kapten Rein Luhaväli suundub tööle erasektorisse ja jääb edaspidi kodumalevas tegutsema vabatahtliku kaitseliitlasena.

Viru malevat asub juhtima major Marek Laanisto
Major Laanisto maleva vastuvõtmisel kõnet pidamas. Foto: Kristel Kitsing

Neljapäeval, 30. septembril toimus Viru maleva staabis pidulik maleva üleandmine kapten Rein Luhavälilt major Marek Laanistole. Uus ülem asub ametisse 1. septembrist.

 

 „Otsus ei tule minu peast, otsus tuli Kaitseliidu ülema peas ja Kaitseväe juhataja sulest“ selgitas seni Pärnumaa malevas staabiülemana töötanud major Laanisto. „Sõjaväelaste elukutse on selline, et tihtipeale sa võid nõustuda ja võid mitte nõustuda, aga sa pead täitma käsku,“ selgitas tänini Rakverest pea kahesaja kilomeetri kaugusel teeninud ovitser.

 

Major Laanisto seab ametisse asudes esmaselt eesmärkideks personali, kinnisvara, relvastuse ja infrastruktuuriga tegelemise. „Tänasel päeval seis on selline, et maleva staabi personaliga hakkan tugevasti tegelema. Ma tahaksin, et ametikohad täituksid, mis täitmata ja luua selle kollektiivi sellise, et me kõik tööd suudaksime ära teha,“ sõnas Laanisto.

 

„Lisaks sellele kindlasti pööran tähelepanu kinnisvarale. Kindlasti riskianalüüsist tulenevale relvastusele, mis on väga tõsine asi ja millesse tuleb väga tõsiselt suhtuda, kogu infrastruktuur ja seda kasutavad inimesed.“

 

Oma kõnes sõnas major Laanisto, et tema näol on tegemist pigem sõdurisaapakandja, kui parketil tammuva ohvitseriga ning lisas, et teda võib ka kaevikuserval kohata. „Pigem metsas õpetades sõdureid ja kindlasti vähesel ajal tuleb tegeleda ka paberitööga,“ sõnas kõik Kevadtormid maastikul veetnud Laanisto.

 

Alates 5. märtsist 1999, kui Lääne-Viru malev nimetati ümber Viru malevaks on seda juhtinud mitmeid pealikke. 9. oktoobril 2000. aastal määrati Viru maleva kohusetäitjaks ja 1. juulist 2005 maleva pealikuks kapten Lembit Kerve. 7. aprillist 2009 kuni 1. septembrini 2011 oli Viru maleava pealiku kohusetäitjana ametis kapten Rudolf Jeeser. Möödunud aasta 1. septembrist kuni selle aasta 31. augustini on Viru maleva  pealiku kohusetäitjaks kapten Rein Luhaväli ning käesoleva aasta 1. septembrist asub malevat juhtima major Marek Laanisto.


Fotod

Viru malevat asub juhtima major Marek Laanisto
Kapten Rein Luhaväli (paremal) annab uuele pealikule üle Viru maleva lipu. Foto: Kristel Kitsing

FastLion CMS

Viru malevat asub juhtima

Viru malevat asub juhtima

Major Laanisto maleva vastuvõtmisel kõnet pidamas Foto: Kristel Kitsing Neljapäeval, 30 Alates 1. septembrist asub Kaitseliidu Viru maleva pealikuna ametisse Pärnumaa maleva staabiülem major Marek Laanisto. Seni Viru malevat juhtinud kapten Rein Luhaväli suundub tööle erasektorisse ja jääb edaspidi kodumalevas tegutsema vabatahtliku kaitseliitlasena.

Viru malevat asub juhtima major Marek Laanisto

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse