Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva ringkonna moodi Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva Jaanuarikuu 21. päeval said Jõgeva ringkonna vabatahtlikud juhid kokku Pedasi külas Linnuse talus, et leida motivatsiooni uue aasta tegemisteks. Kuna üritusel oli riigikaitse hõngu, siis otsustas Kindral Talv oma panuse anda, oli tõeline talveilm kõigi võludega. Järgmine → Eesti Vabariigi aastapäeval käisid Jõgeva naised terviseradadel Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva ringkonna moodi

Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva ringkonna moodi

Triin Pärsim 6. veebr. 2012

Jaanuarikuu 21. päeval said Jõgeva ringkonna vabatahtlikud juhid kokku Pedasi külas Linnuse talus, et leida motivatsiooni uue aasta tegemisteks. Kuna üritusel oli riigikaitse hõngu, siis otsustas Kindral Talv oma panuse anda, oli tõeline talveilm kõigi võludega.

Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva ringkonna moodi
NKK Jõgeva ringkonna juhidfoto: NKK Jõgeva ringkond

Läbi tuisu ja hangede tulid kohale tarkuste jagajad Tartumaalt – täiskasvanute koolitaja Anne Uibo Tartu Kutsehariduskeskusest ja instruktor Leane Morits Tartu ringkonnast. Ja päev algas.

Lektor Anne abiga analüüsisime oma konfliktikäitumist ja elust võetud näidete varal saime selgeks, kui õhuke on piir konflikti tekkimise ja stabiilse seisundi vahel. Olematu! Loengu kestel täitsime mõned testid, mille abil sai endale sügavalt silma ja sisse vaadata. Seda enda sisse vaatamist sai loengu ajal ikka päris mitmel korral tehtud. Mõnikord rahulolevalt, sest mina ju teengi nii nagu õigem on. Teinekord piinlikkust tundes, kui õppejõud seletab, kuidas ei jõua olukordade lahendamisel tegelikult tulemuseni ja mina olen samuti nii teinud. Lohutab see, et sarnaseid emotsioone oli võimalik lugeda ka teiste osalejate ilmest. Põnev oli ka individuaalse konsultatsiooni moment, kus soovija võttis oma „elevandi“ kaenlasse ja läks Annega kõnelema. Seda, millest räägiti teavad asjaosalised. Alles eile vaatasin koolituselt saadud pabereid ja mõtlesin, et on vaja peale hakata oma tugevuste tugevamaks vormimisega. Juba homme!

Päeva teise poole sisustasid naiskodukaitse igapäevase töö korraldamise teemadel Tartu instruktor Leane Morits ja meie ringkonna esinaine Maris Mäeotsa.

Leane Morits tutvustas Tartu ringkonna struktuuri ja tööpõhimõtteid. Jutuks tuli ringkonna ettevõtmiste tarbeks ressursi (raha, varustuse, inimeste) kasutamine, jaoskondade roll, erialagruppide moodustamine ja toimimine. Hea oli võrrelda kahe ringkonna oluliste otsuste tegemise protseduure ja juhtimise kultuuri. Selgeks sai, et kompaktselt paiknevad ringkonnad on eelisolukorras võrreldes suuremal alal paiknevatega. Lihtsam on naisi kokku tuua ja hõlpsam on omavaheline suhtlemine. Loodame, et selline kogemuste vahetamine ei jää viimaseks ja peagi saame kuulda, kuidas teised naabrid omi asju ajavad.

Ringkonna juhil Marisel avanes hea võimalus vabatahtlikele juhtidele ringkonna aastaplaani tutvustamiseks ning tegevuste põhjendamiseks. Täpsustasime üldkoosolekute pidamise reeglid. Jõgeva ringkonna instruktor Heili Saage rääkis koolitustel osalemise korrast ja registreeris soovijaid.

Pika päeva jooksul valmistas ajutöö tegijatele süüa Tiina Miško.

Mõtlemise ainet andis päev hulganisti. Nii isiklikus kui naiskodukaitse plaanis. Hea oli kuulda, kuidas lõunanaabritel läheb ja rõõm oli üle hulga ajakokku saada Põltsamaa ja Jõgeva naistega. Koostöö naabritega on tänuväärt ettevõtmine organisatsiooni igal tasandil ja loodetavasti kohtume peagi ka teiste ringkondade esindajatega. Ikka parema Naiskodukaitse nimel!

FastLion CMS

Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva

Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva

NKK Jõgeva ringkonna juhid foto: NKK Jõgeva ringkond Läbi tuisu ja hangede tulid kohale tarkuste jagajad Tartumaalt – täiskasvanute koolitaja Anne Uibo Tartu Kutsehariduskeskusest ja instruktor Leane Morits Tartu ringkonnast Ja päev algas Jaanuarikuu 21. päeval said Jõgeva ringkonna vabatahtlikud juhid kokku Pedasi külas Linnuse talus, et leida motivatsiooni uue aasta tegemisteks. Kuna üritusel oli riigikaitse hõngu, siis otsustas Kindral Talv oma panuse anda, oli tõeline talveilm kõigi võludega.

Vabatahtlike juhtide õppepäev Jõgeva ringkonna moodi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse