Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ülejõe jaoskond Ülejõe jaoskond Metsas näeme! Ülejõe jaoskond

Ülejõe jaoskond

Ülejõe jaoskond
Ülejõe jaoskonna aseesinaine Janeli Ots (vasakul) ja jaoskonna esinaine Kristiina Sireli aastal 2016.
Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna Ülejõe jaoskonna sünnipäevaks on 12. veebruar 2016.
Vajadus ja idee koorus välja mitmest aspektist: Pärnu jaoskond paisus järjest suuremaks ning tahe uusi tegev- kui ka noorliikmeid kaasata läbi ühise loodushuvi rohkem tegevustesse. Mõte oli luua nn Metsa jaoskond, kuhu kuuluksid need naised, kellele meeldib käia metsas. Asutamiskoosoleku esmaseks ülesandeks oli mõelda jaoskonnale nimi. Ajalugu kirjutab, et EW ajal oli Pärnumaal kaks ringkonda, Pärnu ja Pärnumaa. Pärnu ringkonnas oli 1939. aastal 7 jaoskonda: I jsk, II jsk, III jsk, Papiniidu, Rääma, Raeküla ja Ülejõe. Vaidluseks nime osas ei läinud, sest ainuke, mis metsa ja loodusega kõige paremini sobis oli Ülejõe, mis saigi vastloodud jaoskonna nimeks. Meie kokkuhoidlikkus näitas end juba esimesel koosolekul, kus kõik otsused said vastu võetud ühehäälselt.

Taasloodud Ülejõe jaoskonna esinaiseks valiti Kristiina Sireli ja aseesinaiseks Janeli Ots. Jaoskonna juhatuse liikmeteks: Gerli Laagus, Marje Arumäe, Piret Saarts ning asendusliikmeks Evelin Pärna.
 
1.jaanuari 2020 seisuga on Ülejõe jaoskonnas 27 liiget.

Metsas näeme!

FastLion CMS

Ülejõe jaoskond

Ülejõe jaoskond

Ülejõe jaoskonna aseesinaine Janeli Ots (vasakul) ja jaoskonna esinaine Kristiina Sireli aastal 2016 Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna Ülejõe jaoskonna sünnipäevaks on 12

Ülejõe jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse