Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tori jaoskond Tori jaoskond Võtame ka edaspidi oma südameasjaks kiriku eest hoolitsemise Tori jaoskond

Tori jaoskond

Ave Aaslaid, Tori jsk

28. novembril 2022, Vabadussõja alguse aastapäeval toimus Tori sõjameeste mälestuskirikus traditsiooniline mälestusteenistus. Kuid sel aastal oli see tuntavalt pidulikum. Muuhulgas kuulutati siis taaslooduks ka Naiskodukaitse Tori jaoskond.

Tori jaoskond
Tori jaoskonna naised. Foto: Liina Toome

9. jaanuaril 1927, so 95 aastat tagasi, asutasid 9 liiget Naiskodukaitse Tori jaoskonna. Toonased ettevõtlikud jaoskonna naiskodukaitsjad korraldasid kursuseid, loenguid, pidusid, loteriisid, einelaudu jm, tegid sanitaaralatöid ja toitlustasid. Lisaks laulsid naised laulukooris, tantsisid rahvatantsurühmas ja võtsid osa spordirühma tegevusest. Aastaks 1938 oli liikmeid juba 69. 

 

Tegusate Tori naistega, kes täpselt kaks kuud tagasi reageerisid kuulutusele ja osalesid Naiskodukaitse infopäeval Toris, otsustasime luua Tori jaoskonna, asutajaliikmeid oli 10. Oleme Pärnumaa ringkonnas seitsmendad.

Naiskodukaitse on organisatsioon, kus vanus pole oluline, vaid tähtis on oma panuse andmine vastavalt oma võimetele ja oskustele. Väga oluline meie elus on hoolimine, ühistöö, abivajajate märkamine ning üksteise heatahtlik aitamine. Ütleb ju sõna Naiskodukaitse, et oleme esmalt koduhoidjad ja -kaitsjad. Kui kodu on kaitstud, on kaitstud ka riik.

Esimese päris ühise ettevõtmisena korrastasime ja ehtisime päev enne suursündmust ühiselt meie kodukiriku ja valmistasime ette kohvilaua. Võtame ka edaspidi oma südameasjaks kiriku eest hoolitsemise.

FastLion CMS

Tori jaoskond

Tori jaoskond

28 novembril 2022, Vabadussõja alguse aastapäeval toimus Tori sõjameeste mälestuskirikus traditsiooniline mälestusteenistus

Tori jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse