Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tuugenist hollandi tuuleveskini Tuugenist hollandi tuuleveskini Juulikuu eelviimasel nädalavahetusel kogunesid Naiskodukaitse vabatahtlikud ja palgalised juhid Saaremaale iga-aastasesse juhtide laagrisse. Foto: Ene Sügav ← Eelmine Viljandimaa Maakaitsepäev Järgmine → Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist Tuugenist hollandi tuuleveskini

Tuugenist hollandi tuuleveskini

Ene Sügav 24. juulil 2012

Juulikuu eelviimasel nädalavahetusel kogunesid Naiskodukaitse vabatahtlikud ja palgalised juhid Saaremaale iga-aastasesse juhtide laagrisse.

Tuugenist hollandi tuuleveskini
Naiskodukaitse juhtide laager 20.07-22.07.2012. Foto: Ene Sügav

Laupäeva hommik algas väikese virgutusega nii kehale kui vaimule. Pidime etteantud koordinaatide järgi leidma 5 kontrollpunkti ja vastama nendega seonduvatele küsimustele. Mõtlemisainet tekitas küsimus tuugeni labade arvu kohta. Mõningase mõttetöö tulemusena leidsime, et tuugen on lühendatud sõnast tuulegeneraator.

 

Läbiv teema sel aastal oli Naiskodukaitse juhi retseptiraamatu arutelu ja kinnistamine. Ahjusooja raamatukese retseptid arutasime alguses  läbi oma ringkonna esindajatega, seejärel gruppides. Lõpuks lavastas iga grupp ühe retsepti. Põnevust ja elevust jagus nii osalejatele kui vaatajatele.

 

Laupäeva võib ka selles mõttes pidada oluliseks, et uue elamise sai mentorlusprogramm. Mõttetalgute tulemusena tegid ringkondade esindajad ettepanekuid, kes võiksid olla potensiaalsed programmi koordinaatorid, mentorid ja menteed. Edasi toimub kandidaatide kinnitamine ja  kaasamine pilootprojekti.

Tuugenist hollandi tuuleveskini
Angla tuulikud Saaremaal pakkusid silmailu ja avastamist. Foto: Evelin Lappalainen

Laupäeva õhtu lõppes mõnusate laulude ja tantsude seltsis. Neid organiseeris meile kultuurikorraldaja Priit. Kinnitust sai tõsiasi, et NKK juht nii laulab, tantsib kui näitleb rõõmuga

 

Pühapäeva lõunaks olime oodatud Angla tuulikumäele uudistama pukktuulikuid, hollandi tuuleveskit ja pärandkuluurikeskust. Giidituuri korraldas ja muhedate naljadega vürtsitas seda keskuse juht Alver Sagur. Muusikalist külakosti pakkus imeilusate lauludega Risto Ränk.

 

Kindlasti oli see meile kõigile tavapärasest veidi erinev nädalavahetus: töiselt toimekas ja samas lustakalt lõõgastav.

 

Aitäh toredatele kaaslastele Tiinale, Piretile, Lembele ja Evelinile!

Tuugenist hollandi tuuleveskini
Naiskodukaitse juhtide laager 20.07-22.07.2012. Foto: Ene Sügav

FastLion CMS

Tuugenist hollandi tuuleveskini

Tuugenist hollandi tuuleveskini

Naiskodukaitse juhtide laager 20 07-22 Juulikuu eelviimasel nädalavahetusel kogunesid Naiskodukaitse vabatahtlikud ja palgalised juhid Saaremaale iga-aastasesse juhtide laagrisse.

Tuugenist hollandi tuuleveskini

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse