Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist Mari Raamoti lugu väärib 18. augustil esietendus Vana-Võidu kooli häärberis „Mari Raamoti lugu“, milles astusid publiku ette Terje Pennie, Seasaare näitemängu seltsi liikmed ja naiskodukaitsjad. 2012 ← Eelmine Tuugenist hollandi tuuleveskini Järgmine → Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist

Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist

Tiiu Norden 29. augustil 2012

18. augustil esietendus Vana-Võidu kooli häärberis „Mari Raamoti lugu“, milles astusid publiku ette Terje Pennie, Seasaare näitemängu seltsi liikmed ja naiskodukaitsjad.

Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist
Mari Raamoti mälestusraamatut sai etenduste eel, vaheajal ja lõpus osta. Foto: NKK Sakala ringkond

Minu huvi seda lavastust näha oli eriti suur, sest olin 29. märtsil viibinud Jänedal kirjaniku ja õpetaja Veera Saare 100. sünniaastapäeva mälestusaktusel, kus mulle kingiti tänuks sõnavõtu eest Mari Raamoti raamat  „Minu mälestused I-II“.

Lugesin selle kohe huviga läbi ja mõistsin, kui tarmukas ta oli olnud.

Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist
Esietendus Vana-Võidus meelitas kokku saalitäie rahvast. Foto: NKK Sakala ringkond.

 

140 aastat tagasi sündinud Mari Raamoti lavaloo kirjutas sellesama raamatu põhjal Liis Lukk ning lavastas Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudeng Siim Maaten, aktiivne ja andekas noormees, kes on Seasaare näitemängu seltsi liikmetele hästi tuntud.

Rõõmuga võisime tõdeda, et esietendus oli kokku meelitanud saalitäie rahvast. Usun ja loodan, et keegi ei lahkunud pettunult.

Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist
Mari Raamotit kehastava Terje Pennie kõrval lõi kaasa palju osatäitjaid. Foto: NKK Sakala ringkond.

 

Lavastuse tegevus kulges hoogsalt. Mari Raamotit mängiv Terje Pennie ühtis täiesti minu ettekujutusega üle saja aasta tagasi elanud tublist ja haritud eesti naisest. Osatäitjaid oli palju, neist 12, enamjaolt Eesti Vabariigi algusaastaist tuntud nimed, olid kavalehel ära toodud.

Tõsiasi, et kõik näitlejad mängisid oma rolli hästi, räägib lavastaja tublidusest. Tegevusse sulandusid kenasti ka rahvast esindavad kõrvaltegelased.

Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist
Etenduses mängisid kõrvaltegelastena viis poissi ja kolm tüdrukut. Foto: NKK Sakala ringkond.

Nii pikka ajavahemikku arusaadavaks kirjutada ja lavastada on raske, mille eest Liis Lukile ja Siim Maatenile suur tänu. Aitäh ka abilistele, kes hoolitsesid kostüümide ja rekvisiitide eest.

Arvan, et kõnealust lugu peaks veel palju mängima. See aitaks praegusel noorsool paremini mõista meie väikese riigi tekkele kaasa aidanud inimeste entusiasmi ja eneseületust.

Mari Raamoti mälestusteraamatu võiks võtta keskkooli kohustusliku lugemisvara nimekirja. Isegi mina, esimese Eesti vabariigi lõpuaastail sündinu, sain sellest palju teada.

 

Tiiu Norden

Seasaare näitemängu seltsi liige

Avaldatud ajalehes "Sakala" 25.08.12

Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist
Esietendus "Mari Raamoti lugu" Vana-Võidus 18.08.2012

FastLion CMS

Mari Raamoti lugu väärib

Mari Raamoti lugu väärib

Mari Raamoti mälestusraamatut sai etenduste eel, vaheajal ja lõpus osta Foto: NKK Sakala ringkond Minu huvi seda lavastust näha oli eriti suur, sest olin 29 18. augustil esietendus Vana-Võidu kooli häärberis „Mari Raamoti lugu“, milles astusid publiku ette Terje Pennie, Seasaare näitemängu seltsi liikmed ja naiskodukaitsjad.

Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse