Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Side- ja staabi erialagrupi õppepäev Side- ja staabi erialagrupi 12. märtsil toimus Jõgeva NKK side- ja staabi erialagrupi õppepäev. Väljaõppe juhiks oli side- ja staabi erialagrupijuht Kersti Vahtre, instruktoriteks KL operatiiv- ja väljaõppesektsiooni nooreminstruktorid v-srs Taavo Araste ja vbl Indrek Varu¹kin. ← Eelmine Esimene Kuperjanovi retk möödus äraütlemata meeleolukalt Järgmine → Jõgeva naiskodukaitsjate ringkonnakogu Side- ja staabi erialagrupi õppepäev

Side- ja staabi erialagrupi õppepäev

Heli Palgi 14. märtsil 2016

12. märtsil toimus Jõgeva NKK side- ja staabi erialagrupi õppepäev. Väljaõppe juhiks oli side- ja staabi erialagrupijuht Kersti Vahtre, instruktoriteks KL operatiiv- ja väljaõppesektsiooni nooreminstruktorid v-srs Taavo Araste ja vbl Indrek Varu¹kin.

Päev algas kohvilauas, kus kõik said üksteisega tutvuda ja põgusalt vestelda. Meil on hea tõdeda, et noorte hulgas on side- ja staabi eriala saanud populaarseks - erialagruppi lisandus kaks uut liiget.

Kuna side- ja staabitöötaja relvaks on püstol 9mm USP, tegi KL instruktor v-srs Taavo Araste meile põhjaliku koolituse. Õppetunnid hõlmasid nii teooriat, kui ka praktikat. Esmalt tutvusime püstoli tehniliste andmetega ja saime teada, milleks on relva üldse vaja. Järgnevatel tundidel sai juba püstolit käes hoida ning õppida detailselt selgeks relva osad. 

Side- ja staabi erialagrupi õppepäev

Ükski tund ei lõppe NKK-s ilma praktikata. Pärast teooriat algasid põnevad lasketunnid. Seal lihvis instruktor meie laskeasendeid ning andis õpetusi tulemuste parandamiseks. Leian, et üks tark, rahulik ning perfektne õpetus annab häid tulemusi. Seda oli ka viimastest lasketulemustes näha. Aga eks iga asi vajab harjutamist. Tulemused näitasid, et arenguruumi meil jagub ja seetõttu jätkatakse kindlasti väljaõppe osana ka laskeharjutustega.

Iga relvaõppus lõppeb relva puhastamisega – keegi ei pääsenud ka seekord. Räägiti relva hooldusest teoorias, millele järgnes koheselt praktika. Kui valge lapiga tehakse hiljem relva vastuvõtul kontrolli, siis peaks ütlema, et naiskodukaitsjad on väga hoolsad. Teame ka seda, et relva ei saa kunagi puhtaks vaid puhtamaks. Hooldatud relv ei roosteta ning tema tööprotsess on kindlam. 

Pärast väikest lõõgastusvaheaega jätkus päev sidevahendite tutvumisega ning nende käsitsemisega. KL instruktor vbl Indrek Varuškin jagas teadmisi, kuidas edastada eetris käske ja ettekaneid. Ühtlasi tõi ta meile väga huvitavaid näiteid õppustelt Orkaan, Siil ja Wintercamp. Õppisme kasutama kahte erinevat raadiosidejaama - käsijaama ICOM ning raadiojaama SEM 90. Sidepidamiseks kasutame NATO kuuldekoodide tähestikku ja kooditabelit, ka nende kasutamist sai reaalselt harjutada.

Õppepäev pani meid proovile, oli eelkõige hariv ning andis kuhjaga uusi teadmisi ja oskusi. Järgmisel korral saame kokku Jõgeva maleva sideharjutusel, millest võtavad osa nii NKK tegevliikmed side-ja staabi erialagrupist kui ka Kaitseliidu Jõgeva maleva liikmed. 

FastLion CMS

Side- ja staabi erialagrupi

Side- ja staabi erialagrupi

Päev algas kohvilauas, kus kõik said üksteisega tutvuda ja põgusalt vestelda Meil on hea tõdeda, et noorte hulgas on side- ja staabi eriala saanud populaarseks - erialagruppi lisandus kaks uut liiget 12. märtsil toimus Jõgeva NKK side- ja staabi erialagrupi õppepäev. Väljaõppe juhiks oli side- ja staabi erialagrupijuht Kersti Vahtre, instruktoriteks KL operatiiv- ja väljaõppesektsiooni nooreminstruktorid v-srs Taavo Araste ja vbl Indrek Varu¹kin.

Side- ja staabi erialagrupi õppepäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse