Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saku jaoskond Saku jaoskond com/Naiskodukaitse-Saku-jaoskond-499256637135224/ Saku jaoskond

Saku jaoskond

Saku jaoskond
Vastloodud Saku jaoskond täies koosseisus. Foto: erakogu.

Meie jaoskonnast (asutajaliikme Teele Raja sulest)

Liitusin Naiskodukaitsega 2015 aasta oktoobris. Esimesel kohtumisel Männiku jaoskonna liikmetega, tutvustasin ennast kui Sakus elavat isikut. „ Väga hea siis Sina võiksid taasasutada Saku jaoskonna”. Vastasin sellele lausele resuluutse eiga ning alustasin tööd jaoksonna aseesinaisena. Mõtte Sakust panin aga ideede tagatuppa kindla luku taha peitu. Siis aga jõudis kätte aasta 2017 ja Männikus jaoksonda hakkas juhtima minu enda koduvalla naine Kairi Nõukas. Kairi täpsus ja numbrite armastus ning minu  verbaalne võimekus moodustasid suurepärase koosluse millega andis künda ka kõige kivisemat põldu. Ühel hetkel aga vaatasime tõsisel pilgul endale ja oma juhtitavale Männiku jaoskonnale otsa ning saime aru-oleme kasvanud liialt suureks.  Eelnevalt oli Männiku juba 2 korral peret heitnud. Moodustunud olid Viimsi ja Rae jaoskonnad. Erinevate mõttetalgute tulemine valmis idee nimega „Saku”.

 

Leian, et Eesti on piisavalt väikese rahvaarvuga riik, et ükskõiksusele siin koha olla ei tohiks. Iga inimene peab antud olukorras panustama riigikaitsesse enese võimaluste piirides.  Alustada tuleb rohujuure tasandilt- oma kodust ja kogukonnast. Saku vald on minu ja Kairi kodu. Esimese Vabariiga ajal toiminud Saku jaoskonna taasloomine tundus antud olukorras igati loogiline tegevus.

20.veebruaril toimus Kurtna koolis taasasutamis koosolek ja sellele järgnenud pidulik vastuvõtt. Kokku tulnud 12 naist kinnitasid ühest suust soovi taasasutada Saku. Naiste seas oli nii Männiku ja Saue jaskonna ning Tallinna ringkonna liikmeid. Lisaks veel hulk Saku valla naisi kes tundisd soovi olla selle erilise hetke juures ning anda esimeene avalöök uutele ettevõtmistele.

Oma head soovid uuele jaoskonnale andsid Männiku malevkond ja jaoskond, Saku vallavalitsus, Rae jaoskond  ning Kurtna kool. Jaoskonnale jagas õnnistussõnu Harju maleva kaplan Tanel Ots.

Kui õppusel loeb iga okas siis kogukonnas loeb iga naine kes vastu võtnud otsuse liituda Naiskodukaitsega.
„ Iga naine loeb”.

 

20.veebruaril 2018, taasloodi 12 naise poolt Naiskodukaitse Harju ringkonna Saku jaoskond.

 

Jaoskonna juhatus

Esinaine Eili Erg

Aseesinaine Mailis Aas

Juhatuse liikmed Ruth Kuhi, Katre Kivaste, Piret Reinmann

 

Saku jaoskonna facebookileht - https://www.facebook.com/Naiskodukaitse-Saku-jaoskond-499256637135224/

FastLion CMS

Saku jaoskond

Saku jaoskond

Vastloodud Saku jaoskond täies koosseisus Foto: erakogu

Saku jaoskond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse