Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval 618 küünalt Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval Esmaspäeval, küüditamise aastapäeval süütasid Saaremaa naiskodukaitsjadKuressaare kesklinnas Vabadussõja ausamba juures 618 küünalt nende saarlastemälestuseks, kes 1941. aastal maakonnast külmale maale viidi. 10-minutilisemõtisklushetke ainsaks saatjaks oli metronoomi tiksumine. ← Eelmine Kaitseliidu Koolis täiendati toitlustusinstruktoreid Järgmine → Veel 2 nädalat saab esitada pilte Naiskodukaitse fotokonkursile! Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval 618 küünalt

Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval 618 küünalt

R.Loel 16. juunil 2010

Esmaspäeval, küüditamise aastapäeval süütasid Saaremaa naiskodukaitsjadKuressaare kesklinnas Vabadussõja ausamba juures 618 küünalt nende saarlastemälestuseks, kes 1941. aastal maakonnast külmale maale viidi. 10-minutilisemõtisklushetke ainsaks saatjaks oli metronoomi tiksumine.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond pani tänavusele leinapäeva korraldamisele õla alla esimest korda. Siiani on küüditamise aastapäeva korraldanud Memento Saaremaa ühendus, kuid seekord otsustasid naiskodukaitsjad oma abikäe ulatada, sest Memento ühenduses on valdavalt eakad inimesed. "Meie kohus on mäletada, sest viidute seas oli ka naiskodukaitsjaid, oli meie vanaemasid ja vanatädisid," ütles Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel, lisades, et õigupoolest on see kogu rahva kohus.

Lisaks õhtusele küünalde süütamise tseremooniale lehvisid Saaremaa
naiskodukaitsjate ja kodutütarde leinalindiga lipud traditsioonilisel
mälestushetkel esmaspäeva südapäeval Kudjape kalmistul. Osaleti ka
iga-aastasel mälestushetkel Jaagarahul - paigas, kust algas saarlaste
teekond Siberisse.

1941. aastal küüditati Saare maakonnast 618 inimest. Saarlastele langes samal aastal osaks veel teinegi minek tundmatusse - 1. juulil viidi oma kodudest 654 saarlast.
Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval 618 küünalt

FastLion CMS

Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval

Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond pani tänavusele leinapäeva korraldamisele õla alla esimest korda Siiani on küüditamise aastapäeva korraldanud Memento Saaremaa ühendus, kuid seekord otsustasid naiskodukaitsjad oma abikäe ulatada, sest Memento ühenduses on valdavalt eakad inimesed Esmaspäeval, küüditamise aastapäeval süütasid Saaremaa naiskodukaitsjadKuressaare kesklinnas Vabadussõja ausamba juures 618 küünalt nende saarlastemälestuseks, kes 1941. aastal maakonnast külmale maale viidi. 10-minutilisemõtisklushetke ainsaks saatjaks oli metronoomi tiksumine.

Saaremaa naiskodukaitsjad süütasid leinapäeval 618 küünalt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse