Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm Põlva naiste motivatsiooni ei Naiskodukaitse 21. koormusmatk peeti 28. -29. aprillil Lääne- ja Harjumaal Nõva, Noarootsi ja Padise metsade vahel. Selle eesmärgiks on läbi aastate olnud liikmete ühtsustunde ja aktiivsuse tõstmine, sõdurioskuste ja –teadmiste kontrollimine ning sportlike eluviiside propageerimine. Põlva ringkond oli sellel korral väljas kahe meeskonnaga. Kohutme juba uuel aastal! ← Eelmine Peeglisse vaatamise päev Järgmine → Ohutushoid meie ümber Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm

Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm

Kristi Randla 3. mail 2017

Naiskodukaitse 21. koormusmatk peeti 28.-29. aprillil Lääne- ja Harjumaal Nõva, Noarootsi ja Padise metsade vahel. Selle eesmärgiks on läbi aastate olnud liikmete ühtsustunde ja aktiivsuse tõstmine, sõdurioskuste ja –teadmiste kontrollimine ning sportlike eluviiside propageerimine.

Põlva ringkond oli sellel korral väljas kahe meeskonnaga.

Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm
Foto: NKK Põlva ringkond - Start Põlvast Läänemaale võib alata

Säravamad hetked rajale minnes, rajal olles ning rajalt tulles

 

Tee Noarootsi oli pikk. Kuid sõidu ajal, lisaks magusale huumorile, tuletati meelde ja õpiti sõlmede tegemist, nato tähestikku, luureraporti täitmist. Kõige põnevam oli esmaabi „suuline eksam“, kus testi alusel kontrollis Aide võistlejate teadmisi.

 

Kohale jõudes tuli end korralikult sirutada, sest keha ei ole ikka harjunud neli tundi järjest istuma.

 

Esmalt toimus esindajate mandaat, kus loositi ka võistkondade järjekorranumbrid. Ootusärevus oli sees ja meie esindajad (Marika Rehemets ja Agnes Pihlapuu) tulid mandaadilt kahtlaste ilmetega. Põhjus lihtne, esimesele meeskonnaI-e (koosseis: Kristi Randla, Kristi Johanson, Jaanika Mihelson ja Daisy Kudre) naeratas loosiõnn niivõrd hästi, et pidime kohe esimestena rajale startima. Teisele meeskonnale (koosseis: Sille Rebane, Tuuli Kotov, Aide Kann, Sanna Saarestik) loosiõnn oli leebem ja alustati kuuendatena.

 

Seega ei jäänud muud üle, kui kiirelt väike eine, riidesse, maskeering näole ja sammud stardi poole. Esimene meeskond startis rajale 23.00 ja teine meeskond 23.50.

Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm
Foto: Jaanus Mehikas- KP B

Punktid rajal

Alfa  - Alias. Tuleb tõdeda, et ülesanne ei olnud kergete killast. Liivakella asemel oli ajamõõtjaks hoopis 80 kg kaaluv palk, mis tuli kolmel liikmel sirgetele kätele tõsta ja hoida niikaua kui võimalik.  Neljas liige seisis seljaga ja seletas sõnu. NB! Kiivrid olid ikka peas. Selles punktis anti teada, et peame kutsuma oma esindaja järgmisse  kontrollpunkti.

 

Bravo – Kanderaam. Märgi pihta tuld. Esindaja kanderaamil kõhuli, nägemine kaetud ja relv käes. Esindaja ülesandeks oli meie suunamise peale lasta paintballist kaks lasku märklaua pihta. Viis märklauda olid erinevatel kaugustel. Rada kulges metsa all, mis oli üsna künklik ja 70 m pikk. Ülesanne oli väga põnev, siiski füüsiliselt päris raske.

 

Charlie – Sõlmed. Meeskond jagunes kolmeks. Üks pidi tegema surmasõlme ümber keha, kaks pidid täitma etteantud ülesande ja kasutama sõlmesid: seasõrg, kalamehe sõlm ja liuglev aas. Neljas liige pidi noormehele lipsusõmle kaela siduma. Ülesanne loeti sooritatuks, kui kõik liikmed on tagasi stardipositsioonil ja käed üleval.

Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm
Foto: Jaanus Mehikas- KP F

Delta – Paat. Sellel ülesandel oli kaks osa. Esmalt tuli maas olevatest asjadest komplekteerida paat, kohustuslik ohutusvarustus millega peab kohe kindlasti veekogu peale minema.  Seejärel kõik paati, tiir ümber poi ja tagasi kaldale.

 

Echo – Laskmine. M16. Ootealas saime kiire instruktaa¾i ja tuld. Ära tuli jagada, kes laseb kaugemaid märke ja kes lähemal asetsevaid märke. Igal võistlejal oli viis lasku.

 

Foxtrot – Takistusriba.  Võin julgelt öelda, et üks põnevamaid ülesandeid. Takistusrajad kohe annavad särtsu ja energiat juurde.

 

Golf – Soo. Soo ületamine kasutades rehve. Lisaks anti ülesanne – tuli korjata materjali lõkke jaoks.

Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm
Foto: Kaitse Kodu

Hotel – Postkast. Postkast, mis oli asetatud lehmade aedikusse. Küsimused: Kas elektrikarjuses on vool? Kas lehmad poegadega võivad olla agressiivsed? Karjuse testisime – ei ole voolu, kuid lehmi juba ei testi – seega läheneme ringiga. Meeleolu lõi kõikuma alanud lörtsisadu. Külm, tuul, märg, lehmad?. Õnneks saime järgmise koha koordinaadid ning juba korralikus lumesajus vapralt edasi.

Teine meeskond otsustas oma piinad selleks korraks lõpetada ja esindaja järgi kutsuda, kuna kolmekesi oli ka üsna raske edasi liikuda.

 

India – Lõke.   Olemas olevatest asjadest tuli teha lõke. Lõkke süütamiseks tohtis ainult kasutada tulepulka.

 

Juliet – Esmaabi. Ülesanne: metsa all alajahtunud koormusmatkaline. Katta (tekid olid olemas) ja transportida kogumispunkti. Ülesanne läks meil väga hästi.

 

Võtsime sammud järgmisse kontrollpunkti. Kõne. Saime teada, et viimased punktid jäetakse ära ja saime viimase punkti koordinaadid. Emotsioonid olid laes, milline kergendus. Nüüd jäi ainult vapralt viimased 5-6 km kõmpida ja mitte tuisus alla anda.

Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm
Foto: NKK Põlva ringkond- Põlva I võistkond kohal!

Viimases punktis kontrolliti viimased kohustusliku varustuse elemendid ja LÄKS! Start lõpujooksule. Tuisust võetud, kuid need jalad liikusid finišisse ikka joostes. Aga veel ei olnud kõik. Viktoriin oli kõige viimane ülesanne.

 

Varustust kontrolliti seekord nii, et igas kontrollpunkti ootealas sooviti näha 1-2 kohustuslikku varustusse kuuluvat asja.

 

I meeskond oli rajal ligi 20 tundi ja läbis umbes 62 km.

Meie meeskond II kahjuks veidi enne lõppu katkestas.

 

Rajale startis 18 võistkonda, kellest lõpetas 9. Üldkokkuvõttes sai Põlva I meeskond 6. koha. Oleme ülimalt õnnelikult, et keha ja vaim meie tiimil vastu pidas. Põlva naised olid ühed väheseid, kes suutsid vältida suuri teid ja liikus varjatult, ikka mööda metsateid, sihte ja kraavipervi.

 

Kohutme juba uuel aastal!

FastLion CMS

Põlva naiste motivatsiooni ei

Põlva naiste motivatsiooni ei

Foto: NKK Põlva ringkond - Start Põlvast Läänemaale võib alata Säravamad hetked rajale minnes, rajal olles ning rajalt tulles Tee Noarootsi oli pikk Naiskodukaitse 21. koormusmatk peeti 28.-29. aprillil Lääne- ja Harjumaal Nõva, Noarootsi ja Padise metsade vahel. Selle eesmärgiks on läbi aastate olnud liikmete ühtsustunde ja aktiivsuse tõstmine, sõdurioskuste ja –teadmiste kontrollimine ning sportlike eluviiside propageerimine.Põlva ringkond oli sellel korral väljas kahe meeskonnaga.

Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse