Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ohutushoid meie ümber Ohutushoid meie ümber Ohutushoiu õppused on jõudsalt hoogu kogunud ja nüüd toimus see ka Naiskodukaitse Põlva ringkonnas 14-15. oktoober, kus õpiti nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi. Loomulikult ikka selleks, et hädaolukorras saaksime võimalikult efektiivselt hakkama! Ohutushoiu moodul on kohustuslik alates 2019 aastast liikmetele, kes astuvad siis meie ühtesse ja põnevate koolitustega organisatsiooni - Naiskodukaitsesse! Fotode autor: Marit Lusti ← Eelmine Põlva naiste motivatsiooni ei pärssinud ka lumetorm Järgmine → Looming heategevuseks Ohutushoid meie ümber

Ohutushoid meie ümber

Marit Lusti 19. okt. 2017

Ohutushoiu õppused on jõudsalt hoogu kogunud ja nüüd toimus see ka Naiskodukaitse Põlva ringkonnas 14-15. oktoober, kus õpiti nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi.

Ohutushoid meie ümber
Foto: Kodu ja vara turvalisuse loeng – Mida muuta kodu ümbruses, kui lähed ära mitmeks päevaks?

Oht võib meid varitseda igal pool – linnatänaval, internetimaailmas või isegi kodus. Sellepärast on vaja meil endil teada, kuidas kaitsta end ja aidata teisi. Kahel päeval, kus oli tihedat loenguid, grupitöid ning praktikatunde õpiti hädaolukorra juhendeid, põhimõtteid kodu ja vara turvalisuse üle, enesekaitset nii tänaval kui infokeskkonnas, tuleohutust, käitumisjuhised relvakonflikti osas ja muud turvareeglid teistes võimalikes hädaolukordades.

Ohutushoid meie ümber
Foto: Enesekaitse treening Põlva Spordihoones

Enesekaitse tunnis sai selgeks, mis olukorras oled ohver ning kuna ja kuidas sekkuda. Alati tuleb hoolikalt situatsioon läbi kaaluda ning mõelda teha, mida saan mina teha, et saaksin võimalikult vähe kannatada. Õpiti selgeks löögid, pahalase käest pääsemise kui ka pehme maandumise.

Ohutushoid meie ümber
Foto: Tuleohutus praktika - Pulberkustutiga kustutamine
Ohutushoid meie ümber
Foto: Tuleohutus praktika - Sassi päästmine

Koos Põlva Päästekomandoga arutati läbi tuleohtlikud olukorrad - Kas teadsite, et ka mitte töötavast pesumasinast on saanud tuli alguse? Võtke välja stepslist elektriseadmed, mida te igapäevaselt ei kasuta!

 

Naiskodukaitse liikmetele tehti ringkäik Põlva Päästeameti ruumides ning tutvustati päästemasinaid. Lisaks said kõik koolitusel osalejad proovida tule kustutamist nii tulekustutustekiga kui ka pulberkustutiga. Tuli sai kiirelt ja efektiivselt kontrolli alla ning maskott Sass said päästetud!

Terve nädalavahetus oli vanade teadmiste kinnistamiseks ning uute oskuste omandamine. Loomulikult ikka selleks, et hädaolukorras saaksime võimalikult efektiivselt hakkama!

 

Ohutushoiu moodul on kohustuslik alates 2019 aastast liikmetele, kes astuvad siis meie ühtesse ja põnevate koolitustega organisatsiooni - Naiskodukaitsesse!  

 

Fotode autor: Marit Lusti

Järgmine →
Looming heategevuseks

FastLion CMS

Ohutushoid meie ümber

Ohutushoid meie ümber

Foto: Kodu ja vara turvalisuse loeng – Mida muuta kodu ümbruses, kui lähed ära mitmeks päevaks? Oht võib meid varitseda igal pool – linnatänaval, internetimaailmas või isegi kodus Sellepärast on vaja meil endil teada, kuidas kaitsta end ja aidata teisi Ohutushoiu õppused on jõudsalt hoogu kogunud ja nüüd toimus see ka Naiskodukaitse Põlva ringkonnas 14-15. oktoober, kus õpiti nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi.

Ohutushoid meie ümber

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse