Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva naised õpivad end kaitsma! Põlva naised õpivad end Alates 6-ndast veebruarist alustasid põlva tublid naised enesekaitse treeninguid juhendaja, Janar Saarniit käe all. Janar rõhutas juba esimeses trennis, et tõelised oskused tulevad ikka pikemalt treenides, kuid meie õpime esmaseid võtteid. Kiireid ja lihtsaid tehnikaid, mis võivad meid ohuolukorras aidata. Kasuks tulevad muidugi trennivälised harjutamised, et õpitu meelest ei läheks. ← Eelmine Põlva ringkonna ringkonnakogu Järgmine → Ajalooseminaril tarkust otsimas Põlva naised õpivad end kaitsma!

Põlva naised õpivad end kaitsma!

K.Randla, M. Siilbek 12. aprillil 2013

Alates 6-ndast veebruarist alustasid põlva tublid naised enesekaitse treeninguid juhendaja, Janar Saarniit käe all. Janar rõhutas juba esimeses trennis, et tõelised oskused tulevad ikka pikemalt treenides, kuid meie õpime esmaseid võtteid. Kiireid ja lihtsaid tehnikaid, mis võivad meid ohuolukorras aidata. Kasuks tulevad muidugi trennivälised harjutamised, et õpitu meelest ei läheks.

Enesekaitse - mis see on? Kiire reageerimine, löögi sooritamise kiirus, haardest vabanemine ja vajadusel päästavad sind ka väledad jalad.  Esmalt õppisime nn põhiasendit - kaitseasend/rünnakuasend. Keha, jalad ja käed peavad olema paigas ning tasakaalu säilitamine on peamine. Tasakaalu hoidmise õppimiseks tegime erinevaid harjutusi ja õppisime oma keha tunnetama. 

 

Haaretest vabanemine, käe-ja jalajöögid, nn valuvõtted, vastase mahasurumine, kaitsevõtted - kõik selleks, et me saaks aimu suurest ja laiast enesekaitse valdkonnast. Paaris on hea ja põnev harjutada. Üks "ründab", teine üritab haardest vabaneda või ennast löögi eest kaitsta. Kui aktiivseks harjutamine kujuneb, see sõltub juba paarilisest. Väga kahju, et  esialgu peame leppima vaid 10 trenniga, sest poolteist tundi saab nii kiirelt läbi.Vaevalt saime hakata tegutsema, kui juba öeldakse, et viimasena teeme täna.

 

Kuigi me trenn ei ole väga intensiivne, siis trenni lõpuks on vahel keha märg ja on tunda, kuidas käed ja jalad on saanud head koormust. Samuti ei ole meie kehad jäänud vabaks ka sinikatest ja lihasvaludest, kui see kõik on meie endi hüvanguks.

 

Lisaks praktikale räägib trenni juhendaja ka teooriat ja jagab oma kogemusi. Seni on kõik osalejad enesekaitsetrenniga väga rahule jäänud. Janar rääkis, et talle on öeldud, et miks peab enesekaitset õppima - võtad taskust pipragaasi, lased pätile näkku ja korras. Kuid seni, kuni sa jõuad mõelda, kus taskus sul on pipragaas, jõuab pätt sind ammu pikali suruda ja oma kavatsused teostada. Enesekaitsetrenn ei tee meist veel tugevaid ja alistumatuid naisi, kuid paneb mõtlema, mida hädaohus teha ja kuidas ennast päästa.

Põlva naised õpivad end kaitsma!
Janar juhendamas, kuidas vabaneda ründajast, kes istub sinu peal.

FastLion CMS

Põlva naised õpivad end

Põlva naised õpivad end

Enesekaitse - mis see on? Kiire reageerimine, löögi sooritamise kiirus, haardest vabanemine ja vajadusel päästavad sind ka väledad jalad Esmalt õppisime nn põhiasendit - kaitseasend/rünnakuasend Alates 6-ndast veebruarist alustasid põlva tublid naised enesekaitse treeninguid juhendaja, Janar Saarniit käe all. Janar rõhutas juba esimeses trennis, et tõelised oskused tulevad ikka pikemalt treenides, kuid meie õpime esmaseid võtteid. Kiireid ja lihtsaid tehnikaid, mis võivad meid ohuolukorras aidata. Kasuks tulevad muidugi trennivälised harjutamised, et õpitu meelest ei läheks.

Põlva naised õpivad end kaitsma!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse