Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ajalooseminaril tarkust otsimas Ajalooseminaril tarkust otsimas 13. aprillil Tartus toiminud Naiskodukaitse esimesest ajalooseminarist võtsid osa naised üle Eesti. Põlva ringkonna esindajatena võisime Ailega õhtuks tõdeda, et sisutihe päev ettekannete ja töötoaga andis olulised juhised ja palju mõtteid, kuidas edaspidi NKK ajalugu jäädvustada ja säilitada. ← Eelmine Põlva naised õpivad end kaitsma! Järgmine → Põlva naiskodukaitsjad üllatasid Taevaskojal Mesimumm lasteaia lapsi Ajalooseminaril tarkust otsimas

Ajalooseminaril tarkust otsimas

Kaie Kurg 30. aprillil 2013

13. aprillil Tartus toiminud Naiskodukaitse esimesest ajalooseminarist võtsid osa naised üle Eesti. Põlva ringkonna esindajatena võisime Ailega õhtuks tõdeda, et sisutihe päev ettekannete ja töötoaga andis olulised juhised ja palju mõtteid, kuidas edaspidi NKK ajalugu jäädvustada ja säilitada.

Vihmane hommik tekitas tunde, et meelsamini istuks kodus ja naudiks tubaseid tegemisi. Olles aga Tartusse Eesti Üliõpilaste Seltsi majja kohale jõudnud, ootas meid ees kohvilaud ja sooja tunde tekitas kaminas põlev tuli. Keskpäeval peale avasõna saime osa mitmest huvitavast ettekandest. Räägiti NKK ajaloo tänasest uurimisseisust ning tutvustati ajaloo uurimise perspektiive. Tehti kokkuvõtted nii varasemalt ringkondades läbiviidud ajaloouurimise küsitlusest kui NKK ja Eesti Rahva Muuseumi koostöös toimunud mälestuste kogumise projektist. Ettekandjad tõdesid, et naiskodukaitsjad ja eestlased üldse ei ole väga altid küsitlustele vastama ja oma mälestusi jagama. Neilt, kes siiski on vaevaks võtnud vastata, on meie organisatsiooni kohta saadud olulist infot. Kohaletulnud said ülevaate rahvusarhiivist ning ühtlasi jagati soovitusi NKK materjalide arhiveerimiseks. Kõik ettekanded olid väga huvitavad, kuid piiratud aeg ei võimaldanud teemadega põhjalikumalt tutvuda.

 

1,5 tunnise lõunapausi sai igaüks sisustada vastavalt oma soovile. Enamus meist suundus peale lõunasööki ERM-i, kuna see asus kõrvalmajas ja muuseumi sünnipäeva puhul oli sissepääs kõigile prii. Viimati sai ERM-i külastatud aastaid tagasi, seega oleks tahtnud seal pikemalt ringi vaadata. Siiski saime kiire ülevaate püsieksponaatidest ning teisel korrusel üles seatud näitustest. Üheks omapärasemaks võib nimetada Nõukogude lillelaste eluolu kajastavat väljapanekut.

 

Teine pool päevast algas töötubadega, kuhu osalejatel end eelnevalt oli võimaik registreerida. Ühes neist räägiti NKK materjalide arhiveerimisest, teises mälestuste kogumisest. Viimase valisime meiegi, sest soovisime rohkem teada saada, kuidas mälestuste kogumise juures läbi viia intervjuusid. Töötoas saime praktilisi näpunäiteid nii teoreetilise kui praktilise poole pealt ja kindlasti on nüüdsest oluliselt lihtsam mälestuste kogumist organiseerida. Teise töötoa tegemistest saime hiljem lühikese ülevaate.

 

Päeva pikima ettekande tegi kirjanik, filmire¾issöör ja ajakirjanik Imbi Paju, rääkides ajaloomälestuste kajastamisest kirjanduses ning tutvustades ühtlasi oma raamatut „Soome lahe õed. Vaadates teiste valu“. Seminaripäevale pani aukülalisena väärika punkti Tartu ringkonna auliige Heino Noor, kes on kunagise naiskodukaitsja, Salme Noor´e, poeg.  Enne kojusõitu avaldati tänu kõigile osalejatele ning tehti ühispilt.

FastLion CMS

Ajalooseminaril tarkust otsimas

Ajalooseminaril tarkust otsimas

Vihmane hommik tekitas tunde, et meelsamini istuks kodus ja naudiks tubaseid tegemisi Olles aga Tartusse Eesti Üliõpilaste Seltsi majja kohale jõudnud, ootas meid ees kohvilaud ja sooja tunde tekitas kaminas põlev tuli 13. aprillil Tartus toiminud Naiskodukaitse esimesest ajalooseminarist võtsid osa naised üle Eesti. Põlva ringkonna esindajatena võisime Ailega õhtuks tõdeda, et sisutihe päev ettekannete ja töötoaga andis olulised juhised ja palju mõtteid, kuidas edaspidi NKK ajalugu jäädvustada ja säilitada.

Ajalooseminaril tarkust otsimas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse