Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põhja piirkonna laskevõistlus Põhja piirkonna laskevõistlus 6. novembril 2005 toimusid Kaius Rapla ringkonna korraldusel naiskodukaitse Põhja piirkonna meistrivõistlused laskmises, millest võttis osa ka Tallinna ringkond. Paremusjärjestus püssilaskmises: I koht Tallinn I 832p II koht Rapla I 800p III koht Tallinn II 956p Püstolilaskmises: I koht Tallinn I 257p II koht Rapla I 240p III koht Tallinn II 189p Võistkondlik paremusjärjestus: I Tallinn I 1089p II Rapla I 1040p III Tallinn II 956p Laskesport Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul Järgmine → Tallinna ringkonna lahtiste uste päev Põhja piirkonna laskevõistlus

Põhja piirkonna laskevõistlus

Kersti Tammekunn, akadeemiline jaoskond 6. nov. 2005

6. novembril 2005 toimusid Kaius Rapla ringkonna korraldusel naiskodukaitse Põhja piirkonna meistrivõistlused laskmises, millest võttis osa ka Tallinna ringkond.

Kui nii mõnelgi muul võistlusel kimbutab naiskodukaitset osavõtjate puudus, siis laskmises seda probleemi ei näi olevat. Kuna iga ringkond võis välja panna kaks võistkonda, olid kõik ringkonnad – Tallinn, Harju ja Rapla – esindatud kahe neljaliikmelise võistkonnaga. Seega oli osavõtjaid kokku 24. Võistlejate tase oli väga kõikuv, oli nii neid, kes intensiivselt trenni teevad, kui ka täiesti algajaid. Tallinna ringkonna eeliseks oli see, et kõik osavõtjad olid suuremal või vähemal määral enne võistlust harjutamas käinud ning kaasas olid ka omad relvad, püstolit tuli aga laenata teistegi ringkondade esindajatele.


Tallinna esimesse võistkonda kuulusid Karin Muru, Inna Turu, Lemme Berkis ja Milana Neemelaid, teise võistkonda Sirle Baldesport, Eili Einama, Katre Noor ning Kersti Tammekunn.

 

Paremad võistlejad selgitati välja nii individuaalselt kui võistkondlikult. Ülesandeks oli lasta 10 lasku sportpüstolist 25 meetri kauguselt ning 30 lasku lamades sportpüssist 50 meetri kauguselt. Nagu ikka läksid arvesse kolme parima võistkonnaliikme tulemused alade lõikes.


Võistlus algas tavapärase mandaadi ja avatseremooniaga, kus Rapla ringkonna esinaine Kairi Baumer tervitas kõiki ja tutvustas lühidalt päevakava. Seejärel võttis sõna peakohtunik E.Kaasiku, kes tuletas meelde ohutustehnikareegleid.

 

Esimesena lasti sportpüssist, enne võistluslaske oli osavõtjatel võimalus 10 minuti jooksul lasta proovilaske ning teha viimased parandused. Iga kümnepadrunilise seeria laskmiseks anti aega 15 minutit, kuid võistlejad said nähtavasti näpistava külma ja ebamugava asendi tõttu üleande sooritamisega hakkama märksa kiiremini. Tallinna esimene võistkond asus kohe esimese ala järel juhtima, järgnes Rapla I ja Tallinn II.

 

Pärast pausi toimus laskmine püstolitiirus, kuhu mahtus laskma väiksem arv inimesi kui püssi, kuid kuna lasta tuli vaid 5 proovilasku ja 10 lasku püsti seistes, ei veninud võistlus oodatust pikemaks. Püstoli tase oli võistluse peakohtuniku sõnul suhteliselt kesine, võistkondlikus paremusjärjestuses muutusi aga ei toimunud.

 

Ka individuaalselt saavutasid Tallinna võistlejad kaksikvõidud. Püstolis tuli esimeseks Karin Muru ja teiseks Lemme Berkis Kristel Kaasiku ees Raplast ning püssis oli esikolmik Karin Muru, Inna Turu ja Kristel Kaasiku.

Paremusjärjestus püssilaskmises:
I koht Tallinn I 832p
II koht Rapla I 800p
III koht Tallinn II 956p

Püstolilaskmises:
I koht Tallinn I 257p
II koht Rapla I 240p
III koht Tallinn II 189p

Võistkondlik paremusjärjestus:
I Tallinn I 1089p
II Rapla I 1040p
III Tallinn II 956p

FastLion CMS

Põhja piirkonna laskevõistlus

Põhja piirkonna laskevõistlus

Kui nii mõnelgi muul võistlusel kimbutab naiskodukaitset osavõtjate puudus, siis laskmises seda probleemi ei näi olevat Kuna iga ringkond võis välja panna kaks võistkonda, olid kõik ringkonnad – Tallinn, Harju ja Rapla – esindatud kahe neljaliikmelise võistkonnaga 6. novembril 2005 toimusid Kaius Rapla ringkonna korraldusel naiskodukaitse Põhja piirkonna meistrivõistlused laskmises, millest võttis osa ka Tallinna ringkond.

Põhja piirkonna laskevõistlus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse