Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul 9. -11. september 2005 Osalejad kogunesid Kaitseliidu peastaabi (KLPS) juurde, kust sõitis välja buss Võsu suunas. Tegelikult pool korraldavast seltskonnast sõitis välja juba õite vara hommikul, umbselt toitu täis lahingliikur ©kodaga. Baasväljaõpe ← Eelmine Naiskodukaitse spordipäevad läbi Tallinna ringkonna silmade Järgmine → Põhja piirkonna laskevõistlus Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul

Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul

Sirle Baldesport, põhja jaoskond 11. sept. 2005

9.-11. september 2005
Osalejad kogunesid Kaitseliidu peastaabi (KLPS) juurde, kust sõitis välja buss Võsu suunas. Tegelikult pool korraldavast seltskonnast sõitis välja juba õite vara hommikul, umbselt toitu täis lahingliikur ©kodaga.

Esimene pool päevast oli pühendatud topograafiale, kus Kaido Ruul õpetas kaardi elemente ja koordinaatide kasutamist. Vahetult enne lõunat jõudsid kohale ka ülejäänud laupäevased intruktorid, kes andsid hommikupoole tunde Laulikus õpperühmale ja Allüksuse kursusele.
 
Pealelõunane õppetöö algas sideõppega Tõnu Märsi õpetusel. Vaadati läbi sideliigid, Kaitseliidu sideprotseduurid ja lõpuks tutvuti lihtsa käsiraadiojaamaga. Ja harjutama. Tahvlile kirjutati kutsungide ja sidevõtmise järjekord. Seejärel tehti esimese katsena sidekontrolli ring. Tasapisi harjuti ka jaama kasutamisega ning liiguti keerulisemate harjutusteni nagu signaali edastamine ning lõpuharjutuseks oli signaali edastamine mitme vahejaama kaudu, milleks mindi lähimaastikule maja ümber. Kes sai sidepidamise selgemaks ja kes mitte oli kõigile kuulda ja aru saada.    
 
Järgmistes tundides selgitas Valjo Tooming lahti riigikaitse põhialuseid ning lõpetas Kaitseliidu ja Tallinna maleva tutvustusega. Osalejatel oli nii mõnigi küsimus küsida.
 
Ja laupäevane õppetöö lõppes topograafia praktilise harjutuse e. orienteerumisega. Kaido Ruul kirjutas tahvlile üles punktide koordinaadid mille siis orienteerujad pidid oma kaardile kandma ja sealt ka üles leidma. Välja minevatele gruppidele anti kaasa ka raadiojaamad, et nad harjutaks teel sidepidamist. Välja mindi 5 minutiliste vahedega ja see venitas aja päris pikaks, niiet esimesena välja läinud jõudsid veel hämaras tagasi, kuid siis läks juba pimedaks. Kokkuvõttes siiski tulid kõik edukalt metsast välja.
 
Pühapäev algas organisatsiooniõppega Airi Neve õpetusel ja selles võeti läbi naiskodukaitse põhikiri, mis kirjalikult oli jaotatud eelmisel õhtul kätte.
Ja päev lõppes riviharjutusega, mida andis Silver Sepp Põhja kompaniist.

FastLion CMS

Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul

Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul

Esimene pool päevast oli pühendatud topograafiale, kus Kaido Ruul õpetas kaardi elemente ja koordinaatide kasutamist Vahetult enne lõunat jõudsid kohale ka ülejäänud laupäevased intruktorid, kes andsid hommikupoole tunde Laulikus õpperühmale ja Allüksuse kursusele 9.-11. september 2005Osalejad kogunesid Kaitseliidu peastaabi (KLPS) juurde, kust sõitis välja buss Võsu suunas. Tegelikult pool korraldavast seltskonnast sõitis välja juba õite vara hommikul, umbselt toitu täis lahingliikur ©kodaga.

Naiskodukaitse baasväljaõpe Võsul

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse