Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pitkakese matk Pitkakese matk Keilas toimus 17. veebruaril, ilusal veebruarikuu pühapäeval, juba 6. korda rahvamatk Pitkake, mille korraldasid Keila jaoskonna naiskodukaitsjad koos nooremate kodutütardega. Pitkake on solidaarsusmatk samal ajal toimuva 20-kilomeetrise Pitka rahvamatkaga, kus saab kõndida admiral Johan Pitka mälestuseks Jalgsemalt, admirali mälestuskivi juurest, Peetrisse. Suurele matkale läksid Keilast naiskodukaitsjad. Ajalugu Kultuur Matkamine ← Eelmine Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas Järgmine → Ühe loo kirjutamine peaks mahtuma ühe tassi kohvi sisse ehk kuidas kulges Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek Pitkakese matk

Pitkakese matk

Aita Viigi 24. veebr. 2019

Keilas toimus 17. veebruaril, ilusal veebruarikuu pühapäeval, juba 6. korda rahvamatk Pitkake, mille korraldasid Keila jaoskonna naiskodukaitsjad koos nooremate kodutütardega.Pitkake on solidaarsusmatk samal ajal toimuva 20-kilomeetrise Pitka rahvamatkaga, kus saab kõndida admiral Johan Pitka mälestuseks Jalgsemalt, admirali mälestuskivi juurest, Peetrisse. Suurele matkale läksid Keilast naiskodukaitsjad.

Pitkakese matk
Rivistus
Pitkakese matk
Jäätee

Pitkakesele  oli tulnud linnarahvast, naiskodukaitsjaid  nii Keila kui Saue jaoskondadest, kodutütreid ja noori kotkaid. Kokku 25 vaprat osalist, kõige noorem alles lapsevankris.

 

Moodustasime võistkonnad, sest rajale tekitasime 6 kontrollpunkti, kus tuli lahendada ülesandeid.

 

Esimeses punktis oli vaja kokku panna puzle, mis oli lõigatud postkaartidest üsna väikesteks tükkideks. Õnneks ei olnud käed veel kohmetunud ja kõik läks ilusasti.

 

Teises punktis tuli Eesti hümni sõnad ritta laduda, mis olid  lahti lõigatud. See ülesanne tundus osalejatele  olevat kergemate killast. Lauldes oli hea sõnu meelde tuletada ning on ju hümn kõigil selge.

 

Kolmas peatus oli Jõe pargis Harjumaa Muuseumis, kus meile anti küsimused, mille vastused leidsime püsinäitust läbi kammides.

 

Edasi pidime üles leidma Keila hirved (mis on Shoti pubi ees asuvad kujud) ja tegema selfie.

 

Järgmine peatus raudteejaam ja leida aruvedurite veevõtu kraan  ning  üles pildistada.

 

Viimane ülesanne oli lugeda kokku ringteel asuvad anna teed märgid. Kõikide lahenduste kohta saatsime pildid matka event lehele.

 

Ilm oli väga ilus, päike paistis, linnud laulsid ja tekkis väga kevadine tunne. Kevadiselt jäine ja läikiv oli ka kogu tee, mis silmapiirile ulatus. Uisusammudega sai siis kogu see 5 km ring läbi tehtud. Keegi ütles tabavalt, et joostes on parem kui kõndides, siis on suurem hoog sees. Aegajalt mõni osaleja potsatas maha, õnneks jäid luud-liikmed terveks ja lõbu oli laialt. Jõe ääres üle raudtee minek oli eriti kiilasjää ja sealt oli ka käpuli üles-alla liikujaid.

Pitkakese matk
Hümn
Pitkakese matk
Pärast matka soe tee

Kõigile osalejatele oli hea tuju garanteeritud. Matka lõppedes jõime teed, sõime küpsist ja muljetasime, kuidas keegi libedaga võitles. Osalejate vahel loositi välja auhinnad.

FastLion CMS

Pitkakese matk

Pitkakese matk

Rivistus Jäätee Pitkakesele oli tulnud linnarahvast, naiskodukaitsjaid nii Keila kui Saue jaoskondadest, kodutütreid ja noori kotkaid Kokku 25 vaprat osalist, kõige noorem alles lapsevankris Keilas toimus 17. veebruaril, ilusal veebruarikuu pühapäeval, juba 6. korda rahvamatk Pitkake, mille korraldasid Keila jaoskonna naiskodukaitsjad koos nooremate kodutütardega.Pitkake on solidaarsusmatk samal ajal toimuva 20-kilomeetrise Pitka rahvamatkaga, kus saab kõndida admiral Johan Pitka mälestuseks Jalgsemalt, admirali mälestuskivi juurest, Peetrisse. Suurele matkale läksid Keilast naiskodukaitsjad.

Pitkakese matk

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse