Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ühe loo kirjutamine peaks mahtuma ühe tassi kohvi sisse ehk kuidas kulges Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek Ühe loo kirjutamine peaks 13. märtsil 2019 toimus Harju ringkonna avalike suhete erialagrupi üldkoosolek. Grupi juht Veronika Isberg juhatas koosoleku sisse Chalice looga „Minu inimesed“, paludes kuulamise ajal kõigil enda sisse vaadata ja mõelda, miks ta siin on. Avalikud suhted ← Eelmine Pitkakese matk Järgmine → Sinilillejooksul Kopenhaagenis Ühe loo kirjutamine peaks mahtuma ühe tassi kohvi sisse ehk kuidas kulges Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek

Ühe loo kirjutamine peaks mahtuma ühe tassi kohvi sisse ehk kuidas kulges Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek

Marje Verbo 14. märtsil 2019

13. märtsil 2019 toimus Harju ringkonna avalike suhete erialagrupi üldkoosolek. Grupi juht Veronika Isberg juhatas koosoleku sisse Chalice looga „Minu inimesed“, paludes kuulamise ajal kõigil enda sisse vaadata ja mõelda, miks ta siin on.

Ühe loo kirjutamine peaks mahtuma ühe tassi kohvi sisse ehk kuidas kulges Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek
Avalike suhete grupp on alati valmisFoto: Kadri Põlm

Pikalt mõtisklemiseks ei olnud siiski mahti – energiliselt asuti üle vaatama avalike suhete grupi 2018 tegemisi ja paika panema 2019 plaane. Et elu käib ja avalike suhete grupp liikmetele atraktiivne on, näitas see, et grupiga liitusid taas kolm tegusat naist.

 

Traditsiooniliselt järgnes üldkoosolekule täiendkoolitus, mis sobilikult emakeelepäeva eel andis juhtnööre, kuidas häälestada end kirjutama ning püsida lainel, kuni lugu valmis on. Anne-Mari Alver Kose jaoskonnast jagas mõnusa huumori ja asjatundlikkusega kasulikke näpunäited. Anne-Mari on ajakirjanik ja toimetaja alates 1995. aastast.

 

Lihtsamat teed minnes „kodusta“ võimalusel mõni ajakirjanik. Ise kirjutades aga esmalt planeeri lugu, mõeldes läbi, kes on su lugejad ja mida sul on neile anda. Uskudes Agatha Christie’t: parim aeg loo planeerimiseks on nõudepesemise ajal. Kui plaan valmis, pane kirja kõige olulisem. Keeruline? Ei, kui kasutad järgmist nippi: püüa sõbrale üheminutilise telefonikõne (õpiajal pigem kujuteldava, et sõpru hoida J) jooksul asi ära rääkida – ja ongi kõige olulisem leitud. Nüüd jääb vaid üle tass kohvi (või teed) võtta ja oma sõnum looks vormistada. Ühe loo kirjutamine peaks Anne-Mari sõnul mahtuma ühe tassi kohvi sisse. Kui kohvi hakkab rohkem kuluma, pole järelikult hetk kirjutamiseks õige ja tuleb veel nõusid pesema või peenraid rohima minna, kuidas keegi.

 

Kui lugu on kirjas, on vaja sealt stambid välja noppida, keerulised sõnad lihtsamatega asendada, sisulised vasturääkivused kõrvaldada ja paigast loogikaga laused korda seada. Ja ongi lugu valmis!

 

Lõpetuseks Anne-Mari soovitus kirjutajale: ära ole enese vastu liiga karm! Nii säilib kirjutamistahe ja -rõõm.

 

PS: Tass saigi tühjaks.

← Eelmine
Pitkakese matk

FastLion CMS

Ühe loo kirjutamine peaks

Ühe loo kirjutamine peaks

Avalike suhete grupp on alati valmis Foto: Kadri Põlm Pikalt mõtisklemiseks ei olnud siiski mahti – energiliselt asuti üle vaatama avalike suhete grupi 2018 tegemisi ja paika panema 2019 plaane Et elu käib ja avalike suhete grupp liikmetele atraktiivne on, näitas see, et grupiga liitusid taas kolm tegusat naist 13. märtsil 2019 toimus Harju ringkonna avalike suhete erialagrupi üldkoosolek. Grupi juht Veronika Isberg juhatas koosoleku sisse Chalice looga „Minu inimesed“, paludes kuulamise ajal kõigil enda sisse vaadata ja mõelda, miks ta siin on.

Ühe loo kirjutamine peaks mahtuma ühe tassi kohvi sisse ehk kuidas kulges Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse