Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas Sombusel 9. veebruarikuu hommikul kogunes seltskond Jüri kiriku juures, et siis rõõmsalt üheskoos väike matk ette võtta- Kaitseliidu avatud matk, mida korraldab Jüri Kompanii juba 4. aastat. Rae jaoskonna jaoks on sellest saanud üks oluline koostöö üritus koos KL kodumeeskonnaga. Järgmise matka mõtted juba küpsevad“ Ajalugu Koostöö Kultuur Matkamine ← Eelmine Harju ringkonna aasta naiskodukaitsja 2018 Järgmine → Pitkakese matk Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas

Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas

Koidu Kask 18. veebr. 2019

Sombusel 9. veebruarikuu hommikul kogunes seltskond Jüri kiriku juures, et siis rõõmsalt üheskoos väike matk ette võtta- Kaitseliidu avatud matk, mida korraldab Jüri Kompanii juba 4. aastat. Rae jaoskonna jaoks on sellest saanud üks oluline koostöö üritus koos KL kodumeeskonnaga.

Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas
Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas

„Koguneme kiriku taga“, kelle jaoks on kiriku taga kiriku ees ja kelle jaoks siis taga, aga lõpuks saime seltskonna kokku. Parkla lainetas sulaveest ja tundus, et uisud oleks olnud õigel kohal. Mina olin ettenägeliku inimesena kaasa võtnud matkakepid, et anda tuge oma pidevalt libisevatele tagajalgadele. Kui alguses tundus, et tuleb selline vaikne üritus, siis lõpuks kogunes kokku 60+ matkaselli, igast vanusest. Oma osa mängis kindlasti ka Vaskjala küla poolne kaaskorraldus ja küla inimeste aktiivsus.

 

Jüri kirikuaia Vabadussõja mälestussamba juures anti matkale sissejuhatus. Sõna võtsid koduloohuviline Varje Malsroos ja Kose malevkonna pealiku abi kpt Mändla. Et saada paremat pilti, kui palju siis ikka inimesi koos on, andis kpt. Mändla korralduse „järjest loe“ ning mina jagasin igale ühele ühe õhupalli. Ühispilt samba taustal ning „kõiksemees“ teele.

Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas

 

Järgmine peatus ABB juures, kus on ohvrikivi ning ümberringi metsades muud head põnevat. Natuke maad edasi on Rae vana vallamaja, mis hetkel sotsiaalmajaks. Väike peatus veel Pirita jõe sillal „Sini-must- valge kaitsel 1942“ mälestusmärgi juures, teisel pool teed ja jõge vana veski koht, kus kunagi elas kunstnik Johann Rudolph Berendhoff, maalikunstnik ja graafik, kes on Vaskajal küla motiivil andnud esimese kujunduse Postimehe ajalehele, mööda minnes Rae vana koolimaja. Rae koolimajja jäid maha mõned memmed- taadid, sest külavahe tee oli eriti libe, kui kergliiklustee oli saanud soolasegu ja andis kõndida, siis külavahetee oli lausa klaasist ja nii mõnigi proovis järgi oma kontide tugevust. Lapsed muidugi hullasid nii lume sees, kui jää peal ja neil ei olnud sellest sooja ega külma, et on libe ja märg. Matka kaugeim punkt oli Vaskjala tamm ehk Kapa tamm ehk Karjavere tamm, suur ja võimsa võraga tamm, millel oma lugu jutustada. Selg vastu tamme saab jõudu. Proua Varje teadmised ammutatud, suundusime tagasi Rae koolimajja, kus Biby ja Katrin pakkusid meile pannkooke moosiga, kohvi, teed ning muud head paremat. Nämma.

 

Ametliku osa Rae koolimajas ka lõpetasime. Kes soovis sai veel kpt Mändlal kaasas olnud räätsasid proovida, kuid muidu siis igaüks oma vabas tempos kodupoole läks.

 

Oli taaskord selline meeldivalt üllatanud koostegu, see annab jõudu ja tahtmist ikka jälle midagi ette võtta ning ära teha. Minu kui Rae jaoskonna esinaise ülesanneteks oli kokkulepped Rae kultuurikeskusega, matka plakati koostamine ning reklaamimine läbi elektrooniliste kanalite. Kaitseliitlane Janek Võsu organiseeris koostöö kokkulepped Vaskjala külaga ning matka idee algataja Kose mlk pealiku abi kpt Martin Mändla organiseeris koos Anu Tolsaga toitlustamise.

 

Naiskodukaitsja Katrin Luhaväli: Väga äge üritus oligi 😊 Kuigi olin jalutuskäigust eemal ja nö köögipoolel, jäi hinge ikkagi soe mälestus. Matkalt koolimajja tulnud inimesed olid hästi positiivsed ja rõõmsad hoolimata libedatest teeoludest. Pannkoogid maitsesid kõikidele hästi ja kiidusõnu jagus. Nii mõnigi küsis kooki juurde!

 

Naiskodukaitsja Kai-Liis: „Ma pole hea sõnameister, aga matk minu jaoks oli mugavustsoonist väljumine. See oli täna pisut katsumusterohke. Sai tasakaalu harjutusi tehtud, et teel püsti püsiks ning libedus-ja tuul pikali ei ajaks. Matk ise oli jõukohane ning pannkoogid maitsvad :) Aitäh korraldajatele.“

 

Pannkoogi “tädi“ Biby: „Minu emotsioon on "super, jesss, tehtud". Esmakordselt toitlustamas ja emotsioonid on positiivsed. Kõik, kes käisid pannukaid söömas, olid rõõmsad ja positiivsed hoolimata libedast ja märjast teest. Väga hea tunne oli vaadata natuke väsinud, kuid rõõmsaid ja rahulolevaid inimesi eri vanuses. Sära inimeste silmis, see on põhjus, miks selliseid üritusi on vaja. Aitäh kõigile!“

Noortejuhid Terje ja Janek Võsu: „Tore oli. Hea näha, et nii palju rahvast oli kohale tulnud vaatamata kehvale ilmale.“

 

Kpt Mändla: „Meeldivalt üllatas kohale tulnud rahvahulk, mis oli vanuse skaalalt kohe eriti lai, alates meetripikkustest ja lõpetades pensionäridega. Arvuliselt kolm korda rohkem, kui tavaliselt. Ilm ei olnud nüüd kõige parem, oli libe, aga see- eest ei sadanud meile midagi kaela. Parim üritus mida väljapoole teha, et reklaamida Kaitseliitu, Naiskodukaitset ja noorteorganisatsioone ning lõimuda kohaliku kogukonnaga. Silmaringi laiendav ning võitleb lampjalgsuse vastu. Järgmise matka mõtted juba küpsevad“

 

 

Järgmine →
Pitkakese matk

FastLion CMS

Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas

Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas

„Koguneme kiriku taga“, kelle jaoks on kiriku taga kiriku ees ja kelle jaoks siis taga, aga lõpuks saime seltskonna kokku Parkla lainetas sulaveest ja tundus, et uisud oleks olnud õigel kohal Sombusel 9. veebruarikuu hommikul kogunes seltskond Jüri kiriku juures, et siis rõõmsalt üheskoos väike matk ette võtta- Kaitseliidu avatud matk, mida korraldab Jüri Kompanii juba 4. aastat. Rae jaoskonna jaoks on sellest saanud üks oluline koostöö üritus koos KL kodumeeskonnaga.

Kaitseliidu avatud matk Vaskjalas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse