Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused Pelmeenitegu – ehk kuidas Kui tavaliselt ostetakse pelmeenid poest ja valmistatakse pakendi juhiste järgi, siis ühel kargel aprillikuu päeval ühendasid Männiku jaoskonna ja Naisjuristide ühenduse naised oma jõud, et õppida pelmeene valmistama algainetest. Ettevõtmist juhendas meie tubli Ketlin Pukk, kelle nõu ja jõu toel nii mõnestki keerulisemast kohast üle saime. (ehk kuidas me Scoutsrännakul käisime ja sugugi alla ei andnud) Järgmine → Mälestuspäev Harju-Madisel Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused

Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused

Birgit Vaarandi 16. aprillil 2013

Kui tavaliselt ostetakse pelmeenid poest ja valmistatakse pakendi juhiste järgi, siis ühel kargel aprillikuu päeval ühendasid Männiku jaoskonna ja Naisjuristide ühenduse naised oma jõud, et õppida pelmeene valmistama algainetest. Ettevõtmist juhendas meie tubli Ketlin Pukk, kelle nõu ja jõu toel nii mõnestki keerulisemast kohast üle saime.

Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused
Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused

9. aprillil pakkisime sisse oma taignarullid, põlled ja pearätid selleks, et õhtul kohtuda Männiku maleva köögis ja teha käed jahuseks. Aga enne tutvustas Ketlin tegevuskava ja rääkis lähemalt, kuidas üks õige pelmeenitegu käib. Siis sättisime põlled ette, rätid pähe ja asusime tegutsema.

 

Kõigepealt segasime jahu sulatatud või ja veega ning sõtkusime suured taignapallid. Kuna ühe taignapalli tegime kolmekordsest retseptis näidatud kogusest, siis oli sõtkumine kohati päris raske, aga varsti olid pallid valmis paarikümneks minutiks külmkappi maha jahtuma minema. Samal ajal tegi teine grupp naisi valmis hakklihasegu pelmeenide täiteks. Hakkliha tuli selleks segada peeneks hakitud sibula ja soola-pipraga ning edasi segada ja sõtkuda, kuni kõik hästi ühtlaseks massiks sai.

 

Ja juba oligi taigen külmikus parajalt jahedaks ja tahedaks muutunud ning käiku võis lasta taignarullid. Taigen oli just parasjagu õhuke siis, kui paksust paari millimeetri jagu. Edasi proovisime erinevaid pelmeenide vormimise mooduseid.

 

Tore aga aeglane viis pelmeene teha oli neid veeklaasiga valmisrullitud taignast välja lõigata ja siis käsitsi valmis näppida. Ringi vaadates oli näha päris mitut erinevat kuju, mis osavate näppude vahel valmisid.

 

Kiirem viis oli kasutada spetsiaalset pelmeenivormi, millega sai korraga teha mitukümmend pelmeeni. Selleks tuli jahusele vormile laotada kiht taigent, mis käega õrnalt kinni suruti, ning siis algas kõrgem pilotaa¾, et avastada taigna alla peitunud vormi õõnsused ja püüda nendele kohtadele mahutada teelusika otsatäis hakkliha. Kui vorm sai täidetud, kaeti hakkliha teise taignakihiga ning rulliti kõvasti kinni. Nii mõnigi vormitäis ebaõnnestus pelmeenina, aga tänu nutikusele sündis uuesti hakkliharullina, mis peale ahjus küpsemist viis keele alla. Aga vilumus kasvas, pelmeenid hakkasid täitsa hästi õnnestuma ja peagi rändasid terved alusetäied sügavkülma jahtuma.

 

Siis algas see osa, millega igaüks tuttav on – võtsime pelmeenid sügavkülmast ja keetsime, nagu pelmeene ikka keedetakse. Ja hüva roog maitses kõigile asjaosalistele hea!

Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused

FastLion CMS

Pelmeenitegu – ehk kuidas

Pelmeenitegu – ehk kuidas

9 aprillil pakkisime sisse oma taignarullid, põlled ja pearätid selleks, et õhtul kohtuda Männiku maleva köögis ja teha käed jahuseks Kui tavaliselt ostetakse pelmeenid poest ja valmistatakse pakendi juhiste järgi, siis ühel kargel aprillikuu päeval ühendasid Männiku jaoskonna ja Naisjuristide ühenduse naised oma jõud, et õppida pelmeene valmistama algainetest. Ettevõtmist juhendas meie tubli Ketlin Pukk, kelle nõu ja jõu toel nii mõnestki keerulisemast kohast üle saime.

Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse