Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mälestuspäev Harju-Madisel Mälestuspäev Harju-Madisel Esimesed sinililled tervitasid meid pühapäeval, 21. aprillil, Harju-Madise kiriku ees. Just siin kogunesid Paldiski, Saue, Männiku ja Keila jaoskondade naised, et üheskoos meenutada ja mälestada neid aatekaaslasi, keda enam meie hulgas ei ole. ← Eelmine Pelmeenitegu – ehk kuidas ühendada jahu ja hakkliha parimad omadused Järgmine → Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka! Mälestuspäev Harju-Madisel

Mälestuspäev Harju-Madisel

Pille-Riin Moilanen 23. aprillil 2013

Esimesed sinililled tervitasid meid pühapäeval, 21.aprillil, Harju-Madise kiriku ees. Just siin kogunesid Paldiski, Saue, Männiku ja Keila jaoskondade naised, et üheskoos meenutada ja mälestada neid aatekaaslasi, keda enam meie hulgas ei ole.

Mälestuspäev Harju-Madisel
Mälestuspäev Harju-Madisel

Kiriku kõrvalaltarile, mis on pühendatud jumalaemale, asetasime kimbu valgete liiliatega. Süütasime küünla kommunismiohvrite mälestusmärgi ees kirikuaias.

 

"Küll teie vormid on ikka ilusad ja väärikad", ütles kirikla perenaine, kelle lahket abi me kasutasime kohvilaua ülessättimisel.

 

Meil, naiskodukaitse liikmetel, on põhjust uhkust tunda oma kauni vormi ja selle isamaalise sisu üle. Usun, et igaüks meist püüab olla oma esiemade vääriline nii sõnas, mõttes kui teos.

 

Usun, et kedagi ei jätnud külmaks õpetaja Joel Siimu  sõnad, kus ta võrdles usku isamaasse hüppega teadmatusse. "Sa usud, et seal on sind  ootamas  toetavad ja aitavad inimesed, aga tegelikult sa seda ju ei tea. Sa usud ja seepärast oled tugev".

 

Õpetaja Joel Siim rääkis Eesti ärkamise ajast,  kus usk Eesti riigi taassündi oli nii tugev, et suutis murda meid kammitsenud riigikorra  ja esimese vabariigi ajast, mil Naiskodukaitse liikmed töötasid isamaa hüvanguks kuni kõige suuurema ohvrini andes aadete eest oma elu.

 

Lisaks Naiskodukaitse organisatsiooni loojatele mälestasime Keila jaoskonna auliiget Marta Ehrpaisi, Paldiski ja Keila jaoskondade taasasutajat Rita Loeli ning eelseisva veteranipäeva  valguses neid kodumaa kaitsjaid, kes hukkusid missioonidel.

 

Jumalateenistuse kulgu aitasid jälgida laululehed. Piduliku meeleolu lõi organist Jaan Vaidla, kelle kauni muusika ja lauluhääle kohta leidus kõigil kiidu.

 

Järgnes kohvilaud kiriklas. Harju-.Madise kirikule kinkisime Naiskodukaitse poolt  laudlina ja kaks altarilinikut.

 

Tegime ühispilti ja nautisime kaunist vaadet merele.

 

21. aprillil tähistati Harju ringkonnas Naiskodukaitse mälestuspäeva ka EELK Kose Püha Nikolause kirikus.

Mälestuspäev Harju-Madisel

FastLion CMS

Mälestuspäev Harju-Madisel

Mälestuspäev Harju-Madisel

Kiriku kõrvalaltarile, mis on pühendatud jumalaemale, asetasime kimbu valgete liiliatega Süütasime küünla kommunismiohvrite mälestusmärgi ees kirikuaias Esimesed sinililled tervitasid meid pühapäeval, 21.aprillil, Harju-Madise kiriku ees. Just siin kogunesid Paldiski, Saue, Männiku ja Keila jaoskondade naised, et üheskoos meenutada ja mälestada neid aatekaaslasi, keda enam meie hulgas ei ole.

Mälestuspäev Harju-Madisel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse