Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele uue elu Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele 18. juunil kogunesid Pärnumaa naised teeõhtule, et taas üheskoos midagi ilusat meisterdada. Enne, vahepeal ja pärast ← Eelmine Naised õppisid kübermaailmas 'liiklemist' Järgmine → Saarde jaoskonna seiklus Valgerannas Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele uue elu

Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele uue elu

Karmen Vesselov 18. juunil 2015

18. juunil kogunesid Pärnumaa naised teeõhtule, et taas üheskoos midagi ilusat meisterdada.

Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele uue elu
Foto: Maie Pitsal

Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean alustama sellest uduvihmasest laupäevast, mil Pärnumaa naiskodukaitse toitlustusgrupp käis Lavassaares Pärnumaa tantsupeol.


Tantsu me küll ei löönud, aga meie ülesanne oli üllas – pidime lõunasuppi pakkuma kõigile 1500 osalejale. Peakokk Monika oli kodus enne kõvasti aritmeetikaga tegelenud ja teadis täpselt, mis kell tuli terve ja mis kell kolmveerand pada tulele panna, et parajad portsud kuuma hõrgutist õigeks ajaks valmis saada.


Nagu igaüks teab, et ole nii suure koguse supi valmistamine lihtne töö, isegi siis, kui kokkasid on kokku pool tosinat. Tööd jagus kõigile. Supi kvaliteeti määrab juba supipõhjaks valitud seljankapurkide hoolas avamine. Et supp hästi välja kukuks, tuli see purkidest suure lusikaga ettevaatlikult välja õngitseda. Ja purke oli kokku üle saja.


Just neist kolmeliitristest plekkpurkidest kogu asi algaski. Meil oli ääretult kahju kogu seda metalli utiliseerida ja seetõttu otsustasime osa purke kaasa võtta, et neile uus elu anda.

Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele uue elu
Töö ja tee

Ühel, taas vihmasel juuniõhtul koguneski mõnus seltskond Pärnu naiskodukaitsjaid, et sisustada järjekordse teeõhtu mõnusalt närverahustava toimetamisega. Dekupaa¾iks vajalikke salvrätikuid oli terve väljanäituse jagu, pintsleid ja liimi lademetes, mündiga mustsõstratee oli kannus tõmbamas ning tuttavad plekkpurgid olid vahepeal saanud peale aluspinda ühtlustava värvikorra. Töö võis alata. 

 

Paari koosoldud tunni jooksul tehtu üllatas tegijaid endidki. Mõne lihtsa töövõtte abil sai tavalisest plekihunnikust terve riiulitäie silmarõõmu. Tänu sellele saavad uue pesa nii mõnedki rõdutomatid, kulbid, kirjatarbed ja lilled.

Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele uue elu
Enne, vahepeal ja pärast

FastLion CMS

Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele

Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele

Foto: Maie Pitsal Et kõik ausalt ära rääkida, nagu oli, pean alustama sellest uduvihmasest laupäevast, mil Pärnumaa naiskodukaitse toitlustusgrupp käis Lavassaares Pärnumaa tantsupeol Tantsu me küll ei löönud, aga meie ülesanne oli üllas – pidime lõunasuppi pakkuma kõigile 1500 osalejale 18. juunil kogunesid Pärnumaa naised teeõhtule, et taas üheskoos midagi ilusat meisterdada.

Pärnumaa naised andsid plekkpurkidele uue elu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse