Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Looming heategevuseks Looming heategevuseks Lõppeva aasta oktoobri viimasel nädalavahetusel otsustasid Räpina naiskodukaitsjad oma korralisel juhatuse kohtumisel korraldada loomingulise õpiringi. Selle õpiringi eesmärgiks polnud lihtsalt midagi ära teha ja omandada uusi oskusi iseenda tarbeks, vaid sellega koos anda oma panus headesse tegudesse. ← Eelmine Ohutushoid meie ümber Järgmine → Tuulike Mölder-kes kunagi ei ütle ''EI'' kui asi on tema võimuses Looming heategevuseks

Looming heategevuseks

Ulla Preeden 5. jaan. 2018

Lõppeva aasta oktoobri viimasel nädalavahetusel otsustasid Räpina naiskodukaitsjad oma korralisel juhatuse kohtumisel korraldada loomingulise õpiringi. Selle õpiringi eesmärgiks polnud lihtsalt midagi ära teha ja omandada uusi oskusi iseenda tarbeks, vaid sellega koos anda oma panus headesse tegudesse.

Looming heategevuseks
Foto autor: Tuuli Kotov.

Nimelt plaaniti saata kogu õpiringi tulemus oksjonile, mis toimuks naiskodukaitse aastapäeva tähistamisel 1. detsembril Moostes. Heategevuseks kogutud raha sooviti aga suunata jälle omakorda loomingulisteks tegevusteks, kuid nüüd juba Tilsi perekodu lastele. Tilsi perekodus, endises Tilsi lastekodus või veel varasemalt koduta laste varjupaigas, on tegutsetud juba pea 100 aastat ning 1. septembri seisuga on asenduskoduteenusel lapsi 26. Seda mõtet toetas ka naiskodukaitse Põlva ringkonna juhatus ja nii haaratigi Räpina loomemajas 22. november kätte pintslid, värvid ja lillepotid ning töö võis alata. Erinevaid tehnikaid ja nippe värvide valimisel ja segamisel andis Räpina ja Põlva gümnaasiumite kunstiõpetaja Jane Raud. Suured tänud talle selle eest.

Looming heategevuseks
Foto Autor: Tuuli Kotov. Pildil ürituse eestvedaja Räpina jsk aseesinaine Ulla Preeden

Ettevõtmise ühe utsitaja Ulla Preedeni sõnul võiks loomingulist tegevust meie argipäevas olla kindlasti rohkem. Me oleme õpihimulised ja loovad lastena, aga siis see lustlikkus kipub kaduma ja me kardame eksida ja hinnanguid saada. See oli oluline osa meie õpiringi tarkusest, saada üle oma eelarvamustest ja hirmudest, sest loovusel ei ole tegelikult piire, lisas ta.

Kui tsiteerida maailmas tuntud vaimset õpetajat ja paljude raamatute autorit Osho`t siis kõigest võib saada looming, see sõltub vaid tegijast endast. Ükski tegevus pole iseenesest loov ega loovuseta.

 

Selleks vajame vaid pealehakkamist ja julgust.

Looming heategevuseks
Ostetud kunstitarbed

Tegelikult polnud esialgu mingit teadmist kuidas meil see oksjon päriselt õnnestub, aga tagasi vaadates võib öelda julgelt, et kaitseliidu Põlva maleva ja naiskodukaitse ridades tegutseb palju häid inimesi. Kokku kogusime läbi oksjoni ja sellele järgnenud annetuse natuke rohkem kui 700 eurot. Kõige hinnalisem pott viidi koju 75 euroga.

 

Ostetud kunstitarbed, mis sobilikud erinevas vanuses lastele ja mitmesugusteks tegevusteks viisime Tilssi 19. detsembril. Meid võeti vastu lõhnava pärnaõie tee ja soojade tervitustega. Vestlesime juhataja Tiia Peeboga sellest, mis hetkel toimumas ja kuidas perekodul ning nende inimestel läheb.

Looming heategevuseks
Ringkonna esinaine Esti Taal ostetud kunstitarbeid üle andmas Tilsi lastekodule

Tilsi perekodu külastanud ja parimad soovid edastanud naiskodukaitse Põlva ringkonna esinaine Esti Taal väljendas samuti üllatust ja tänulikkust kõigile inimestele, kes selles aktsioonis osalesid. Ta lisas ka, et kuna meie heategevuslik oksjon ületas tegelikult kõik ootused, siis otsustati, et lisaks perekodu lastele - toetame veel ühte suurpere Räpinas, kuna Räpina jaoskonnast sai see kõik alguse.

 

Heategudel pole aega ega piire ning kindlasti pole ainult saabuv pühade aeg märkamise aeg, vaid tegelikult saab teha head iga päev ja igal aastaajal. Olles ise loovamad - oleme julgemad, rõõmsamad ja valmis tegema head nende toetuseks, kes seda vajavad.

FastLion CMS

Looming heategevuseks

Looming heategevuseks

Foto autor: Tuuli Kotov Nimelt plaaniti saata kogu õpiringi tulemus oksjonile, mis toimuks naiskodukaitse aastapäeva tähistamisel 1 Lõppeva aasta oktoobri viimasel nädalavahetusel otsustasid Räpina naiskodukaitsjad oma korralisel juhatuse kohtumisel korraldada loomingulise õpiringi. Selle õpiringi eesmärgiks polnud lihtsalt midagi ära teha ja omandada uusi oskusi iseenda tarbeks, vaid sellega koos anda oma panus headesse tegudesse.

Looming heategevuseks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse