Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi Eeloleval nädalavahetusel külastavad Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvutakse Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldatakse traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel. ← Eelmine Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid Järgmine → Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi

K. Kitsing 2. augustil 2011

Eeloleval nädalavahetusel külastavad Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvutakse Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldatakse traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel.

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi
Laskevõistlustel VaRes versus NKK

Laupäeval alustavad soomlased oma külaskäiku Tartu ringkonnast. Janar Saarniit annab loengu “Ülevaade täpsuslaskuri ja snaipri väljaõppest ja relvastusest”. Külalised viiakse ka KVÜÕA simulatsioonikeskusesse, kus toimuvad harjutused Alfonsil. Pealelõuna keskendub mõõduvõtmisele laskmises Uniküla lasketiirus. Õhtupoolik veedetakse Kirna õppekeskuses.

 

Pühapäeval liiguvad Vantaa reservväelased Viru malevasse, kus neid võõrustavad Viru ringkonna naiskodukaitsjad. Üheskoos külastatakse Rakvere linnust, kus võetakse mõõtu vibulaskmises ja musketäride kahevõitluses. Uudistatakse püssirohu valmistamist, piinakambrit, surmatuba, põrgut ja külastatakse linnuse veinikeldrit.

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi
Naastes Mäkiluoto saarelt
Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi
Külaskäigul Soomes

Päeva teine pool veedetakse Viru maleva staabis, kus külalisi tervitamas Viru maleva pealik kapten Rudolf Jeeser, maleva juhatus ning naiskodukaitsjate esindus. Sõpradele Vantaast tutvustatakse Viru maleva elu-olu ja tehakse ringkäik staabihoones.

 

Naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste kohtumine toimub augustis juba neljandat aastat. 2008. ja 2010. aastal võõrustasid soomlased naiskodukaitsjaid ja 2009. aastal naiskodukaitsjad soomlasi. Sel aastal on taas kord eestlaste käes.

 

Soome reservväelaste liit on asutatud 1955. aastal, sinna kuulub 18 maakondlikku osakonda ja 357 liikmesorganisatsiooni. Liikmeid kuulub sinna umbes 34 000. Vantaa reservväelaste liit (VaRes) on Reserviläisliitto allorganisatsioon.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi

Laskevõistlustel VaRes versus NKK Laupäeval alustavad soomlased oma külaskäiku Tartu ringkonnast Janar Saarniit annab loengu “Ülevaade täpsuslaskuri ja snaipri väljaõppest ja relvastusest” Eeloleval nädalavahetusel külastavad Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvutakse Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldatakse traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel.

Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse