Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika Möödunud nädalavahetusel külastasid Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvuti Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldati traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel, mille võit tuli viimaks naiskodukaitsjatele. ← Eelmine Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi Järgmine → Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika

Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika

K. Kitsing 8. augustil 2011

Möödunud nädalavahetusel külastasid Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvuti Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldati traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel, mille võit tuli viimaks naiskodukaitsjatele.

Võistlus toimus automaadist AK4. Võistkonna moodustasid kolm naiskodukaitsjat ja kolm kaitseliitlast. Soome esinduse moodustasid Vantaa reservväelaste liidu kolm mees- ja naisliiget. Naiskodukaitsjaid esindasid Eva Nessler, Ulvi Karu ja Kristel Kitsing.


Tegemist oli kompleksharjutusega, kus tuli aja peale lasta 150 m pealt lamades 10 padrunit, 100 m pealt 10 lasku põlvelt ja 100 m pealt 10 padrunit püsti.

 

Laupäeval alustasid soomlased oma külaskäiku Tartu malevast, kus Janar Saarniit andis külalistele loengu “Ülevaade täpsuslaskuri ja snaipri väljaõppest ja relvastusest”, peale mida suunduti KVÜÕA simulastioonikeskusesse. Pealelõunal toimusid Unikülas traditsioonilised laskevõistlused Vantaa reservväelaste liidu liikmete ja naiskodukaitsjate vahel, mille võit sedakorda tuli eestlastele.

Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika
Terhi Anttila Uniküla lasketiirus kõmmutamas.
Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika
Neudorf linnust tutvustamas.

Õhtupoolik veedeti Kirna õppekeskuses, kust järgmisel päeval suunduti külaskäigule Viru malevasse. Üheskoos külastati Rakvere linnust, kus võeti mõõtu vibulaskmises ja musketäride kahevõitluses. Uudistati piinakambrit, surmatuba, põrgut ning külastati linnuse veinikeldrit ja turvuti linnuse elu-oluga.


Päeva teine pool veedeti Viru maleva staabis, kus külalisi tervitas Viru maleva pealik kapten Rudolf Jeeser, maleva juhatus ning naiskodukaitsjate esindus, eesotsas ringkonna esinaise proua Urve Rosenbergiga. Sõpradele Vantaast anti ülevaade Eesti riigikaitsesüsteemist, Kaitseliidust ning selle eriorganisatsioonidest. Ühtlasi tutvustati Viru maleva elu-olu ja tehti ringkäik staabihoones.

 

Naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste kohtumine toimub augustis juba neljandat aastat. 2008 ja 2010 aastal võõrustasid soomlased naiskodukaitsjaid ja 2009 aastal naiskodukaitsjad soomlasi. Sel aastal oli taas kord eestlaste käes.Kolmel eelneval aastal on laskevõistluste karikas jäänud soomlastele, käesoleval külastusel suudeti võit tuua ka eestlastele.

 

Soome reservväelaste liit on asutatud 1955. aastal, sinna kuulub 18 maakondlikku osakonda ja 357 liikmesorganisatsiooni. Liikmeid kuulub sinna umbes 34 000. Vantaa reservväelaste liit (VaRes) on Reserviläisliitto allorganisatsioon.

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika

Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika

Võistlus toimus automaadist AK4 Võistkonna moodustasid kolm naiskodukaitsjat ja kolm kaitseliitlast Möödunud nädalavahetusel külastasid Naiskodukaitse Tartu ja Viru ringkonda Vantaa reservväelased. Traditsioonisel augustikuisel külaskäigul tutvuti Eesti riigikaitsesüsteemiga ja korraldati traditsioonilised laskveõistlused naiskodukaitsjate ja Vantaa reservväelaste liidu liikmete vahel, mille võit tuli viimaks naiskodukaitsjatele.

Naiskodukaitsjad võitsid kauaoodatud laskekarika

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse