Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm Nädalavahetusel toimus Lääne-Virumaal, Aartika Puhkekülas Naiskodukaitse spordilaager, kus võistlusaladeks kujunesid poks vihmapiiskadega, vägikaikavedu korraldusega ja maraton motivatsiooniga. ← Eelmine Naiskodukaitsjad kogunevad sportima Järgmine → Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid

Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid

K. Kitsing 1. augustil 2011

Nädalavahetusel toimus Lääne-Virumaal, Aartika Puhkekülas Naiskodukaitse spordilaager, kus võistlusaladeks kujunesid poks vihmapiiskadega, vägikaikavedu korraldusega ja maraton motivatsiooniga.

Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid
Igavesed teised nagu nad end nimetavad - põlvakad köit vedamas.

29.-31 juulil kogunesid Kulinale ringkonnad üle Eesti, et kaitsta oma ringkonna au ja võistelda spordivõistluste rändkarikas just oma ringkonda.

Kuigi Viru ringkonna esinaine rõhutas oma tervituskõnes, et hoiab pöidlad pihus vägevatele virukatele, ausatele alukatele, võrratutele võrukatele, jõulisele Jõgevale, sitkele Saaremaale, sõgedale Sakalale, väsimatule Valgale, tarmukale Tartule ning varbaid ristis jätkusuutlikule Järvale, lahkele Läänele, palavale Põlvale, rahumeelsele Raplale ja päikeselisele Pärnule, siis kaitsesid oma ringkondade au läänekad, põlvakad, virukad, tartukad, saarekad, valgakad, alukad, pärnukad ning Tallinna ja Jõgeva ringkonnad.

Naiskodukaitse spordilaagris sai nimetusele kohaselt tegeleda eelkõige spordiga. Võisteldi orienteerumises, kirveviskes, võrkpallis, saagimises, sulgpallis, köieveos, suusatamises ja õhupüssist laskmises. Vaimne vorm pandi proovile poksis vihmapiiskadega, vägikaikaveos korraldusega ja maratonis motivatsiooniga. Traditsiooniliselt toimus Naiskodukaitse- ja riigikaitseteemaline viktoriin ning juba humoorikaks tavaks kujunenud sportlik kava, mille teemaks sel aastal „Sport 1927“.

Spordilaagri võitis kokkuvõttes ülekaalukalt Lääne ringkond, kellel õnnestus saavutada ligi pooltes alades esikoht. Teiseks võistles end Põlva ringkond, kellele jäi kõigest kahe punktiga alla Tartu ringkond. 


Lääne ringkonna arvates tõi neile võidu esinduse ühtsus ja rõõmus meel. Lääne ringkonna instruktori Svetlana Mustikivi ütlusel oli neil kodune töö tehtud ja esindus oli hingega asja juures. “”Kui nägime, et meil läheb hästi, siis püüdsime juba teadlikult oma head kohta säilitada,” rääkis Mustikivi.

Läänekad tõid oma võidu saladusena välja hea läbisaamise teiste ringkondadega, kodumaleva igakülgse toetuse ja kaasabi spordilaagri ettevalmistuses ning kohanemisvõime ja leplikkuse erinevate olude ning tingimuste suhtes.

Uudsusena tõi Lääne ringkond spordilaagris sel aastal välja uued põnevad alad nagu kirvevise, saagimine, paberi puhumine ja sulgpall. Lisaks meeldis neile, et läbi võistluse oli võimalik õppida. Näitena toodi välja orienteerumisrada – rakmete kokkupanemine. 


Spordilaagrit korraldatakse üle aasta, vahepealsetel aastatel peetakse üle-eestilisi Kaitseliidu suvepäevi. Spordilaagri eesmärk on tervislike ja sportlike eluviiside propageerimine ringkondades. 

Viru ringkonna ettekanne teemal "Sport 1927"

Pildigalerii

xls Spordilaagri tulemused (.xls 72,2Kb).

FastLion CMS

Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm

Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm

Igavesed teised nagu nad end nimetavad - põlvakad köit vedamas 29 Nädalavahetusel toimus Lääne-Virumaal, Aartika Puhkekülas Naiskodukaitse spordilaager, kus võistlusaladeks kujunesid poks vihmapiiskadega, vägikaikavedu korraldusega ja maraton motivatsiooniga.

Naiskodukaitse spordilaagris alistas vihm naiskodukaitsjaid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse