Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tõusuteel Naiskodukaitse tõusuteel Kui pilk ajalukku pöörata, on meile sealt olulise tähtsusega pr Melanie Dreybladt, kes oli enne II maailmasõda Eestis NKK Tartumaa ringkonna alla kuuluva Jõgeva jaoskonna esimene esinaine. Ta moodustas 14. 05. 1925. a. siinmail esimese naistest koosneva Kaitseliidu üksuse, mis kandis nimetust Naisabivalve. Sellega oli asutatud Jõgevamaale esimene tulevase NKK tegevussihte seadev naisrühmitus. Just tänu teile oleme jõudnud nii kaugele, et meist on saanud suur ja elujõuline organisatsioon Naiskodukaitse tõusuteel

Naiskodukaitse tõusuteel

Aive Kivioja

Kui pilk ajalukku pöörata, on meile sealt olulise tähtsusega pr Melanie Dreybladt, kes oli enne II maailmasõda Eestis NKK Tartumaa ringkonna alla kuuluva Jõgeva jaoskonna esimene esinaine.

Ta moodustas 14.05.1925.a. siinmail esimese naistest koosneva Kaitseliidu üksuse, mis kandis nimetust Naisabivalve. Sellega oli asutatud Jõgevamaale esimene tulevase NKK tegevussihte seadev naisrühmitus.

2.09.1927.a. nimetati üle maa tekkinud Kaitseliidu erinevate nimedega naisüksused Naiskodukaitseks.

Eelmise iseseisvuseaja kestel mõjuvõimsaks naisorganisatsiooniks kujunenud Naiskodukaitse likvideeriti aga koos Kaitseliidu ja teiste KL eriorganisatsioonidega kohe peale Punaarmee toetusel läbiviidud juunipööret 27.06.1940.a.

 

Organisatsioon taasasutati Jõgevamaal 28.10.1992. Ühtlasi on see daatum NKK Jõgeva ringkonna sünnipäevaks. Oleme algusest peale tegutsenud tihedalt käsikäes KL Jõgeva Maleva juhatuse ja kaitseliidu allüksustega, mis on kestnud tänaseks 19 aastat. Tegevuse alustanud 10- liikmelisest initsiatiivgrupist on tänaseks väljakasvanud 132 liikmeline ülemaakondlik naisorganisatsioon.

 

Meie organisatsiooni iseloomustab isamaalisus ja vaba tahe. Kui algusaastatel sõltusime 100% Kaitseliidust, siis nüüdseks on meil oma eelarve, millega majandada ja tegevust arendada. Kui varajasematel aastatel tegime õppustel välikatlas süüa, osalesime võistlustel ja käisime koormusmatkadel oma teadmistepagasiga, siis nüüdseks on koolituskavad kus iga liige saab valida endale sobiva eriala ja vastavalt sellele korraldada ka väljaõpe. Õppida saame Kaitseliidu Koolis ja paljud erialaõpped toimuvad maleva Kirna õppekeskuses kutsutud koolitajate käe all. Oleme suutnud koolitada endale juba ka mõned inimesed erialainstruktoreiks, mis oluliselt on parandanud üldist väljaõppe taset.

Tegevusaladest on enamedendavaiks: side- ja staabieriala, meditsiiniõpe (võimalik õppida ka parameedikuks), toitlustus (võimalik õppida välikokaks ja toitlustuseriala rühma juhiks), sõdurioskused, noortejuht, propagandarühm, formeerimine, laskmine.

Mul on hea meel näha, kuidas meie organisatsioon kogub populaarsust ja meiega liitub üha uusi naisi. Uhked saame olla liikmete üle, kes on organisatsioonis olnud juba üle 10 aasta. Nemad ongi meie raudvara, kelle kogemustele saavad uued liikmed toetuda. Nendele naistele saab alati kindel olla, sest nad on kogemuste ja suurte teadmistega, alati valmis toetama ja nõustama nooremaid ja alles hiljuti organisatsiooniga liitunud aatekaaslasi. Meie ringkond on järjepidevalt noorenev ja hoogsalt edenev organisatioon.

Tänase seisuga on meil kuus jaoskonda: Jõgeva-, Järvemäe-, Maarja-, Pedja-, Põltsamaa-, ja Torma jaoskond.

Uutele liikmetele tahaksin soovida kannatlikku meelt ja püsivust. Kui organisatsioonis pikemalt vastu suudate pidada, leiate kindlasti oma suunitluse ja väga hea motivatsiooni NKK tegevuses osalemiseks.

Meie staa¾ikamate liikmete jaoks leidub ikka üritusi ja koolitusi, kus enda oskusi proovile panna ja täiendada.

Tahaksin ära märkida Kaitseliidu- poolset tuge Naiskodukaitsele. Nad ei ole meid kunagi hätta jätnud. Ikka on abiks oldud nii nõu kui jõuga. Päris ilma Kaitseliiduta me ikka hakkama ei saaks. Olen täiesti kindel, et aja kulgedes meie koostöö aina paraneb. On meie eesmärk ka Kaitseliitu toetada. Mõningaid nippe oleme õppida saanud kodutütardelt ja noorkotkastelt nende laagrites abiks olles. Tahan tänada kõiki meie naiskodukaitsjaid teie kaaluka panuse eest organisatsiooni arengusse. Just tänu teile oleme jõudnud nii kaugele, et meist on saanud suur ja elujõuline organisatsioon.

FastLion CMS

Naiskodukaitse tõusuteel

Naiskodukaitse tõusuteel

2 09 Kui pilk ajalukku pöörata, on meile sealt olulise tähtsusega pr Melanie Dreybladt, kes oli enne II maailmasõda Eestis NKK Tartumaa ringkonna alla kuuluva Jõgeva jaoskonna esimene esinaine.Ta moodustas 14.05.1925.a. siinmail esimese naistest koosneva Kaitseliidu üksuse, mis kandis nimetust Naisabivalve. Sellega oli asutatud Jõgevamaale esimene tulevase NKK tegevussihte seadev naisrühmitus.

Naiskodukaitse tõusuteel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse