Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tähistab 90. aasta juubelit fotonäitustega Naiskodukaitse tähistab 90 aasta 2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval, avasid Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Jõgevamaa gümnaasiumis organisatsiooni tegevust kajastava fotonäituse. FOTO: Marge Tasur GALERII NÄITUSE AVAMISELT ← Eelmine Naiskodukaitse Ohutushoiu kursus Järgmine → Naiskodukaitsjad õppisid Jõgeval enesekaitsenippe Naiskodukaitse tähistab 90. aasta juubelit fotonäitustega

Naiskodukaitse tähistab 90. aasta juubelit fotonäitustega

Marge Tasur 5. veebr. 2017

2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval, avasid Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Jõgevamaa gümnaasiumis organisatsiooni tegevust kajastava fotonäituse.

Naiskodukaitse tähistab 90. aasta juubelit fotonäitustega
Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik Tarmo Laaniste õnnitleb Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna esinaist Heli Palgit ja avalike suhete gruppi juhti Triinu Küünalt. FOTO: Marge Tasur

Naiskodukaitsjad avavad fotonäitused kõigis Eesti maakondades. Sellega antakse avalöök tänavu 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele. Näituseprojekt kannab sõnumit, et Naiskodukaitse katab ühtse ja aina tiheneva turvavaibana kogu riiki ning tagab, et meie linnades ja külades on naised, kes oskavad erinevates olukordades toime tulla, aidata oma perekonda ja tuttavaid. Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul esitlevad fotonäitused väikest läbilõiget Naiskodukaitse olemusest: annavad tunnistust, et väärtustatakse oma minevikku, ent samas ollakse pidevas arengus. „Eesti riigi kaitse sõltub meist kõigist, meestest ja naistest. Tänu Naiskodukaitsele on ligi 2500 naist vabatahtlikult panustamas turvalisemasse Eestisse. Me oleme uhked ja täname kõiki oma vabatahtlikke liikmeid,“ sõnas Tooming.

Naiskodukaitse tähistab 90. aasta juubelit fotonäitustega
Äratundmisrõõm. Jõgevamaa gümnaasiumi õpetaja Urve Olesk ja naiskodukaitsja Tiina Säälik. FOTO: Marge Tasur

Visad tegutsejad
Jõgeva ringkonna avalike suhete grupi juht Triinu Küünal rääkis, et näitusel on väljas 15 fotot, mis kajastavad naiskodukaitsjate tegemisi enne okupatsiooni, organisatsiooni taasloomist ning praeguseid naiste tegevusi. Näituselt leiab näiteks 1993. aasta foto, mis on jäädvustatud aasta pärast Naiskodukaitse taasloomist Jõgeval. Fotol on teiste seas esiplaanil kunagine asutaja ja praeguseni Naiskodukaitse ridades tegutsev Aive Kivioja. Alguses naistel nappis üritusi ja tegevusi. Kuid see-eest kutsuti neid kaitseliitlastega õppustele. Katsumusi jagus mehiselt. Triinu Küünla sõnul on Jõgeva ringkonnas südikaid naisi, kes patrullvõistlustel hakkama saavad. Ajalehe Saarte Hääl fotograaf on tabanud patrullvõistlusel hetke, mil Jõgeva naised Heli Palgi, Kaisa-Mai Hütt ja Kersti Vahtre veetakistust ületavad. Heli on kanderaamilt vette prantsatamas ning kogu tema näoilme räägib loo rännaku katsumustest. Lisaks naiste kangelaslikele saavutustele meeste seas oskavad nad ka meisterlikult süüa teha. „Meie ringkonnas on Eesti tugevaim välikokk Mariana Maasik, kes viib läbi ka Kaitseliidu-ülest välikoka kursust,“ teatab Triinu uhkusega. Nii leiabki näituselt parima koka fotojäädvustuse hetkel, mil ta metsas katlaga süüa valmistab. „Kõikidele naiskodukaitsjatele leitakse tema oskustele, võimetele ning eelistustele vastav ametikoht Kaitseliidu ettevalmistatavates üksustes, kui nad seda soovivad. Samas jätkub tegevust alati ka siis, kui sõjalisi kohustusi võtta ei soovita,“ märkis Triinu Küünal.

Tunnustus vapratele

Naiskodukaitsjad panustavad kõikvõimalikesse riigikaitselistesse ja heategevuslikesse projektidesse. Üheks neist on näiteks veteranide toetuskampaania „Anname au!“. Lisaks on naised mitmeid aastaid saatnud välismissioonidel teenivatele Eesti kaitseväelastele ja Ukrainas võitlejatele kudumeid. Aprillis toimuvasse sinilille heategevuskampaaniasse panustavad sajad naiskodukaitsjad, nende hulgas ka Jõgeva ringkonna naised. Tänu kohalike naiste panusele jõuab heategevuskampaania igaühe kodukanti ning töökohta. Fotonäituseltki leiab pildi, kus naiskodukaitsjad sinililli müüvad. Triinu Küünal selgitas, et kampaaniaga toetatakse Eesti taasiseseisvumise aja veterane, kes seisavad meie riigi iseseisvuse eest. „Need veteranid on võidelnud sõjalistel operatsioonidel nii Iraagis, Afganistanis, Liibüas kui mujal,“ täpsustas Küünal.

Rändnäituste fotod on ringkonnapõhised ning kogu aasta jooksul liigub ülespanek ringi mööda kodumaakonda. Märtsis saab näitust vaadata Puurmani mõisakoolis, aprillis Sadala rahvamajas, mais-juunis Kalevipoja Kojas, juulis Kuremaa veskis, augustis Elistvere loomapargis, septembris Palamuse rahvamajas, oktoobris Mustvees, novembris Jõgeva kultuurikeskuses ja detsembris Põltsamaal.

 

Naiskodukaitse tähistab 90. aasta juubelit fotonäitustega
Rohkelt uudistajaid. FOTO: Marge Tasur

FastLion CMS

Naiskodukaitse tähistab 90 aasta

Naiskodukaitse tähistab 90 aasta

Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik Tarmo Laaniste õnnitleb Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna esinaist Heli Palgit ja avalike suhete gruppi juhti Triinu Küünalt FOTO: Marge Tasur Naiskodukaitsjad avavad fotonäitused kõigis Eesti maakondades 2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval, avasid Jõgeva ringkonna naiskodukaitsjad Jõgevamaa gümnaasiumis organisatsiooni tegevust kajastava fotonäituse.

Naiskodukaitse tähistab 90. aasta juubelit fotonäitustega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse