Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied naiste silmad särama Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistati 28. augustil Sangaste lossis, kus Kaitseliidu peastaabi meespere üllatas pidulikul aktusel igat naiskodukaitsjat roosiõiega, tunnustades seejuures iga naiskodukaitsja panust organisatsiooni. NKK aastapäeva fotod Viru ringkonna esindus NKK aastapäeval ← Eelmine Naiskodukaitsjad korraldavad Vinni perekodu lastele taas laagri Järgmine → Naiskodukaitsjad valivad erialagruppidele juhid Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied naiste silmad särama

Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied naiste silmad särama

Kristel Kitsing 29. augustil 2011

Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistati 28. augustil Sangaste lossis, kus Kaitseliidu peastaabi meespere üllatas pidulikul aktusel igat naiskodukaitsjat roosiõiega, tunnustades seejuures iga naiskodukaitsja panust organisatsiooni.

Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied naiste silmad särama
Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied naiste silmad särama

Aastapäeva aktusest võtsid osa tegevliikmed kõigist Naiskodukaitse ringkondadest, organisatsiooni sõbrad ja koostööprtnerid.

 

Teiste seas osalesid ka esindajad Sisekaitseakadeemiast ning Eesti Politsei Naisühendusest. Oma õnnitlusi pidupäeval tulid edastama ka Kaitseliidu peastaabi ülem kolonel-leitnant Kajari Klettenberg, kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots ja mitmete malevate pealikud ning sõbrad.

 

Oma kõnes pidas Naiskodukaitse esinaise kohusetäitja pr Kersti Podmošenski oluliseks viidata Mari Raamoti raamatu „Minu mälestused“ eessõnale ja rõhuda naiskodukaitsjate südametunnistusele motivatsiooni teemal ning väljumaks mugavustsoonist, et oma riigile kasulikud olla, olla oma eelkäijate väärilised ja kanda uhkelt nende pärandit.

 

Aastapäevale kohase piduliku sõnavõtuga astusid üles ka kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots ja Kaitseliidu peastaabi ülem kolonel-leitnant Kajari Klettenberg, kes tõstsid esile naiskodukaitsjate panust väljaõppe arendamises, kursusekavade väljatöötamises, staabisassistendide panuses, välitoitlustusel, meditsiinis, avalike suhete ja teavitustegevuses ning muudes valdkondades. Ühtlasi rõhutati erinevate projektide ja koostööde algatust nagu missioonil olevatele sõduritele kinnaste kudumine, mälestuste kogumine koos Eesti Rahva Muuseumiga ja fotkonkurss „Aeg olla eestlane“. Peastaabi ülema kõne ajal kingiti üllatusena igale kohalviibinud naiskodukaitsjale roos, mis naiste silmad särama lõi ja tormilise aplausi põhjustas.

 

Naiskodukaitse aastapäeval tunnustati fotokonkursi „Aeg olla eestlane“ eestvedajaid Jõgeva ringkonnast ja sai näha ka konkursi võidutöid. Muusikalise vahepalana astus üles Valgamaa maleva bigband, kelle muusikalist etteastet nauditi ka suupistete kõrvale. Huvilistel oli võimalik giidi juhendamisel tutvuda Sangaste lossi ajalooga.

 

2010. aastal korraldas Naiskodukaitse aastapäeva Sakala ringkond ja see toimus Olustveres. Tuleval aastal on aastapäeva korraldus Tartu ringkonna õlul.


NKK aastapäeva fotod

Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied naiste silmad särama
Viru ringkonna esindus NKK aastapäeval

FastLion CMS

Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied

Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied

Aastapäeva aktusest võtsid osa tegevliikmed kõigist Naiskodukaitse ringkondadest, organisatsiooni sõbrad ja koostööprtnerid Teiste seas osalesid ka esindajad Sisekaitseakadeemiast ning Eesti Politsei Naisühendusest Naiskodukaitse 84. aastapäeva tähistati 28. augustil Sangaste lossis, kus Kaitseliidu peastaabi meespere üllatas pidulikul aktusel igat naiskodukaitsjat roosiõiega, tunnustades seejuures iga naiskodukaitsja panust organisatsiooni.

Naiskodukaitse aastapäeval panid lilleõied naiste silmad särama

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse